Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sarcina mea

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 EmptyMar Oct 29, 2013 3:49 pm

Eu atunci eram in contractii ras) deci nici n am simțit o !
Acum serios , nu ai de cresa ti fie frica e o injectie ca oricare alta. Trebuie sa stai nemiscata in monentul ăla sa bage unde trebuie acul!
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 EmptyMar Oct 29, 2013 3:52 pm

da ,teoretic stiu si sper sa nu ma doara ras  faza e ,ca acum vreo 4 ani cand s a operat mama( bine ca la ea a fost alta operatie..de cancer) i a facut anestezia tot in spate si pe ea a durut o f tare..si ca sa uite de durere s a apucat de cantat acolo de mana cu dc ras faza e,ca mama e o curajoasa,nu ca mine ras  oricum ar fi,o sa treaca,doar sper sa nu fac atac de panica ras 
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 EmptyMar Oct 29, 2013 4:17 pm

O sa treci si peste asta !Smile nu i asa de rău cum îti imaginezi ...
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 EmptyMar Oct 29, 2013 4:28 pm

mersi de incurajari kiss pana la urma,merita toata frica face cu ochiu ai grija de burtica Smile kiss
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 EmptyMier Oct 30, 2013 6:51 am

Amalia pt binele si linistea ta interioara eu zic sa nu te mai gandesti deloc la ce o sa fie atunci,pt ca nu ai de unde sa sti ce te asteapta,de obicei e mereu mai usor decat credem noi ,asa ca la ce sa consumi energie cu astfel de ganduri??Ai sa vezi atunci ce si cum si abia atunci ai sa poti lua hotararile necesare..pt ca oricum niciodata nu ai sa gasesti 2 persoane care sa fi simtit la fel ,chiar daca fac aceasi procedura....deci fi pozitiva si spune ca totul are sa fie foarte usor si se termina cu bine!!kiss imbratisare 
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 EmptyMier Oct 30, 2013 5:58 pm

Gabi,asa sunt eu,imi fac o mie de scenarii si planuri Smile)dar cum ai zis si tu,cand va fi atunci momentul,cred ca va fi mult mai usor decat ce imi imaginez eu acum ras
altceva vroiam sa va mai zic, ca de o luna am observat,la dus,ca imi curge cate o picatura de colostru..la voi s a intamplat asta in timpul sarcinii? am mai citit si pe "sf.google" ca au mai patit si alte mamici si ca ar fi ok? voi ce ziceti?
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 EmptyMier Oct 30, 2013 7:16 pm

Eu zic nu doar ca e ok, ci ca e ft bine !!!aplauze aplauze 
O sa ai laptic ptr bebe !!Smile kiss

Sa incepi sa faci masaj la sâni la dus, sau poate faci deja .
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 EmptyMier Oct 30, 2013 7:33 pm

Very Happy  o sa incep sa fac masaj,deocamdata nu am facut.doar ce strang putin de ei si curge o picatura.deci e de bine! cheers   kiss kiss
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 EmptyJoi Oct 31, 2013 4:31 am

Da Smile kiss I love you 
Se pregătește corpul ptr marele eveniment Smile
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 EmptyJoi Oct 31, 2013 7:31 pm

ei la capitolul asta eu stateam mult mai bine:)) ras ras ras ras la mine a inceput sa se stranga colostrul de la prima luna de sarcina..tin minte ca m-am speriat foarte tare ca mi-am vazut tricoul ud in zona mamelonului si am sunat doctora care m-a linistit...si a spus ca e normal....ca o sa am mult lapte si asa a si fost!!eu si Fulga....ras ras vacuta buna de lapte eram!!plans ras 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sarcina mea - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sarcina mea   Sarcina mea - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Sarcina mea
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Familie :: Proaspete mamici-
Mergi direct la: