Femei Puternice

Femei Puternice

AcasaAcasa  portalportal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Am vrut un copil... si am reusit!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Rania55

feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 12/06/2012

MesajSubiect: Am vrut un copil... si am reusit!    Mar Iul 21, 2015 12:47 pm

Dragelor, cu ce sa incep? cu faptul ca toata viata mi-am imaginat cum este sa fii insarcinata, cum este sa fii mama; toata viata de-abia am asteptat sa fiu mama. Am intrat in depresie, plangeam cand vedeam o femeie insarcinata pe strada, cand vedeam un bebelus, cand una dintre prietenele mele ramanea insarcinata, cand propria mea sora, mai mica, a ramas insarcinata…si nu era gelozie, credeti-ma, ca imi iubesc nepoatele foartemult si le-am si botezat, era neputinta de a fi eu insami MAMA, ma sfasia intrebarea “de ce eu, de ce noi, cu ce am gresit?”…nu mai stiam ce sa fac, incotro sa o apuc, cu ce sa continui, pentru ca totul era ok, aparent nu aveam probleme mari nici eu, nici sotul..
Am dat intr-un final de clinica Gynera si pot sa spun ca a fost cea mai inteleapta decizie pe care am luat-o! Era deja batut in cuie de alti medici de faptul ca nu puteam sa am copii (nu vreau sa intru in termeni medicali, m-am saturat de atatia ani sa tot ii aud ca deja imi stiu rezultatele pe de rost). Dar cei de la gynera mi-au redat sperantele si visele inapoi! Am trecut intai prin consiliere psihologica cu Genoveva Teleki – psihoterapeutul clinicii unde mi s-a oferit sprijin emotional, iar pe urma mi s-a propus si un plan de tratament de catre dr. Irina Oproiu. L-am urmat, consiliera pshiologica de asemenea, si ne-am pus pe picioare. Acum chiar am ocazia sa imi tin copilasul in brate si sunt recunocatoare tuturor medicilor si personalului din clinica de faptul cum s-a purtat cu mine si cu sotul meu!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Am vrut un copil... si am reusit!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: Sanatate-
Mergi direct la: