Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 MEDITATII

In jos 
+5
ionicaeng
amalia
marrya
kata0587
gabidari
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 5:53 pm

Mai fetelor se pare ca meditaia noastra a fost un succes... Gabi sa sti ca am adormit mai devreme, insa tot m-am trezit de cateva ori din somn, a fost un somn putin ciudat... si am avut un alt vis in care eram gravida si e un fel de continuare la primul...il spun in cafenea. Deci in principiu ai reusit. Cat despre acea prezenta... poate fac legatura gresita, dar mi-o exprim. Asadar la inceputul meditatiei cand am inceput sa va vad pe tine in stanga si Cata in dreapta, deci Cata ne-am vazut bine noi doua eu in stanga ta:), apoi pe Madi langa tine Gabi si cand sa trec mai departe...am vazut acea persoana care era in intuneric m-a speriat un pic si tin minte ca dupa ce am vrut sa trec mai departe Urmand sa o vad pe Violeta ca stiam ca tre sa fie am vazut-o pe Doina, Poate prezenta aia a aratat ca i sa intamplat ceva lu Doina, zic eu...Adevarul e ca pe Violeta nu am simtit-o la fel de mult ca si pe voi, dar am simtit-o probabil pt ca o stiam printre noi si ne-am gandit la ea... Pana la urma o fi si frica si nu imi dau eu seama ca imi e frica de ceva...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 5:58 pm

Imi pare rau de ce i s-a intamplat Doinei, am stiut de aseara...vin si eu la meditatia de asta seara pentru ea, ma duc sa ma pregatesc.
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 6:37 pm

Sper ca Doina sa se faca bine si ca meditatia noastra sa o ajute:)
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 6:50 pm

am terminat de meditat si de data asta am simtit-o doar pe gaby......la inceput nu ma puteam concentra dar am simtit cum m-a luat de mana si mi-a zis sa mai raman putin iar in acel moment a inceput sa ma arda palma dreapta si sa-mi amorteasca de la cat de tare m-a strans.....gaby, data viitoare strange-ma mai usor ras .......nu am stat mult in meditatie , decat vreo 10min, ca am inceput sa ametesc cam tare si asa ca m-am deconectat......
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 7:27 pm

ata poate eu te-am luat de mana ca si eu am incercat sa meditez, da nu mi-a iesit, in timp ce meditam a facut cineva galagie si m-am simtit nu stiu cum sa zic si m-am fortat din rasputeri sa nu ies si am reusit, da nu pt mult timp... Am intrat pe la 8:00 si la si 25 am iesit, ca nu puteam sa ma concentrez lumea vorbea prin casa si plus de asta casa e situata intr-o zona cu mult trafic, ma luat asa cu ameteala, nu ma simteam stabila, aveam imresia ca pic...si am iesit, insa in acest timp am simtit-o pe Gabi in fata mea si usor pe tine Cata, asa cred...am simtit o persoana cu parul lung care era langa mine si m-am gandit ca esti tu, apoi am mai simtit inca o alta persoana care cred ca a fost Vio ca vad ca a intrat si ea sau a a avut de gand si pt o alta fractiune de secunda am mai simtit pe altcineva, dar fiindca nu am putut sa ma concentrez nu imi dau seama cine sa fi fost, singura de care sunt sigura e Gabi si asta pt ca ea e puternica... restu sunt doar banuieli...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 7:29 pm

eu am intrat la 8.32 si am iesit la 8 :40 deci nu eram eu cea care era langa tine nu stiu
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 7:33 pm

Ciudat poate ca din cauza ca nu m-am putut concentra am avut halucinatii... sau o fi fost fata din casa unde stau ca si ea are paru lung si pe ea am auzit-o vb...si poate ca vroiam sa o trag de par ca ma deranja si am, vazut-o langa mine:P
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 7:36 pm

e posibil......oricum eu am simtit-o doar pe gaby si am incercat sa va chem si pe voi dar nu a mai venit nimeni nu stiu ...nici eu nu am prea putut sa ma concentrez prea tare poate pt ca ma doare foarte tare capu nu stiu
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 7:44 pm

Eu am inceput pe la 20,10 cu respiratiile...dupa Tatal nostru am fost foarte relaxata, perfect intinsa pe pat, in liniste deplina....cu mainile pe langa corp, cu palmele in sus. La un moment dat am simtit ca mi se curbeaza degetele, ca si cum cineva ma lua de mana, eu ma gandeam la Gabi, sa fiu impreuna cu ea si sa ne rugam pentru sanatatea Doinei. Dupa o vreme, parca Gabi mi-a intors mainile cu palmele in jos...nu stiu de ce...am vazut-o pe Gabi purtand in jurul capului o esarfa de matase sau un batic, de culoare bleu- turcoaz care a inceput sa emane o lumina puternica, asa ca o aura, cam de 30, 40 cm latime, de jur imprejurul capului.
Lamureste-ma Gabi, e prima mea experienta de felul acesta, nu dormeam, nu visam, ca doar m-am dezmeticit deodata la 20,30, cam ametita, e adevarat.
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 7:52 pm

Si eu am o usoara durere, probabil ca nu o sa mai intru o perioada in meditatie, asta daca ma abtin... nu am suficienta liniste si nu ma pot concentra, o sa intru doar daca o sa fie liniste, da cam greu cu masinile astea care parca nu mai se opresc... Pe Gabi si eu am simtit-o cel mai bine era undeva in fata mea departe cred ca eu de fapt pe ea o folosesc ca ajutor sa pot intra ii cer ajutorul sa ma ajute sa intru in meditatie,sa ma pot relaxa...prezenta celorlalte fete se explica prin faptul ca imi doream sa participam toate si probabil ca involuntar incercam sa va chem...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 7:56 pm

Uau ce super... cel mai tare e ca Gabi chiar sa fi purtat aceea esarfa... Eu nu am simtit sa ma tina cineva de maini, in scurta perioada am simtit doar putina caldura in palme si m-am simtit ca si cum eram luata in brate, cel mai mult spre bratu stang unde am simtit cea mai mare caldura... incep sa cred ca eu defapt vin sa fur energie... Am eu o vaga banuiala ca asta seara o sa adorm iar devreme Sleep
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 8:00 pm

daca te ajuta cu ceva energia noastra atunci poti sa o iei mary kiss eu de fiecare data o simt pe gaby langa mine, in dreapta si culmea ca pe tine mary te astept mereu in stanga :meditatie: dar nu stiu de ce ganditor
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 8:01 pm

Ramane sa ne spuna Gabi daca a purtat sau nu...abia astept ziua de maine, cred ca azi nu mai intra. Eu m-am concentrat mult pe sanatatea Doinei, dar culmea e ca mai mult pe Gabi o vedeam...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 8:20 pm

bunaaa....e super vio k ai simtit-o pe gaby cu esarfa aia...era aura ei..si lumina violeta cu care a lucrat!!! imi pare rau ca de data asta nu am putut sa intru..dar in weekend incercam iar!marrya sa nu te aud..k iesi din retea ca....tu esti o componenta de baza..transmiti f multa energie.. pozitiva.io..ai simtit palmele...ierbinti..simteai ceva vibratii sau caldura in ele?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 8:48 pm

fetelor daca va zic k editatia noastra incepe sa dea rezultate..ce ziceti?face cu ochiu)
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 8:50 pm

Mady nu vreau sa va parasesc dar mie imi e foarte greu sa ma concentrez, e prea multa galagie, deabia seara tarziu sau poate ziua cand nu e nimeni acasa mai reusesc, desii si atunci mie greu pt ca dupa cum spuneam circula foarte multe masini pe aici, si nici muzica de relaxare nu ma ajuta prea tare, simt nevoia sa nu mai aud nimic cand intru in meditatie, ieri seara mi-am bagat vata in urechi, poate o sa-mi iau niste dopuri de urechi:P Cata si eu simt nevoia sa te vad in dreapta mea, adica eu in stanga ta...hi!hi!eu cred ca intre noi doua e o legatura...sau eu iti dau energia care o vrei si tu mie la fel si deaceea ne cautam...
Mada prin io..ai simtit palmele...ierbinti..simteai ceva vibratii sau caldura in ele?ma intrebi pe mine sau pe io vine de la Vio???
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 8:51 pm

Super, chiar ma bucur bounce ... ce si cum, detaliiiiiiiii
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 9:00 pm

marrya a scris:
Mady nu vreau sa va parasesc dar mie imi e foarte greu sa ma concentrez, e prea multa galagie, deabia seara tarziu sau poate ziua cand nu e nimeni acasa mai reusesc, desii si atunci mie greu pt ca dupa cum spuneam circula foarte multe masini pe aici, si nici muzica de relaxare nu ma ajuta prea tare, simt nevoia sa nu mai aud nimic cand intru in meditatie, ieri seara mi-am bagat vata in urechi, poate o sa-mi iau niste dopuri de urechi:P Cata si eu simt nevoia sa te vad in dreapta mea, adica eu in stanga ta...hi!hi!eu cred ca intre noi doua e o legatura...sau eu iti dau energia care o vrei si tu mie la fel si deaceea ne cautam...
Mada prin io..ai simtit palmele...ierbinti..simteai ceva vibratii sau caldura in ele?ma intrebi pe mine sau pe io vine de la Vio???
va intereb pe toate:*kisskisskiss
incearca sa te deconectezi....marrya...ptr k si atuncic and te concentrezi pe ceva si e galagie..ramai u si gandurile tale,nu?Very Happy:!Smile
detalii..mai tarziu,pot sa zic k am primit niste semne..bune...pe care le asteptam!
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyVin Ian 15, 2010 9:13 pm

Da stiu, reuseam asta inainte, dar nu stiu de o perioada ce mi sa intamplat ca am inceput sa aud orice zgomot care inainte nu-l auzeam,probleme cu somnu... trebuie sa-mi rezolv aceste probleme... vreau sa zic ca acum o luna verisorul meu se plangea ga nu poate sa doarma din cauza masinilor care trec, eu nu aveam nici-o problema, dormeam dusa ca un bebelus pana intr-o zi...
Mama ce curioasa m-ai facut... hai nu fi rea spune tot. Ce semne?
Sa sti ca si pe mine gandirea pozitiva ma ajutat sa-mi mai gasesc ceva job... si dupa 2-3 zile o sa va confirm cum sta treaba si cu somnul meu sunt sigura ca Gabi a facut ceva treaba buna.
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptySam Ian 16, 2010 4:46 am

dragele mele..eu aseara am meditat exact o ora...nu m-am concentrat pe nimic decit pe sanatate,.. pe a Doinei si a tatalui meu care se opereaza pt acea tumoare pe creier luni,...dar am simtit ca mai e cineva cu mine,....nu am purtat esarfa ,eram bine mersi in pijamale ras da nu cred ca are vreo importanta ca voi m-ati vazut asa...sau poate cine stie o fi o aura ceva??? ras am lucrat cu lumina alba si cea violet,si simt ca a fost de bine!!!
vreau saava rog s a incercati si voi sa meditati pe pat intinse,in alta pozitie vreau sa va spun ca si eu ametesc chiar si dupa atita timp,se pare ca doar asa ma simt eu bine in largul meu,ori e foarte important sa te simti total relaxata!!asa ac incercati intinse....eu prefer linistea totala ,muzica nu ma ajuta deloc ,dar nu ma deranjeaza ca se vorbeste in cealalata camera sau merge tv-ul...dupa ce ma concentrez pe respiratie nu ma mai deranjeaza nimic ,ca practic nu aud!!
am uitat ce ati mai intrebat ,trebuie s acitesc din urma!! ras ras
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptySam Ian 16, 2010 5:00 am

violeta_ionescu a scris:
Eu am inceput pe la 20,10 cu respiratiile...dupa Tatal nostru am fost foarte relaxata, perfect intinsa pe pat, in liniste deplina....cu mainile pe langa corp, cu palmele in sus. La un moment dat am simtit ca mi se curbeaza degetele, ca si cum cineva ma lua de mana, eu ma gandeam la Gabi, sa fiu impreuna cu ea si sa ne rugam pentru sanatatea Doinei. Dupa o vreme, parca Gabi mi-a intors mainile cu palmele in jos...nu stiu de ce...am vazut-o pe Gabi purtand in jurul capului o esarfa de matase sau un batic, de culoare bleu- turcoaz care a inceput sa emane o lumina puternica, asa ca o aura, cam de 30, 40 cm latime, de jur imprejurul capului.
Lamureste-ma Gabi, e prima mea experienta de felul acesta, nu dormeam, nu visam, ca doar m-am dezmeticit deodata la 20,30, cam ametita, e adevarat.

Violeta eu cred ca pt prima experienta ai realizat foarte mult,cu siguranta nu ai visat,eu sint sigura de asta,ce pot sa spun ??faza cu miinile intoarse de mine sa sti ca eu meditez cu miinile intoarse in jos,asa ca poate asta o fi,.. ai adoptata aceasi pozitie cu a mea!Abia cind lucrez cu energia imi schimb pozitia miinilor,..nu gasesc inca sa iti dau un raspuns ,am remarcat ca eu gasesc explicatiile abia dupa ce ma concentrez putin pe ce ati scris voi,...cu siguranta o sa lamurim misterul!! face cu ochiu

Madalina ia fa bine si da vestea aia mare si buna,desi eu am o vaga banuiala!! face cu ochiu ras acu fug sa meditez.....
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptySam Ian 16, 2010 5:44 am

fetelor am aflat raspunsul...voi ma vedeti pe mine toate in timpul mediatatie ,pt ca imi acordati prea mare importanta,si aici gresiti,trebuie sa intelegeti ca eu nu sint cu nimic mai presus decit voi,sint exact la fel ca voi,doar ca eu am exersat mai mult,atita tot,..si voi puteti sa fiti mult mai mult de atit,si o sa ne ridicam impreuna ,noi toate sintem la fel,sintem Unul ,asta trebuie sa intelegiti,daca aveti nevoie sa vedeti o imagine in timpul meditatiei,alegeti una importanta cum e Fecioara MARIA,Iisus, sau pe cine vreti voi!!si concentrati-va pe ea..asta o sa va dea mult mai multa putere!!


am gasit ceva despre meditatie..un citat ..
Citat :


Meditaia nu este doar pentru câiva alei ci este necesar tuturor fiinelor umane. Sinele interior a unei
persoane atinge Sinele Înalt (Param-Tattwa) zilnic, în timpul somnului adânc. Aceast atingere netiut încarc
bateriile omului. Aa c atunci când se trezete din somn, se simte împrosptat, plin de putere i relaxat. Acesta
este un proces natural. Dac cineva nu poate dormi bine, se simte deranjat i istovit. Este experiena fiecrui om
fie el bogat sau ceretor, cult sau incult, ef sau muncitor, ran sau om de afaceri, casnic sau nomad.
Orice om are nevoie de linite, de putere, de capacitatea de a-i descrca problemele zilnice i de a-i liniti
mintea. Aa c, o descoperire minunat a omului este aceea c trebuie s-i in în legtur sinele interior cu
SURSA, în stare de veghe nu de somn, pentru lungi perioade continuue, prin practici specifice executate
sistematic. Aceasta este arta meditaiei. i o astfel de persoan se numete YOGI fr deosebire de religie, de
culoare, de ar.
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptySam Ian 16, 2010 6:07 am

daca meditez singura atunci nu simt pe nimeni langa mine, dar daca stiu ca si tu meditezi in aceeasi perioada atunci te simt face cu ochiu..........nu stiu cum lucrezi tu cu lumini colorate ca la mine totul e alb-negru, nu disting alte culori ras
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptySam Ian 16, 2010 6:50 am

Buna dimineata! Multumesc Gabi, pentru lamuriri. Faptul ca si tu stai intinsa pe pat si cu mainile intoarse in jos m-a facut sa te vad pe tine in fata mea luandu-ma de maini si intorcandu-mi-le cu palmele in jos, la fel cum stateai tu. Chestia asta cu palmele nu aveam de unde sa o stiu ca nu ai spus. Nu stiu de ce te-am vazut cu esarfa bleu ...apoi lumina aia puternica poate fi aura ta. Eu m-am gandit la tine pentru ca am convenit sa ne intalnim in meditatie la ora aceea. Am sa iti ascult sfatul, ma voi gandi la Maica Domnului. Cineva mi-a spus odata ca a observat ca am o relatie aparte cu Maica Domnului. Mie nu mi s-a parut ca e o relatie deosebita, ci una normala, eu ma rog frecvent Maicii Domnului si in toate urarile mele catre cei in nevoie ii pomenesc numele.
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 EmptyDum Ian 17, 2010 9:51 am

am incercat aseara sa meditez cu ochii deschisi....am luat un punct fix pe care m-am concentrat, am inceput sa zic Tatal nostru si la un momentdat nu mai vedeam nimic, desii inca mai aveam ochii deschisi....e o senzatie foarte ciudata dar e foarte greu da stat asa pt ca incep sa te doara ochii....nu am reusit decat cateva secunde sa raman in acea stare , apoi am revenit la metoda dinainte cu ochii inchisi
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Continut sponsorizat





MEDITATII - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
MEDITATII
Sus 
Pagina 3 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Religie :: legile universului-
Mergi direct la: