Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Tratamente naturiste....

In jos 
+6
andreeaiovici
anamaria21
marrya
kata0587
nicoletta
gabidari
10 participanți
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyDum Feb 20, 2011 6:01 am

CURATATI-VA RINICHII CU MAI PUTIN DE $1.00
Anii trec si rinichii nostri filtreaza sangele inlaturand sarea, otravurile si alte lucruri nedorite care intra in corpul nostru.  
Cu timpul sarurile se acumuleaza si e nevoie sa-i curatam. 
Cum se face asta?  Este foarte simplu.
Luati un manunchi de patrunjel si spalati-l bine.
Apoi taiati in bucati mici, puneti-l intr-un vas, turnati apa curata peste el si fierbeti timp de 10 minute.
Apoi lasati sa se raceasca, strecurati si puneti intr-o sticla curata pe care o veti pastra in frigider .
Beti un pahar pe zi si veti observa ca toata sarea si otrava acumulata in rinichi se elimina prin urina.
De asemenea veti observa diferenta pe care nu ati mai simtit-o pana acum.
Patrunjelul este cunoscut ca cel mai bun tratament pentru rinichi si este natural!

Trimiteti tuturor prietenilor de care va pasa.........


Ultima editare efectuata de catre gabidari in Dum Feb 20, 2011 6:05 am, editata de 1 ori
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyDum Feb 20, 2011 6:05 am

Papadia


Papadia este un izvor de vitamine (A, B, C, si D), proteine, glucide, dar si tanin, sterol colina si acid cafeic. De la papadie se folosesc atat frunzele cat si radacinile, ambele fiind bogate in substantele enumerate mai sus.</P.
Ceaiul de papadie este recomandat tuturor persoanelor care sufera de dereglari glandulare. Se mai recomanda:
· in obezitate
· cand suferiti de boli de ficat

Are foarte multe efecte benefice printre care:
· mareste secretia de bila
· normalizeaza circulatia sangelui
· are actiune diuretica
· elimina toxinele din corp
· creste pofta de mancare
· bolile de piele se vindeca mult mai repede cand consumati ceai de papadie
· amelioreaza reumatismul si guta

Ceaiul se prepara din infuzie de frunze uscate (o lingurita la o cana de apa). Pentru a se face simtite efectele papadiei trebuie sa consumati doua cani de ceai pe zi. Papadia are un efect dietetic, depurativ, intra de asemenea in compozitia ceaiurilor gastrice si hepatice.

Unele persoane apreciaza mai mult frunzele proaspete, pe care le consuma sub forma de salate alaturi de alte plante de sezon: salata verde, spanac, ceapa verde etc.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyDum Feb 20, 2011 6:07 am

REŢETA ORIENTALĂ

RETETA CU USTUROI

Această reţetă a unui farmacist antic a fost găsită în 1972 într-o mănăstire budistă din Munţii Tibetului.
MOD DE PREPARARE:
Intr-un borcan de sticla se pun 350 grame de usturoi zdrobit peste care se toarna 220-250 de grame alcool de 95-96°, rom sau tarie. Borcanul se inchide ermetic si se pune in frigider timp de 10 zile. In cea de-a 11-a zi se filtreaza totul cu o strecuratoare foarte fina sau cu tifon. Lichidul obtinut se toarna in acelasi borcan si se pune inca 2 zile in frigider. Dupa aceasta perioada remediul este gata pentru tratament (picaturile se pot lua cu putin lapte sau apa inainte de a incepe sa mancam), dupa cum urmeaza:

NUMAR DE PICATURI
ZIUA MIC-DEJUN PRANZ CINA
1- ---1 ---2 ---3
2- ---4 ---5 ---6
3- ---7 ---8 ---9
4- --10 ---11 ---12
5- --13 ---14 ---15
6- --16 ---17 ---18
7- --12 ---11 ---10
8- ---9 ----8 ----7
9- ---6 ----5 ----4
10- ---3 ---2 ----1
11- --15 ---25 ---25
12- --25 ---25 ---25
Se va continua cu cate 25 de picaturi, de 3 ori pe zi, pana la terminarea intregii cantitati.
TERAPIA NU SE POATE REPETA DECAT ODATĂ LA 5 ANI !!!
Acest preparat din extract de usturoi curata organismul de grasimi si pietre, imbunatateste metabolismul si astfel toate vasele sangvine (re)devin mai elastice.
Regleaza greutatea corpului, topeste cheagurile de sange, vindeca diafragma miocardica bolnava, arteroscleroza, inapetenta (lipsa poftei de mancare), sinuzita, hipertensiunea, bolile bronho-pulmonare, face sa dispara artritele, artrozele si reumatismul.
Vindeca gastritele, ulcerele de stomac si hemoroizii, absoarbe orice fel de tumori externe si interne, vindeca diferitele tulburari de vedere si auz, impotenta. Are efect benefic asupra intregului organism.
***ATENTIE: Alcoolul nu trebuie sa contina alte substante (clorura de benzalconiu sau metanol).
SĂNĂTATE!
 
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyDum Feb 20, 2011 6:10 am

EU AM PUS DEJA USTUROIUL LA MACERAT....si merg sa cumpar patrunjel proaspat azi sa o fac si pe cea cu patrunjel...va anunt rezultatele!!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyDum Feb 20, 2011 6:12 am


O COMBINATIE CURATIVA
SCORTISOARA

INTRODUCERE
 
¬    S-a descoperit ca o combinatie de miere cu scortisoara poate vindeca majoritatea bolilor.
¬    Mierea este produsa in majoritatea tarilor lumii.
¬    Medicina alternativa Ayurvedica, precum si cea Yunani au utilizat mierea ca remediu vital timp de mai multe secole.
¬    Oamenii de stiinta de astazi accepta si ei mierea ca pe un remediu Ram Ban (foarte eficient) in tratarea multor tipuri de afectiuni.
¬    Mierea poate fi utilizata in multe tipuri de afectiuni fara a avea efecte secundare.
¬    Stiinta contemporana ne spune ca desi mierea este dulce, daca se administreaza in doze corespunzatoare, ca medicament, nu va dauna pacientilor cu diabet.
¬    O revista faimoasa, Weekly World News, care apare in Canada, a publicat in editia din 17 ianuarie 1995 o lista de afectiuni care pot fi vindecate cu ajutorul combinatiei de miere cu scortisoara, in urma studiilor efectuate de savantii occidentali.
 
ARTRITA
 
¬    Amestecati o parte de miere in doua parti apa calduta si apoi adaugati o lingurita de scortisoara pudra. Faceti o pasta si masati-o usor in partea de corp care va doare.
¬    Durerea cedeaza in interval de 15 minute, in cele mai multe cazuri. 
¬    Pacientii cu artrita isi pot administra zilnic cate o cana de apa fierbinte cu doua linguri de miere si o lingurita de scortisoara pudra.
¬    Daca remediul se administreaza cu regularitate, chiar si artrita cronica poate fi vindecata.
¬    Intr-un studiu recent efectuat de Universitatea din Copenhaga, s-a constatat ca atunci cand doctorii le-au administrat pacientilor o combinatie de o lingura de miere cu o jumatate de lingurita de scortisoara pudra inainte de micul dejun, timp de o saptamana, din 200 de pacienti tratati, 73 de pacienti au scapat complet de dureri in interval de o luna. Majoritatea acestor pacienti nu puteau merge sau aveau o libertate de miscare restransa, dar dupa terapie, au inceput sa mearga cu mai putine dureri.
 
CADEREA PARULUI
 
¬    Cei care au probleme de caderea parului sau calvitie pot aplica pe par o pasta alcatuita din ulei de masline fierbinte, o lingura de miere, o lingurita de scortisoara pudra, inainte de baie, lasand-o sa actioneze aproximativ 15 minute, dupa care se spala parul.
¬    S-a demonstrat ca remediul este eficient si daca se pastreaza timp de 5 minute.
 
INFECTII URINARE
 
¬    Luati doua linguri de scortisoara pudra si o lingurita de miere intr-un pahar de apa calduta si beti. Distruge toti germenii din vezica urinara.
 
DURERI DE DINTI
 
¬    Faceti o pasta dintr-o lingurita de scortisoara pudra si cinci lingurite de miere si aplicati pe dintele care doare. Remediul se poate aplica de 3 ori pe zi (zilnic) pana cand dintele nu mai doare.
 
COLESTEROL
 
¬    Doua linguri de miere si trei lingurite de scortisoara pudra, amestecate cu 450 ml. de ceai, daca sunt administrate unui pacient care are colesterolul mare, vor reduce nivelul colesterolului din sange cu 10% in interval de 2 ore.
¬    Ca si in cazul pacientilor cu artrita, daca remediul se administreaza de 3 ori pe zi, reduce nivelul colesterolului.
¬    Conform unei informatii publicate intr-o revista medicala, mierea in stare pura consumata zilnic impreuna cu mancarea inlatura problemele de colesterol.
 
RACELI
 
¬    Cei care sufera de raceli normale sau severe ar trebui sa ia o lingura de miere calduta cu 1/4 lingurita de scortisoara pudra timp de 3 zile.
¬    Acest remediu vindeca majoritatea cazurilor de tuse cronica, raceala si curata sinusurile.
 
INFERTILITATE
 
¬    Medicinele alternative Yunani si Ayurvedica au utilizat mierea timp de mai multe secole pentru a fortifica sperma barbatilor.
¬    Daca barbatii impotenti vor lua cu regularitate doua linguri de miere inainte de culcare, problema lor se va rezolva.
¬    In China, Japonia si Orientul Indepartat, femeile sterile, dar si cele care doresc fortificarea uterului, au luat scortisoara pudra, timp de secole.
¬    Femeile sterile pot sa ia un varf de cutit de scortisoara pudra cu o jumatate de lingurita de miere si sa isi frece gingiile cu aceasta combinatie, in mod frecvent pe toata durata zilei, astfel incat combinatia sa se amestece usor cu saliva si sa patrunda in corp.
¬    Un cuplu din Maryland (SUA) nu a putut avea copii timp de 14 ani, pierzandu-si speranta ca vor fi capabili sa procreeze vreodata. Cand au aflat despre acest remediu, atat femeia cat si barbatul au inceput sa consume miere si scortisoara in modul aratat mai sus. Femeia a ramas insarcinata dupa cateva luni si a nascut gemeni la termen.
 
DERANJAMENTE STOMACALE
 
¬    Mierea cu scortisoara pudra vindeca durerile de stomac si indeparteaza ulcerele stomacale de la radacina.
¬    BALONARE : In conformitate cu studiile efectuate in India si Japonia, s-a descoperit ca mierea, in combinatie cu scortisoara pudra, ajuta si indeparteaza balonarea si durerile de stomac.
 
BOLI CARDIOVASCULARE
 
¬    Faceti o pasta din miere si scortisoara pudra. Ungeti pe paine sau umpleti clatitele cu aceasta pasta in loc de dulceata sau gem si mancati cu regularitate la micul dejun.
¬    Reduce colesterolul din artere si salveaza pacientul de riscul unui atac de cord.
¬    Pentru cei care au suferit deja un atac de cord, urmati acest remediu zilnic, pentru a preveni aparitia unui alt atac.
¬    Consumul cu regularitate al produsului de mai sus reduce dispneea si intareste ritmul cardiac.
¬    In America si Canada, mai multe spitale si-au tratat pacientii cu succes, cand au descoperit ca arterele si venele isi pierd flexibilitatea si tind sa se astupe. Mierea si scortisoara imbunatatesc circulatia sanguina.  
 
SISTEMUL IMUNITAR
 
¬    Utilizarea zilnica a scortisoarei pudra intareste sistemul imunitar si protejeaza organismul impotriva bacteriilor si atacurilor virale.
¬    Oamenii de stiinta au descoperit ca mierea contine diferite vitamine si fier in cantitati mari.
¬    Consumul regulat de miere intareste corpusculii celulari ai leucocitelor care combat bacteriile si afectiunile virale. 
 
INDIGESTIE
 
¬    Scortisoara pudra presarata peste 2 linguri de miere administrate inainte de masa, inlatura aciditatea si ajuta la digestia celor mai grele mancaruri.
 
GRIPA
 
¬    Un om de stiinta din Spania a demonstrat ca mierea contine un ingredient natural care omoara germenii de gripa, salvand pacientul de la imbolnavire.
 
LONGEVITATE
 
¬    Ceaiul cu miere si scortisoara, consumat cu regularitate, incetineste efectele imbatranirii.
¬    Pentru ceai, puneti la fiert 4 linguri de miere, 1 lingura de scortisoara pudra si 3 cani de apa.
¬    Beti 1/4 de cana, de 3 pana la 4 ori pe zi. Va pastreaza pielea sanatoasa si fina si incetineste efectele imbatranirii.
¬    De asemenea, creste speranta de viata, va veti simti mult mai tanar(a) !
 
ACNEE
 
¬    Formati o pasta din trei linguri de miere si o lingurita de scortisoara pudra. Aplicati aceasta pasta peste cosuri seara inainte de culcare si spalati-o cu apa calduta, in dimineata urmatoare. Daca tratamentul se aplica timp de doua saptamani, va inlatura cosurile de la radacina.
 
INFECTII ALE PIELII
 
¬    Eczemele, herpesul si toate tipurile de infectii ale pielii se vindeca prin aplicarea unei combinatii de miere si scortisoara pudra pe partile afectate.
 
CURE DE SLABIRE
 
¬    In fiecare dimineata pe stomacul gol, cu o jumatate de ora inainte de micul dejun si seara inainte de culcare, beti miere si scortisoara pudra fierte intr-o cana de apa.
¬    Daca se administreaza in mod regulat, acest remediu duce la reducerea greutatii chiar si a celor mai obeze persoane.
¬    De asemenea, administrarea cu regularitate a acestui remediu previne depunerea de grasimi in organism, chiar daca persoana respectiva consuma o dieta hipercalorica.
 
CANCER
 
¬    Studii recente efectuate in Japonia si Australia au aratat ca s-au tratat cu succes cazuri de cancer stomacal si osos.
¬    Pacientii diagnosticati cu aceste tipuri de cancer ar trebui sa ia zilnic o lingura de miere cu o lingurita de scortisoara pudra timp de o luna, de 3 ori pe zi si sa continue tratamentul prescris de oncolog. Nu strica!
 
OBOSEALA
 
¬    Studii recente au aratat ca continutul de zahar din miere este mai degraba folositor si nicidecum daunator vitalitatii organismului.
¬    Persoanele de varsta a treia care consuma miere si scortisoara, in parti egale, au mai multa vitalitate si flexibilitate.
¬    Dr. Milton, care a efectuat studii aprofundate in acest subiect, spune ca o jumatate de lingura de miere intr-un pahar cu apa, presarat cu pudra de scortisoara consumata zilnic, dimineata dupa ce ne spalam pe dinti, si din nou  dupa amiaza in jurul orei 3.00 atunci cand vioiciunea organismului este in scadere, duce la imbunatatirea vitalitatii organismului, in interval de o saptamana.
 
HALENA
 
¬    Locuitorii din America de Sud:
Primul lucru dimineata, fac gargara cu o lingurita de miere si scortisoara pudra amestecate in apa fierbinte. Astfel, respiratia lor isi pastreaza prospetimea pe durata intregii zile.
 
PIERDEREA AUZULUI
 
¬    Mierea cu scortisoara pudra luate zilnic in cantitati egale duc la refacerea auzului.
 
Si daca tot incercati terapia …
Trimiteti-o si altora, ca sa poata profita si ei.
 





Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyDum Feb 20, 2011 6:29 am

Gata
nu ne mai aduci pomisori si pietricele
Scortisoaraaaaaaaaaa vrem. La cate boli suntem predispusi ne trebe vreo cateva kilo de scortisoara.... Razz Very Happy

Sarumana de sfaturi, pe unele le stiam dar multe altele NU.
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyDum Feb 20, 2011 6:40 am

foarte interesante..multumim aplauze kiss
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyDum Feb 20, 2011 6:59 am

eu chiar mi-am cumparat ieri jumate de kg de scortisoara,a fost o perioada cind o foloseam zilnic si m-am simtit tare bine ,acum am s aincep din nou tratamentul pt caderea parului ,care l-am tinut anul trecut 3 luni si a fost extraordinar...asa ca mi-am facut provizii !! ras
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyMier Mar 02, 2011 6:49 pm

Gabi ce faci urmezi cura cu usturoi,dar pe cea cu patrunjel? Is curioasa de rezultate,ce simti,cum te simti? Hai vino cu pareri ca ma bate si pe mine gandu:)
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyJoi Mar 03, 2011 5:11 am

deci ceaiul de patrunjel am baut de 2 ori ,nu pot sa spun ca afacut ceva anume doar ca am simtit vreo 3 zile mici impunsaturi in rinichi ,poate ca asta era efectul si se curata ceva pe acolo....
cea cu usturoi ma inceput de ieri sa beau picaturile ,asa ca inca nu pot sa spun nimic de rezultate decit poate dupa cele 20 de zile de tratament ...normal ca va tin la curent!!
Sus In jos
anamaria21
viorea
viorea
anamaria21


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 565
Data de inscriere : 28/09/2010

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyJoi Mar 03, 2011 10:45 am

sunt curioasa de cea cu patrunjel.....
Sus In jos
https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000003019514
andreeaiovici




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/03/2011

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyVin Iul 08, 2011 10:08 am

Foarte bun pentru rinichi, plamani si ficat este sucul de Noni de la Zuccari. Are proprietati antibacteriene, trateaza insomniile si determina scadere hipertensiunii si normalizeaza functiile metabolismului si fortifica oraganismul. Este singurul produs pe baza de aloe pur, nu sucuri sau concentrate. Eu am fost extrem de multumita de el si vi-l recomand cu mare caldura.
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptySam Mai 25, 2013 12:49 pm

nu stiam exact unde sa pun acest post, dar am gasit o reteta de lapte cu turmeric ([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]) care ar fi bun pentru raceli.....l-ati incercat?
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptySam Mai 25, 2013 1:58 pm

eu nu Very Happy de turmeric am vazut aseara, parca pe facebook ca e bun pt ten, da oare nu pateaza Very Happy sa ne facem portocalii ras
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptySam Mai 25, 2013 2:05 pm

am gasit poza... e bun pt cosuri,deci aplicat direct pe cos nu o sa ne faca portocalii Very Happy[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptySam Mai 25, 2013 2:08 pm

si o reteta... Amestecati pulbere de turmeric cu pudra din radacina de santal - in parti egale, peste care adaugati ulei de masline. Pasta obtinuta se intinde in strat gros pe fata. Se lasa sa actioneze in jur de 20 de minute, apoi se clateste. Asta totusi se pune pe toata fata, deci, oare nu pateaza? Very Happy
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptySam Mai 25, 2013 2:10 pm

Intrati pe profilul asta sunt o multime de sfaturi utile [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
SunnyDay




feminin Localizare : Iasi
Varsta : 44
Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 08/05/2013

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyLun Mai 27, 2013 10:06 am

totusi, aveti grija la tumeric. acesta trebuie tinut la o temperatura de maximum 20 de grade celsius, daca vreti ca proprietatile lui sa nu se diminueze. De obicei, 30 de grade Celsius este temperatura maxima indicata pentur a tine alimente si alte lucruri antiseptice.
Sus In jos
andreeaiovici




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/03/2011

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyVin Iun 28, 2013 9:46 am

Am observat ca li se intampla mai multor femei ce mi se intampla si mie. Ma confrunt cu candidoza de aproape un an pentru ca tot reapare chiar daca o tratez de fiecare data si din acest moment nu prea am parte de momente de intimitate cu sotul meu, stiti la ce ma refer.. Am fost la medic de mai multe ori pana cand mi-a recomandat sa iau si un supliment alimentar deoarece este posibil sa am imunitatea scazuta si de aceea infectia reapare. Asa ca am luat de la Ropharma Activit Imuno Forte, este un supliment alimentar natural care iti intareste organismul si previne aparitia infectiilor. Sunt foarte multumita de el, merita sa-l incercati.
Sus In jos
Marlene_Beauty




feminin Localizare : Aiud
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 20/05/2014

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyMar Mai 20, 2014 1:41 pm

Si eu folosesc turmeric ca masca pentru ten, am citit un articol pe un blog de frumusete. M-a ajutat sa scap de acnee, desi eu mai mult de curiozitate am inceput acest tratament. Uneori insa mi-e lene sa stau cu ea si mi-ar placea daca ar exista produse cu extract de turmeric sau ceva de genul. cunoasteti astfel de produse?
Sus In jos
sablic30




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 42
Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 19/05/2014

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyMar Mai 30, 2017 12:12 pm

Pentru ten in caz ca vorbim de acnee un supliment alimentar interesant e si derminax. Poate ajuta la curatirea tenului.

Sus In jos
marcelap




feminin Localizare : Resita
Varsta : 41
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 24/04/2014

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyLun Oct 23, 2017 10:04 am

In cat timp pot aparea rezultatele cu suplimentele alea pe baza de plante? Oricum suplimentele de genu au avantajul pe langa medicamente ca nu genereaza efecte secundare si ca nu creeaza dependenta.

Sus In jos
sablic30




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 42
Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 19/05/2014

Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... EmptyVin Mar 22, 2019 8:36 am

Pentru slabit un produs ok e si thermacuts , un supliment din plante!

Sus In jos
Continut sponsorizat





Tratamente naturiste.... Empty
MesajSubiect: Re: Tratamente naturiste....   Tratamente naturiste.... Empty

Sus In jos
 
Tratamente naturiste....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: Sanatate-
Mergi direct la: