Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Iritatiile la bebelusi

In jos 
+3
gabidari
andreeaiovici
mirelaiones
7 participanți
AutorMesaj
mirelaiones




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 44
Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 29/04/2011

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyMar Ian 10, 2012 1:25 pm

Salut proaspete mamici!

Si eu sunt mamica de curand si am fost putin cam speriata cand am vazut ca bebelusa mea se iritase foarte tare de la scutec. Era toata rosie micuta si plangea ca probabil o ustura. O prietena mi-a recomandat o lotiune cu galbenele de la (nume produs sters de administrator) Din cate am mai auzit, galbenelele sunt cele mai bune pentru iritatiile pielii. Am dat-o dupa fiecare baita si a inceput sa ii mai treaca. Asa ca va recomand cu caldura ca eu nu stiu ce m-as fi facut daca nu mi-ar fi fost si mie recomandata la randul meu.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyMier Ian 11, 2012 7:07 am

buna Mirela,si sa iti traiasca printesa imbratisare in primul rind....
Galbenelele sint intr-adevar minunate pt piele ,eu in schimb ma folosit pasta Petrinii,cind eram Darius al meu mic,si scapam de iritati in citeva ore asa efect bun are aceasta pasta preparata in farmacii!!!si eu o recomnad cu caldura!!
Sus In jos
andreeaiovici




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/03/2011

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Buna!   Iritatiile la bebelusi EmptyMar Apr 02, 2013 12:32 pm

Si eu am incercat crema cu galbenele de care vorbea Mirela si intr-adevar este exact ce-am nevoie pentru puiul meu. Inainte avea iritatii si nu mai stiam ce sa-i fac si cu ce sa-l dau. Acum parca are pielea mai fina si catifelata. Am gasit-o in farmacie, chiar va recomand!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyJoi Apr 04, 2013 6:33 pm

andreeaiovici a scris:
Si eu am incercat crema cu galbenele de care vorbea Mirela si intr-adevar este exact ce-am nevoie pentru puiul meu. Inainte avea iritatii si nu mai stiam ce sa-i fac si cu ce sa-l dau. Acum parca are pielea mai fina si catifelata. Am gasit-o in farmaciile Dona, chiar va recomand!
Amdreea eu am impresia ca tu faci prea multa reclama la aceasta crema ganditor pt ca am mai intlnit mesajele tale si la alte subiecte si toate sunt legate de aceasta crema,sau marca ca nici nu stiu exact ce este,asa ca fa tu frumos un topic cu aceasta crema si prezinta-ne frumos toata gama sa stim si noi o treaba odata pt totdeauna!! multumesc de intelegere!!


Ultima editare efectuata de catre gabidari in Mar Mai 14, 2013 5:00 am, editata de 1 ori
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyVin Apr 19, 2013 5:55 am

ras si noi folosim produse .... ptr ca sunt pe baza naturala ,iar noel le tolereaza cel mai bine. Very Happy
Sus In jos
SunnyDay




feminin Localizare : Iasi
Varsta : 44
Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 08/05/2013

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Uff   Iritatiile la bebelusi EmptyMier Mai 08, 2013 7:49 pm

La inceput am crezut ca are o iritatie la obraz, se inrosise si umflase putin obrazul. Dar apoi mi-am dat seama ca gingia este de fapt problema, avea o infectie. Am incercat, mai intai, sa ii iau temperatura, dar de unde, ca nu am reusit sub nici un chip sa ii tin termometrul 5 minute sub brat. Mi-am luat un termometru electronic de la (nume produs sters de administrator), ca alta sansa nu aveam. Am vazut ca are temperatura de 38.4 grade Celsius si am fugit cu el la spital. Acum este bine mersi, dar cat de usor poate fi confundata o iritatie cu o infectie, mai ales la un copil. Sper sa nu treceti niciodata prin socul prin care am trecut eu.
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyMier Mai 08, 2013 8:39 pm

SunnyDay a scris:
La inceput am crezut ca are o iritatie la obraz, se inrosise si umflase putin obrazul. Dar apoi mi-am dat seama ca gingia este de fapt problema, avea o infectie. Am incercat, mai intai, sa ii iau temperatura, dar de unde, ca nu am reusit sub nici un chip sa ii tin termometrul 5 minute sub brat. Mi-am luat un termometru electronic de la ...., ca alta sansa nu aveam. Am vazut ca are temperatura de 38.4 grade Celsius si am fugit cu el la spital. Acum este bine mersi, dar cat de usor poate fi confundata o iritatie cu o infectie, mai ales la un copil. Sper sa nu treceti niciodata prin socul prin care am trecut eu.

Dar câți ani are cel mic/a?
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyJoi Mai 09, 2013 6:32 am

bine ca totul s-a terminat cu bine! aplauze multa sanantae celui mic. imbratisare
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyJoi Mai 09, 2013 7:37 am

Multa sanatate bebelului,si bine ca sa terminat cu bine,Doamne ajuta.
Sus In jos
SunnyDay




feminin Localizare : Iasi
Varsta : 44
Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 08/05/2013

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyJoi Mai 09, 2013 3:33 pm

PaulaNoel a scris:
SunnyDay a scris:
La inceput am crezut ca are o iritatie la obraz, se inrosise si umflase putin obrazul. Dar apoi mi-am dat seama ca gingia este de fapt problema, avea o infectie. Am incercat, mai intai, sa ii iau temperatura, dar de unde, ca nu am reusit sub nici un chip sa ii tin termometrul 5 minute sub brat. Mi-am luat un termometru electronic de la , ca alta sansa nu aveam. Am vazut ca are temperatura de 38.4 grade Celsius si am fugit cu el la spital. Acum este bine mersi, dar cat de usor poate fi confundata o iritatie cu o infectie, mai ales la un copil. Sper sa nu treceti niciodata prin socul prin care am trecut eu.

Dar câți ani are cel mic/a?

Are 1 an, 2 luni si 10 zile ras Da, intr-adevar, bine ca s-a terminat totul cu bine. Noroc cu tehnologia asta ca se dezvolta pe zi ce trece. Bine, sa nu zic ca rectal nu aveam nici cea mai mica sansa sa ma apropii cu unul cu mercur. Abia la subsoara am reusit cateva minute (Dar ineficient). Mai ales ca imi era frica sa am in casa termometru cu mercur (asta micu' e sagetator, pune mana pe tot ce vede, e foarte curios), par super inovative astea noi cu infrarosu.
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyJoi Mai 09, 2013 8:20 pm

Si la vârsta asta a facut deja infectie? Cum de ?... Ce explicatii ai primit?
Multă sanatate in continuare!!
Sus In jos
SunnyDay




feminin Localizare : Iasi
Varsta : 44
Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 08/05/2013

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyVin Mai 10, 2013 3:13 pm

PaulaNoel a scris:
Si la vârsta asta a facut deja infectie? Cum de ?... Ce explicatii ai primit?
Multă sanatate in continuare!!

Nu mi s-au dat explicatii... Doar ca are o infectie ce ar trebui sa treaca de la sine.. si asa a si fost (nu am vrut sa ii dau antibiotice de la o varsta asa frageda). Oricum, recomand tuturor mamicilor termometrele cu infrarosu. Sunt practice si scapati de toate problemele legate de lucrul asta.

O zi buna.

Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyDum Mai 12, 2013 2:42 pm

parerea mea e ca sanatatea unui copil e mai importanta decat termometrul cu inflarosu la care ii faci atata reclama
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
SunnyDay




feminin Localizare : Iasi
Varsta : 44
Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 08/05/2013

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyMar Mai 14, 2013 12:11 am

Nu fac reclama, incerc sa dau sfaturi. Presupun ca tu erai mai "usor influentabila" cand erai mica si stateai sa ti se ia temperatura cu un termometru cu mercur. Eu una eram mai incapatanata si niciodata nu stateam ras nu suportam, pur si simplu. Una este sa faci reclama, alta e sa recomanzi un produs care iti usureaza viata de zi cu zi.

O zi buna tuturor.
Sus In jos
SunnyDay




feminin Localizare : Iasi
Varsta : 44
Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 08/05/2013

Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi EmptyJoi Mai 23, 2013 5:57 am

Si se pare ca a murit postul, hai sa continuam discutia fetelor Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Iritatiile la bebelusi Empty
MesajSubiect: Re: Iritatiile la bebelusi   Iritatiile la bebelusi Empty

Sus In jos
 
Iritatiile la bebelusi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sampon pentru bebelusi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Familie :: Proaspete mamici-
Mergi direct la: