Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce gatim azi??

In jos 
+14
lola09
nicole
anamaria21
veronica_vera88
amalia
marrya
valdoina
ionicaeng
violeta_ionescu
nicoletta
ji_cri_mar
kata0587
greieras
gabidari
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Urmatorul
AutorMesaj
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyDum Mai 12, 2013 8:23 pm

Eu il mai folosesc dar nu ft des , acum ca ai zis ca merge si peste salate sigur il voi folosii mai des! face cu ochiu
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyLun Mai 13, 2013 4:08 am

da si eu vreau sa il incerc la salate ,sincer aici se foloseste doar presarat peste orezul fierbinte atunci cand se serveste cu kebab din carne tocata,in rest nu se folosea la nimic.....iar mancarea mea de ieri a iesit super buna,chiar sunt incantata de gust!!
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMar Mai 14, 2013 8:09 am

Ieri am facut spaghete cu pesto de roșii uscate, seminte de pin, parmezan, busuioc, ulei de masline, un catel de usturoi , cateva fileuri de scrumbie sarate in ulei si toate blenduite Very Happy ca o pasta, pe care am pus o peste spaghetele fierbinți . A fost ft bun, a papat si Noel. Smile

Aseară am facut ficat pe care l am prajit in ft puțin ulei cu o ceapa, usturoi si puțin vin alb la sf si am lăsat sa se inabuseasca. Cartofii i am fiert separat apoi i am tăiat si i am pus peste fiecătei si am mai lăsat câteva minute sa se inabuseasca împreuna. A ieșit delicios, Noel a papat o grămadă de ficatel singur, ptr ca de ieri mi am propus sa l las pe el sa manance singur. Cât vrea si ce i place, poate doar supica,ciorbita sa i mai dau eu sa pape. Smile

Azi cred ca voi face o ciorbita de fasole cu ciolan afumat si tarhon, dar inca nu sunt sigura daca o fac azi sau mâine. Sa vad...Smile
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMar Mai 14, 2013 9:57 am

PaulaNoel a scris:
Azi cred ca voi face o ciorbita de fasole cu ciolan afumat si tarhon, dar inca nu sunt sigura daca o fac azi sau mâine. Sa vad...Smile

eu zic sa o faci cand vin eu... ras ras ras si e si preferata lui Darius!! aplauze
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMar Mai 14, 2013 10:01 am

O sa fac si atunci! imbratisare imbratisare
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMar Mai 14, 2013 2:47 pm

Azi am facut si eu niste macaroane cu sos,pe care apoi le-am bagat la cuptor,un strad de macaroane,apoi putina carne tocata,niste cartofi taiati rondele si prajiti,cascaval si mozzarella,si apoi iar un strat de macaroane si pe deasupra iar cascaval si mozzarella.Si o salata cu de toate.
Aaaaaaaa carnea tocata am gatito nu cruda.
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMar Mai 14, 2013 2:54 pm

Suna super bine Miha!! aplauze

Eu am pus fasolea la inmuiat , dar voi face ciorbita mâine cred.
Am cump niște carnita ptr grătar si am pregătit si putin amestec ptr niște mici Smile voi face o salata, am zis sa profitat de ziua frumoasa de afara . 2 zile avem soare apoi iar ploaie Suspect
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMar Mai 14, 2013 4:23 pm

ciorba de fasole ar trebui sa fac si eu ca mi-a zis omu meu sapt trecuta ca ar vrea Very Happy dar deocamdata am facut azi una de perisoare, niste orez basmati simplu condimentat doar cu putina sare si turmeric si chiftelute la cuptor...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMier Mai 15, 2013 3:00 pm

Astăzi am facut ciorbita de fasole, a ieșit super buna!! Sunt la a doua farfurie ras)
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMier Mai 15, 2013 4:29 pm

ras sa sti ca la ciorba asta si eu bag obligatoriu 2 farfurii una dupa alta ras si Darius la fel!! ras si sa fie si ceapa alaturi!!obligatoriu!!
sa iti fie de bine draga mea!!!
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyJoi Mai 16, 2013 7:46 pm

Astăzi am facut niște chiftelutede tofu cu legume , au ieșit super bune !! Am papat tot nu a mai rămas nici una ras
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptySam Mai 18, 2013 7:33 pm

Eu azi am facut o ciorbita se iepuri acrita cu bors si iepuri la cuptor cu legume .
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyDum Mai 19, 2013 4:21 am

PaulaNoel a scris:
Eu azi am facut o ciorbita se iepuri acrita cu bors si iepuri la cuptor cu legume .


ciorba de iepure ,nu am mancat de cand mama m-a facut!! ras ras ras desi sunt convinsa ca e buna,si friptura am tot mancat ca am avut iepuri din productie proprie multi ani,da uite ca la ciorba nu ne-am gandit niciodata!! aplauze
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyDum Mai 19, 2013 12:37 pm

Ca sa ti faci o idee, a zis Schatzi ca e una dintre cele mai bune ciorbe pe care le am facut pana acum! aplauze slivez ok
Mult mai gustoasa ca cea de pasare si deloc grasa!Smile
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyDum Mai 19, 2013 4:38 pm

Azi ciorba de praz si fasole verde cu carne de vita.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyLun Mai 20, 2013 4:12 am

eu pt azi la pranz am supa de orz si lasagnia!! aplauze
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyLun Mai 20, 2013 8:05 am

Eu azi mai am putina ciorba de ieri,si mai fac o tocanita si un orez,si vreau sa fac si o salata de vinete.
Aseara am facut o prajitura cu capsuni la masa
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyLun Mai 20, 2013 8:12 am

eu azi fac o ciorbita de burta
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyLun Mai 20, 2013 1:58 pm

Azi am facut o praji cu rabarbar de dimineața, iar acum am facut o pizza . Miroase super abia astept!!

Cata vreau si eu putina ciorbita de burta, mi e pofta n am mai mâncat de mult! Tre sa na duc la macelar sa vad daca are!Very Happy
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyLun Mai 20, 2013 2:55 pm

Mi da ce bunataturi faceti voi aici, ia trimiteti si la mine ca eu am fost lenesa azi Very Happy cand vine iubi fac o omleta si am scapat, da maine tre sa fac ceva bun.. cred ca fac o salata de vinete, ca le am de o saptamana in frigi Very Happy si mai vad eu ce... Very Happy ah ziceam ca fac azi praji cu cirese, ca am luat sambata de la piata 2kg si trebuie consumate, dar ma gandeam sa il astept pe mixeru meu sa vina de la munca ras
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMier Mai 22, 2013 7:47 am

Azi la masa,sarmalute in foi de vita la masa
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMier Mai 22, 2013 4:57 pm

Ce bun Miha!!Smile
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMier Mai 22, 2013 7:18 pm

Da bun,dar am inghitit cu noduri No
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyMier Mai 22, 2013 9:17 pm

mikhaela76 a scris:
Da bun,dar am inghitit cu noduri No
Hai mai ca nu e capăt de lume si săracul al tau se va simți si mai prost decat se simte deja... Nici lui nu i a picat bine! Încearcă sa i ridici moralul si sa i spui ca data viitoare va reuși! imbratisare
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 EmptyJoi Mai 23, 2013 6:44 am

PaulaNoel a scris:
mikhaela76 a scris:
Da bun,dar am inghitit cu noduri No
Hai mai ca nu e capăt de lume si săracul al tau se va simți si mai prost decat se simte deja... Nici lui nu i a picat bine! Încearcă sa i ridici moralul si sa i spui ca data viitoare va reuși! imbratisare
As vrea sa pot sa incerc,dar numai cand aud cuvantu examen mi se ridica paru in cap Sad dar o sa incerc sa fiu mai atenta.Hai ca deja suntem topic off
Azi chiar nu stiu ce sa gatesc,ca nu am chef,cred ca fac cartofi prajiti si o salata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 34 Empty

Sus In jos
 
Ce gatim azi??
Sus 
Pagina 34 din 38Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Casa si gradina :: in bucatarie-
Mergi direct la: