Femei Puternice

Femei Puternice

AcasaAcasa  portalportal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

depresia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Rania55

feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 35
Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 12/06/2012

MesajSubiect: depresia   Mar Noi 06, 2012 8:35 am

Buna! Am o mare problema cu sotul meu. de cateva luni nu mai este el. Foarte trist, nu vrea sa faca nimic si s-a cufundat in jocurile de noroc. nu mai mananca si e foarte irascibil. Am citit pe depresiv.ro simptomele depresiei si pare ca le are aproape pe toate. i-am propus sa mergem la medic, dar refuza. Cum sa il conving?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
gabidari
trandafir
trandafir

feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 45
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MesajSubiect: Re: depresia   Mar Noi 06, 2012 12:31 pm

buna...trist dar din pacate tot mai multe persoane se confrunta cu aceasta boala!!Cred ca vointa de a se trata si de a merge la medic trebuie sa vina de la el,atata timp cat refuza sa o faca e clar ca nu constientizeaza ca are o problema grava!!Ce ai putea sa faci sa il convingi e greu de spus de cineva care nu il cunoaste personal,dar tu care ii esti apropiata poti recurge la tot felul de metode.....daca aveti copii il poti convinge sa o faca de dragul lor,de dragul tau sau pur si simplu orice fel de manipulare care sa dea roade!!!
Sanatate multa ii doresc si minte luminata sa accepte ajutor de specialitate!!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir

feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 45
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MesajSubiect: Re: depresia   Mar Noi 06, 2012 12:50 pm

m-am uitat pe forum si am vazut ca ai mai postat un topic cu acelasi titlu in vara prin iulie ,doar ca atunci tu erai cea care suferea de depresie...atunci ma gandesc ca tu poti sti cel mai bine cum sa il ajuti sa depaseasca aceasta problema din moment ce ai trecut si tu prin ea...!!!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
ioanaaa

feminin Localizare : arad
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 17/03/2013

MesajSubiect: Re: depresia   Mier Mar 27, 2013 12:44 pm

Cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa ceri ajutor pentru ca nu este ok starea asta si daca se agraveaza nu prea este de bine.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: depresia   

Sus In jos

depresia
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: Sanatate-
Mergi direct la: