Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Legea atractiei

In jos 
+4
violeta_ionescu
valdoina
nicoletta
gabidari
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyDum Dec 20, 2009 5:42 am

sa va manince mama pe voi de fete pozitive ce sintetiiiii kiss imbratisare no acu imi place cum ginditi!!!! ras ras ras
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyDum Ian 10, 2010 3:49 pm

gaby, cand ai timp fa o lista cu cartile pe care le-ai citit despre acest domeniu, ca sa ne apucam si noi de lucruri marete kiss citeste
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyLun Ian 11, 2010 5:33 am

pai avem la dispozitie digibook,de unde sa scoatem cartile, eu zic ca e mai bine sa las la alegerea voastra ce cititi,cu siguranta o sa va indreptati spre ceea ce e destinat sa cititi,mie asa mi s-a intimplat,de fiecare data cind intru ma atrage un titlu,si asa stiu ca e ceea ce trebuie sa aflu acum...
am sa scriu si titluri de carti de vrei..da eu zic ca asa e mai interesant!! face cu ochiu
totusi vrea sa cititi neaparat:"Reguli de aur" de Aivanhov...
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyMier Feb 17, 2010 7:10 pm

Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyMier Feb 17, 2010 8:16 pm

Fascinant! Multumesc, Kata!
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyMier Feb 17, 2010 8:17 pm

Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyMier Feb 17, 2010 9:01 pm

Am vazut si eu si apoi chiar am cautat pana adineauri pe net.
Mi s-a parut ingrozitor sa va spun mai alesc acum in ceas de seara!
E bine sa avem credinta, pe de o parte, sa facem tot ce putem pentru suflet , iar pe de alta parte sa credem ca, inregistrarea a fost .... o facatura!
(Rusine sa-ti fie dle....! Legea atractiei - Pagina 3 822433 )
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyJoi Feb 18, 2010 6:58 am

banuiesc ca e vorba de un film ceva ...ca eu nu vad nimic!!! Legea atractiei - Pagina 3 Affraid Legea atractiei - Pagina 3 896616 Legea atractiei - Pagina 3 896616 Legea atractiei - Pagina 3 896616
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyJoi Feb 18, 2010 7:06 am

da gaby....e un film cu neale donald walsch si unul cu o descoperire din biblie
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyMier Mar 03, 2010 5:46 pm

avem un crin acasa care nu a mai inflorit de vreo 2-3 ani si mama s-a gandit sa vorbeasca cu crinul, asa ca l-a rugat frumos sa ii faca o floare si acuma crinul are boboc ura
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyMier Mar 03, 2010 5:51 pm

Am pus o noua carte Basketball
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyJoi Mar 04, 2010 5:36 am

Legea atractiei - Pagina 3 813841
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyJoi Mar 04, 2010 9:40 am

greieras a scris:
Am pus o noua carte Legea atractiei - Pagina 3 Icon_basketball
am rasfoito putin si aceasta carte e la fel cu una citita de mine acum un an se numeste "Autocontrolul prin metoda Silva" DE JHOON SILVA...si merita citita si aplicat tot ce scrie acolo....in mare parte e ceea ce practic si eu de peste un an,si cu acesat metoda Silva am reusit eu sa ma vindec de artroza!!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyJoi Mar 04, 2010 2:41 pm

gabidari a scris:
am rasfoito putin si aceasta carte e la fel cu una citita de mine acum un an se numeste "Autocontrolul prin metoda Silva" DE JHOON SILVA...si merita citita si aplicat tot ce scrie acolo....in mare parte e ceea ce practic si eu de peste un an,si cu acesat metoda Silva am reusit eu sa ma vindec de artroza!!

carte adugata pe mail pt doritoare
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyDum Apr 25, 2010 5:25 am

Legile universale ale succesului

1. Legea dragostei
Iubeste pe toata lumea ca pe tine insuti. Toate celelalte legi i se subordoneaza acesteia
si nu intra in contradictie cu ea. Este cea mai importanta dintre toate. Se aplica la tot ceea ce
facem ca indivizi, familii, organizatii, tari - are o valoare universala.
2. Legea cauza-efect
Exista o ordine universala. Nimic nu este accidental.
Totul se intampla cu un motiv. Pentru fiecare efect exista o cauza sau un set de cauze.
3. Legea materializarii
Gandurile se materializeaza. Noi devenim ceea ce gandim.
4. Legea viziunii
Pentru a avea succes in orice domeniu, trebuie sa avem o imagine cat mai clara a
acelui succes in mintea noatra, o imagine mintala a ideii noastre de succes, o viziune.
5. Legea corespondentei
Viata noastra exterioara este o oglinda a celei interioare. Exista o corespondenta
directa intre experientele si gandurile noatre pe de o parte si atitudinea noastra, pe de alta
parte.
6. Legea credintei
Orice lucru in care credem cu adevarat devine realitate (inclusiv credinta noastra ca
meritam succesul).
7. Legea valorii
Credintele si valorile noastre, ceea ce este cu adevart important pentru fiecare dintre
noi se reflecta in tot ceea ce facem.
8. Legea motivatiei
Tot ceea ce facem este declansat de dorintele noastre interioare, nevoi si instincte,
multe dintre ele venind din subconstient.
9. Legea activitatii subconstiente
Subconstientul nostru ne avertizeaza despre lucrurile din jur. Atentie: face acest lucru
in concordanta cu dorintele si grijile noastre cele mai puternice.
10. Legea asteptarii
Ceea ce ne asteptam cu incredere sa se intample, chiar se va intampla. Asadar, atentie
la felul in care ne construim asteptarile (pozitiv sau negativ).
11. Legea concentrarii
Indiferent asupra a ce ne concentram si ne gandim in mod repetat, devine din ce in ce
mai mult o parte a vietii noastre interioare.
12. Legea obisnuintei
Aproape tot ce facem este automat, rodul unui obicei.
Obisnuintele care ne indeparteaza de telurile noastre trebuie schimbate.
13. Legea atractiei
Suntem cu totii niste magneti vii. Atragem oameni, intamplari si imprejurari care se
armonizeaza cu gandurile noastre dominante.
14. Legea alegerii
Suntem liberi sa alegem ceea ce gandim si in consecinta suntem liberi sa alegem toate
celelelte parti ale vietii noastre.
15. Legea optimismului
O atitudine mentala pozitiva merge mana in mana cu succesul si fericirea. Optimismul
ne face placuti si plini de energie, ne ofera mai multe sanse de a reusi.
16. Legea schimbarii
Totul se schimba, nimic nu este fix. Daca nu profitam de schimbare vom deveni
victimele ei.
17. Legea controlului
Avem o parere cu atat mai buna despre noi insine cu cat simtim ca ne controlam
propria viata.
18. Legea responsabilitatii
Suntem pe deplin responsabili de ceea ce suntem, ceea ce avem, ceea ce devenim, si
tot ceea ce reusim.
19. Legea compensatiei
Cat dam, atata primim. Intotdeauna vom fi recompensati pe deplin pentru ceea ce
facem.
20. Legea serviciilor
Recompensa noastra va fi direct proportionala cu valoarea serviciilor aduse celorlalti.
21. Legea efortului aplicat
Toate lucrurile sunt sensibile la efort. De fapt, cu cat muncim mai mult, cu atat
devenim mai -norocosi.
22. Legea supra-compensatiei
Trebuie ca mai intai sa oferim pentru a primi, si in cantitate mai mare decat ne
asteptam sa primim.
23. Legea pregatirii
Performanta vine in urma unei pregatiri intense.
Adevaratii profesionisti investesc mai mult timp decat altii in pregatire.
24. Legea eficientei fortate
Pe masura ce actionam devenim mai eficienti. Niciodata nu avem timp sa le facem pe
toate, dar trebuie sa ne facem suficient timp pentrum lucrurile cu adevarat importante.
25. Legea deciziei
Orice salt inainte isi are radacina intr-o decizie hotarata de a actiona. Si daca o facem
cu indrazneala, vom avea de partea noastra un sprijin nebanuit, neasteptat.
26. Legea creativitatii
Orice progres incepe cu o idee in mintea cuiva. Tot ceea ce mintea noastra poate
concepe si crede cu adevarat, poate sa si obtina.
27. Legea flexibilitatii
Ai sanse mai mari de reusita daca stii clar ce vrei sa obtii dar ramai flexibil in privinta
felului in care vei actiona (este total gresita credinta ca un om inflexibil este un om puternic).
Inflexibilitatea te poate face sa ratezi oportunitati.
28. Legea perseverentei
Abilitatea noastra de a persevera, in ciuda obstacolelor si a dezamagirilor, denota
incredere in noi insine si va fi intotdeauna rasplatita.
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyDum Apr 25, 2010 12:39 pm

legi numa bune de pus in rama si bagate bine la capusor!!! ras
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyJoi Sept 23, 2010 4:27 pm

m-am apucat de citit cartea "reguli de aur" a lui O.M.Aivanhoe si am ramas surprinsa de faptul ca multe lucruri care sunt scrise acolo eu le stiam de la mamaia mea.....ea nu a citit niciodata o carte pt ca nu stia sa citeasca dar cu toate astea se pare ca stia multe din aceste "legi ale naturii".......sa fi fost si ea o persoana cu puteri ocultiste , sau cum se cheama, fara sa fi stiut? scratch
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyVin Sept 24, 2010 9:18 am

CATALINA cartea Reguli de aur, e o carte minunata ,buna de a citi din ea zilnic.si normal de a urma toate sfaturile de acolo,...daca bunica ta stia aceste reguli inseamna ca era o persoana foarte inteleapta..si cu siguranta aceste legi sint vechii de cind lumea.....
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyDum Oct 03, 2010 4:57 pm

gaby, citeam azi acest articol http://www.almeea.com/ce-se-va-intampla-cu-cateva-ore-inainte-si-dupa-21-decembrie-2012-intram-in-dimensiunea-a-4-a/ pe care sper ca il poti citi, si am ramas masca deoarece in timp ce il citeam mi-0am adus aminte ca acum vreo 2-3 luni am visat exact ceea ce scrie aici affraid oare asa va fi in 2012???? ca pare totusi un SF
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyDum Oct 03, 2010 6:32 pm

stai sa citesc si eu sa vad despre ce e vb...apoi vb!!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyDum Oct 03, 2010 6:45 pm

deci mie mi se pare total aiurea ...nu cred nimic din ce scrie acolo...eu chiar astept cu inima deschisa si fara frica acel moment,stiu ca o sa fie o schimbare dar nu un haos,pt mine o sa fie o schimbare in bine ,de asta sint sigura....totul mi se pare SF...dar nu ne ramine decit sa asteptam acel moment sa vedem ce o fii...
dar acum sa imi spui cu cuvintele tale ce ai visat??pe mine asta ma interesaza?? scratch
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 4:50 am

si eu cred ca va fi totul bine......
deci, am visat ca eram intr-un bloc care avea doar partile unde e armatura ca restul nu exista, deoarece cazuse (ramasese practic stalpii de sustinere, stalpii principali) si foarte putina margine (cam 50cm pe care stateam) . imi aduc aminte ca in acel bloc erau colgi de ai mei de liceu, unii veci, mama si cateva persoane pe care nu lu conosteam. eu le spuneam tuturor sa stea lipiti de perete si sa nu se miste, dar unii vroiau sa vada ce se intampla daca o sa sare de la etaj (ca practic eram undeva pe la etaj) si cum sareau si dispareau. ma uitam foarte uimita la ce se intampla dar stiam ca va fi bine, iar cei care nu m-au ascultat au facut alegerile pe cont propriu si stiam ca nu vor mai face parte din noua lume. pe mama o tineam legata de mine sa nu cumva sa faca vreo prostie dar pana la urma adormise si chiar ma bucurase lucrul asta. pe cerul care era foarte rosu apareau tot felul de imagini atat din trecut (zgomote, aglomeratie) cat si ceva din viitor(totul verde, frumos, liniste) ...la un momentdat tot ce era in jurul acelui bloc incepea sa dispara (erau stalpi, alte blocuri), dar copacii ramaneau (chiar eram suparata ca nu puteam vedea bine cerul ca sa stiu cum sunt schimbarile din cauza unor crengi care imi stateau in fata)....incepea sa dispara si partea metalica din armatura blocului si imi era frica ca acesta se va prabusi, iar atunci aparuse in fata mea chipul lui Iisus si stiu ca ma linistisem si incepusem sa-mi dau seama ca tot ce se intamplase avea sa se termine in maxim 10-15min...aparuse dintr-o data si luna care era atat de frumoasa si de mare incat iti era draga sa te uiti la ea. se trezise si mama si ma intrebase ce s-a intamplat , iar eu i-am zis" am trecut in noua lume in care totul va fi mult mai bine" Shocked
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 8:49 am

frumos vis..pina la urma nu???cine stie ce o sa fie atunci ??oricum nu putem decit sa asteptam ..dar fara teama zic eu!! imbratisare
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyDum Dec 19, 2010 6:45 am

citind azi horoscopul pe 2011 pe un site vad ca scrie intr-un colt "sfarsitul lumii va fi in 2406" si curioasa intru si citesc ...... ceea ce scrie acolo pare mai adevarat decat ceea ce citisem despre 2012 , asa ca e posibil sa traim pana la adanci batraneti fara nici un fel de schimbare ura
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 EmptyDum Ian 09, 2011 4:45 am

eu nu cred intr-un sfirsit al lumii,nu cred ca asta isi doreste Creatorul Suprem,cred mai degraba intro evolutie continua,si o schimbare a lumii.......
Sus In jos
Continut sponsorizat





Legea atractiei - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Legea atractiei
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Religie :: legile universului-
Mergi direct la: