Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce gatim azi??

In jos 
+14
lola09
nicole
anamaria21
veronica_vera88
amalia
marrya
valdoina
ionicaeng
violeta_ionescu
nicoletta
ji_cri_mar
kata0587
greieras
gabidari
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 38  Urmatorul
AutorMesaj
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptySam Feb 14, 2009 2:02 pm

Ce gatim azi?? - Pagina 4 2332616340104801564S600x600Q85
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptySam Feb 14, 2009 2:12 pm

Pui umplut cu ce-ti place Laughing
Am desprin usor pielea puiului si l-am uns pe sub piele cu urmatoarea combinatie:ketchap, magiran, iaurt, ulei de masline, sare, boia ardei rosu, curry, putin usturoi ras.
Am pus la fiert un pahar de orez, un dovlecel prapadit, un morcov ,2 dinti de usturoi, 2 rosii cubulete, sare si putin ulei.
Dupa ce s-au fiert bine, le-am luat de pe aragaz si am umplut puiul. Pentru ca se rupsese putin mai mult pielea puiului si acesta avea o pozitie mai putin estetica Laughing , am luat ac si ata si am cusut si pielea si orificiul ramas.
Intr-o cratita destul de incapatoare, am pus apa, curry, ketchap, sare si putina boia iute si am pus inelele de la o ceapa mare. Am asezat puiul in cratita si l-am dat la cuptor. Din 20 in 20 de minute, l-am stropit cu sucul din cratita. Procedeul a durat 2 ore si jumatate la aproximativ 200 C, dar in functie de dimensiunea cuptorului si modelul acestuia, durata de coacere poate sa difere .
Puiul il poti umple cu absolut orice doresti(ciupercute, ficatei, diverse legume , etc) , iar combinatia de condimente o poti alcatui dupa cum ati place.
Pofta buna! cheers
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptySam Feb 14, 2009 4:54 pm

trimite si la brasov o portie :face cu ochiul arata foarte bine aplauze kiss
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptySam Feb 14, 2009 6:22 pm

Super marfa arata puiul asta.......bravo greieras!
Eu am facut azi piftie de curcan.......iar acum face Raluca pizza.......rasfat total! Maine avem in plan gratarel de peste si pui!
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptySam Feb 14, 2009 8:02 pm

Embarassed merci
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyDum Feb 15, 2009 6:03 pm

Diana nu mi-ai spus ai incercat sa faci tarcin?? scratch
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyDum Feb 15, 2009 6:09 pm

N-am incercat ca n-am avut timp , dar am sa fac zilele astea. Cum fac, bag si poza
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyDum Feb 15, 2009 6:18 pm

greieras a scris:
N-am incercat ca n-am avut timp , dar am sa fac zilele astea. Cum fac, bag si poza
ok astept poza..eu cred ca fac miine daca nu merg la parc, si am timp de gatit!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyDum Feb 15, 2009 6:39 pm

Din colectia "Gratar de Valentine's day".......ce am avut la masa asta seara........noi am serbat cu o zi dupa, dar nu e bai!

SARAMURA DE PLATICA!
Ce gatim azi?? - Pagina 4 AV20OfcS

GRATAREL DE PUI, PORC, CIUPERCUTE SI GARNITURA.....SALATA DE PUI CU CASTRAVETI MURATI SI MAIONEZA DE USTUROI CU SMANTANA!
Ce gatim azi?? - Pagina 4 AV20OLDJ
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyDum Feb 15, 2009 7:02 pm

salivez....doar atit pot sa lol! mai zic si sa dau pagina de aici cit mai repede!! affraid
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyDum Feb 15, 2009 10:59 pm

Umpleti puiul cu felii de mere cu coaja si puneti si in tava pe langa el sa vedeti ce minune e ! Feliile din tava se pun pe la jumatatea timpului de coacere a puiului, ca sa ramana totusi intregi, altfel se fac praf. Ceel din interior raman ferme, si foarte gustoase, veti vedea.
Puiul il ungeti cu ce condimente va plac, eu pun de obicei din cele speciale pt pui plus busuioc.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyLun Feb 16, 2009 12:19 am

oooo iar peste Shocked ma inebuniti Razz
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyLun Feb 16, 2009 7:16 am

Si eu as vrea sa gatesc un pestic , dar nu mananca cumnata....poate-l fac chiftelute....ma mai gandesc.
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyMar Feb 17, 2009 1:09 pm

Asa...n-am apucat sa fac poze cu frumosul peste papagal Sad L-a papat sotul inainte sa ajung acasa. Nu i-am umplut burtica cu nimic. I-am aruncat ceva legume de jur imprejur si l-am bagat la cuptor.
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyMar Feb 17, 2009 1:18 pm

Azi am facut chiftelute din: 1 ceapa , un morcov, o vanata, un dovlecel, un cartofior, 250 g carne tocata, patrunjel, marar, sare. piper, praf de usturoi, nucsoara, 2 oua, aproape 100 g pesmet.
Am bagat la robot toate ingredientele, mai putin carnea, oualele si pesmetul, si le-am tocat bine apoi le-am invartit cam 10 minute la foc mic intr-o tigaie cu putin ulei.Am amestecat compozitia cu carnea, oualele si pesmetul, apoi am facut cu mana chiftelute si le-am lansat in uleiul fierbinte. Focul l-am lasat potrivit.
Le-am prajit pe ambele parti si le-am servit cu salata de gulii. rusinica N-am avut timp sa fac si piure sau cartofi prajiti. Au iesit gustoase si n-au inghitit foarte mult ulei datorita pesmetului
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyMar Feb 17, 2009 2:29 pm

eu azi am facut o salata de cartofi cu ceapa, parizer, maioneza amestecata cu usturoi, un ou fiert tare, sare si piper. a iesit foarte buna rusinica mi-au murit laudatorii rusinica

diana, cum ai facut salata de gulii ca eu guliile le mananc doar asa, in starea lor naturala .....nu stiam ca se poate face salata ganditor kiss
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyMar Feb 17, 2009 2:55 pm

:ras: Sa-ti explic Kata: noi numim salata de gulii, o gulia rasa si stropita cu putin otet Razz
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyMar Feb 17, 2009 2:56 pm

am inteles :ras: ma gandeam ca ii mai adaugati si altceva.
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyMar Feb 17, 2009 2:59 pm

se pare ca am pus reteta de ghorme la dulciuri...sint indragostita oare sau doar cu capul in nori...merg sa remediez problema lol!
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyMar Feb 17, 2009 3:04 pm

gabidari a scris:
se pare ca am pus reteta de ghorme la dulciuri...sint indragostita o are sau doar cu capul in nori...merg sa remediez problema lol!
face cu ochiu ia cu tine si raspunsul meu
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyJoi Feb 19, 2009 4:25 pm

ma pregatesc pentru o tocana de cartofi ca miine e vineri !
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyJoi Feb 19, 2009 4:43 pm

keops a scris:
ma pregatesc pentru o tocana de cartofi ca miine e vineri !

OOOOOOOO, ce bunaciune, cu niste muraturi.........mama, imi ploua in gura!!!!!!!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyJoi Feb 19, 2009 5:23 pm

sa sti ca ar trebui sa fac si eu..nu am facut de mult ca astia ai mei sint carnivori rau si daca vad doar cartofi in farfurie fac urit!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyVin Feb 20, 2009 12:42 am

hai ca pun si eu cateva poze cu sotu la bucatarie cred ca duminica al bag sami faca pui umplut [img]Ce gatim azi?? - Pagina 4 Th_P1050567[/img] Ce gatim azi?? - Pagina 4 Image155[/img] [img]

Ce gatim azi?? - Pagina 4 P1050568[/img]Ce gatim azi?? - Pagina 4 P1050568[/img] Ce gatim azi?? - Pagina 4 P1050566[/img] si aici savuram puiu Ce gatim azi?? - Pagina 4 P1050575[/img] Ce gatim azi?? - Pagina 4 P1050571[/img] [img]Ce gatim azi?? - Pagina 4 Image155
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 EmptyDum Feb 22, 2009 9:58 am

Ai un sot artist in bucatarie Vio! Bravo lui ca se baga si ii si reuseste! Adevarul este ca exista o vorba din batrani care spune ca cei mai buni bucatari sunt barbatii!
Eu azi am facut ciorba de pui cu bors, piftie de curcan si placinta cu branza. La ciorba nu va pun poze, dar piftia si placinta o s-a v-o arat.

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Gx1hnRL9

Ce gatim azi?? - Pagina 4 AV2xGR5A

Ce gatim azi?? - Pagina 4 Pq2MNn9i

Cand voi taia placinta va mai pun o poza si cu ea taiata!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Ce gatim azi??
Sus 
Pagina 4 din 38Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 38  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Casa si gradina :: in bucatarie-
Mergi direct la: