Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce gatim azi??

In jos 
+14
lola09
nicole
anamaria21
veronica_vera88
amalia
marrya
valdoina
ionicaeng
violeta_ionescu
nicoletta
ji_cri_mar
kata0587
greieras
gabidari
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 25 ... 38  Urmatorul
AutorMesaj
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyVin Mai 29, 2009 2:19 pm

gaby mai poti face si niste chitelute marinate :face cu ochiul

eu azi , pt ca incepusem sa ma plictisesc, m-am apucat de gatit.....am facut peste prajit cu mamaliguta si sos de usturoi...o bunatate....e prima data cand fac mamaliga si a iesit foarte buna rusinica
am vrut sa fac si poze dar cand sa apas pe butonul de facut poze s-a stins pt ca nu mai avea baterie, si pana s-a incarcat s-a terminat mancarea :ras:
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyVin Mai 29, 2009 4:05 pm

chiar ..chiftelute marinate nu am mincat tare de mult..mersi
hai ca ai fost tare cu bateriile descarcate!! :ras: :ras:
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyDum Mai 31, 2009 9:40 am

asta e musacaua mea de azi...



Ce gatim azi?? - Pagina 13 2572819140103930503S600x600Q85

si eu am servit-o cu smintina si cu menta!!

Ce gatim azi?? - Pagina 13 2284047700103930503S600x600Q85
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyLun Iun 01, 2009 8:20 am

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Gx1vDUdA
Ce gatim azi?? - Pagina 13 Pq1lcPnr
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyLun Iun 01, 2009 11:23 am

chiftelute ca ale tale mada am si eu :face cu ochiul
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyLun Iun 01, 2009 5:02 pm

Supa à la grec ( de curcan), rata cu sos de vin si mere si musaca de dovlecei s carne de curcan ( care a fiert in supa), am mai spus de musacaua asta. O fac doar vara cand sunt dovlecei di belsug. Cu cartofi fac peste an, oricand. Desert - tort cu crema de vanilie si cu ananas rondele, plus frisca. Asta a fost menu-ul de ieri, am avut si azi, le-am dat si la copii, ca am facut cantitati considerabile.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyMar Iun 02, 2009 7:29 pm

Masa noastra de seara!!!!!!
Ce gatim azi?? - Pagina 13 AV199tL0
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyMar Iun 02, 2009 8:14 pm

Madrid a scris:
Masa noastra de seara!!!!!!
Ce gatim azi?? - Pagina 13 AV199tL0

Buna tare! Numai ca eu nu mai fac cartofii prajiti, ci la cuptor cu marar, din astia noi, sunt o bunatate, si-i las sa se faca un pic crocanti, sa se bronzeze si ei ! :ras:
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyMier Iun 03, 2009 3:26 am

Brava fetele! Idei minunate pentru azi!
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
ionicaeng
viorea
viorea
ionicaeng


feminin Localizare : brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 885
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyLun Iun 08, 2009 7:39 am

azi gatim ciorbita de costita, cartofi frantuzesti si la desert nu m-am decis inca e posibil sa ma duc sa cumoar tiramisu
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyLun Iun 08, 2009 9:00 am

ionicaeng a scris:
azi gatim ciorbita de costita, cartofi frantuzesti si la desert nu m-am decis inca e posibil sa ma duc sa cumoar tiramisu

Cum e ,,ciorba de costita''? Detaliaza, te rog!
Sus In jos
ionicaeng
viorea
viorea
ionicaeng


feminin Localizare : brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 885
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyLun Iun 08, 2009 9:59 am

violeta_ionescu a scris:
ionicaeng a scris:
azi gatim ciorbita de costita, cartofi frantuzesti si la desert nu m-am decis inca e posibil sa ma duc sa cumoar tiramisu

Cum e ,,ciorba de costita''? Detaliaza, te rog!

coastita de porc proaspata se fierbe se adauga ceapa, morcov, radacina de patrunjel, un ardei rosu, la alegere cartofi, fidea sau orez, pasta de tomate, sare dupa gust. se acreste cu bors dak iti place acra.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyLun Iun 08, 2009 5:14 pm

Azi am facut prima oara vinete pe anul asta.........
Ce gatim azi?? - Pagina 13 93899514.th
Sus In jos
ionicaeng
viorea
viorea
ionicaeng


feminin Localizare : brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 885
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyLun Iun 08, 2009 5:50 pm

Madrid a scris:
Azi am facut prima oara vinete pe anul asta.........
Ce gatim azi?? - Pagina 13 93899514.th

mi-a facut si mie mami sambata vinete cu maioneza si au fost tare bune am luat cateva si la pachet pentru la brasov k imi plac la nebunie slivez slivez
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyLun Iun 08, 2009 7:14 pm

ionicaeng a scris:
violeta_ionescu a scris:
ionicaeng a scris:
azi gatim ciorbita de costita, cartofi frantuzesti si la desert nu m-am decis inca e posibil sa ma duc sa cumoar tiramisu

Cum e ,,ciorba de costita''? Detaliaza, te rog!

coastita de porc proaspata se fierbe se adauga ceapa, morcov, radacina de patrunjel, un ardei rosu, la alegere cartofi, fidea sau orez, pasta de tomate, sare dupa gust. se acreste cu bors dak iti place acra.

Spune asa: bors moldovenesc cu costita de porc!
Sus In jos
ionicaeng
viorea
viorea
ionicaeng


feminin Localizare : brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 885
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyMar Iun 09, 2009 12:16 pm

violeta_ionescu a scris:
ionicaeng a scris:
violeta_ionescu a scris:
ionicaeng a scris:
azi gatim ciorbita de costita, cartofi frantuzesti si la desert nu m-am decis inca e posibil sa ma duc sa cumoar tiramisu

Cum e ,,ciorba de costita''? Detaliaza, te rog!

coastita de porc proaspata se fierbe se adauga ceapa, morcov, radacina de patrunjel, un ardei rosu, la alegere cartofi, fidea sau orez, pasta de tomate, sare dupa gust. se acreste cu bors dak iti place acra.

Spune asa: bors moldovenesc cu costita de porc!

la mine borsul e optional si ii zice ciorba nici nu stiam k ii zice bors moldovenesc
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyMar Iun 09, 2009 3:48 pm

IN momentul in care pui bors intr-o ciorba, devine bors, iar borsul e specific moldovenesc...
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyMar Iun 09, 2009 6:19 pm

Sa stii ca nici eu nu stiam ca daca pui bors in ciorba, ciorba devine bors rusinica Mama ai zicea ciorba acrita cu bors.
Sus In jos
ionicaeng
viorea
viorea
ionicaeng


feminin Localizare : brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 885
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyMar Iun 09, 2009 6:44 pm

greieras a scris:
Sa stii ca nici eu nu stiam ca daca pui bors in ciorba, ciorba devine bors rusinica Mama ai zicea ciorba acrita cu bors.

si mama mea zice la fel, mai ales k e bors din plic Very Happy
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyMar Iun 09, 2009 7:38 pm

Ei da, dar pe vremea aia nu exista bors la plic. Apropo de bors la plic, mie nu-mi plac chestiile astea artificiale. Daca as avea posibilitatea, as manca doar produse naturale...treaba e ca nu prea mai exista produse fara chimicale si nemodificate genetic.
Daca as avea gradina, mi-as cultiva fel si fel de legume.
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyMar Iun 09, 2009 7:47 pm

Insa, e bine de stiut si treaba cu borsul. Eu n-am stiut niciodata care-i diferenta dintre ciorba si bors Laughing Intotdeauna am crezut ca borsul are ceva in plus, ceva special. Mama e din Arges si din cate am observat eu si pe la cei din zona, meniul nu este foarte diversificat. Sarmale, ciorba, fasole verde sau uscata, ciorbica de zarzavat,porc, pui sau fasole. Dar sa va spun ceva, niciodata mancarea facuta la oras n-a avut acelasi gust, aceeasi aroma ca cea de la tara. Cateodata, tataie ne facea sos de curcan Laughing . Sosul de curcan se facea cam asa: caleai ceva rosii din gradina in putin ulei, sarai, piperai, stingeai cu putina apa si adaugai usturoi zdrobit bine. Se manca cu paine intinsa direct in castronul cu sos. Nu exista nici un curcan, dar numele il facea interesant Laughing
Sus In jos
ionicaeng
viorea
viorea
ionicaeng


feminin Localizare : brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 885
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyVin Iun 12, 2009 12:36 pm

greieras a scris:
Insa, e bine de stiut si treaba cu borsul. Eu n-am stiut niciodata care-i diferenta dintre ciorba si bors Laughing Intotdeauna am crezut ca borsul are ceva in plus, ceva special. Mama e din Arges si din cate am observat eu si pe la cei din zona, meniul nu este foarte diversificat. Sarmale, ciorba, fasole verde sau uscata, ciorbica de zarzavat,porc, pui sau fasole. Dar sa va spun ceva, niciodata mancarea facuta la oras n-a avut acelasi gust, aceeasi aroma ca cea de la tara. Cateodata, tataie ne facea sos de curcan Laughing . Sosul de curcan se facea cam asa: caleai ceva rosii din gradina in putin ulei, sarai, piperai, stingeai cu putina apa si adaugai usturoi zdrobit bine. Se manca cu paine intinsa direct in castronul cu sos. Nu exista nici un curcan, dar numele il facea interesant Laughing


foarte interesanta reteta ta de sos de curcan, o sa o incerc si eu zilele astea. kiss kiss
Sus In jos
ionicaeng
viorea
viorea
ionicaeng


feminin Localizare : brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 885
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptyVin Iun 12, 2009 12:37 pm

azi am facut cartofi frantuzesti si chiftelute cu sos plus o salata de rosii cu ardei si castraveti
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptySam Iun 13, 2009 10:28 am

eu azi gatesc o ciorba radauteana,o prajitura lamaita si pe maine mergem undeva la iarba verde si vom face un gratar
Sus In jos
ji_cri_mar
viorea
viorea
ji_cri_mar


feminin Localizare : Negru Voda
Varsta : 42
Numarul mesajelor : 630
Data de inscriere : 31/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 EmptySam Iun 13, 2009 11:20 am

Eu acum am terminat de facut niste frigarui in carne de porc,pt ca mai pe seara incingem un gratarel,iar frigaruile imi plac mult pt ca au si legume. slivez
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Ce gatim azi??
Sus 
Pagina 13 din 38Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 25 ... 38  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Casa si gradina :: in bucatarie-
Mergi direct la: