Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Legea atractiei

In jos 
+4
violeta_ionescu
valdoina
nicoletta
gabidari
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyVin Ian 23, 2009 7:47 pm

Si pentru ca legea atractiei mie mi-a schimbat mult viata ,mi-ar placea sa va impartasesc si voua aici din ce am invatat eu!


Ultima editare efectuata de catre gabidari in Mar Apr 07, 2009 5:11 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptySam Ian 24, 2009 4:58 am

Ma gindesc sa incep putin sa va povestec despre LEGEA ATRACTIEI,normal ca nu am sa va povestesc aici cartea,pentru ca placerea asta am sa vo las voua,eu doresc doar sa va stirnesc interesul,si sa va fac daca pot sa intelegeti cit e de important sa incercam macar, sa gindim pozitiv.E greu pentru noi cei care sintem neinitiati,dar eu sint convinsa ca prin putin exercitiu ,putem sa schimbam cite ceva in viata noastra!
Pentru inceput trebuie sa stim ca LEGE UNIVERSALA A ATRACTIEI,raspunde tuturor gindurilor,adica voi va creati propria voastra realitate,tot ceea ce traim astazi a fost si este atras de gindurile noastre fie ele bune sau rele!In mare sint 3 legi mai importante,si anume prima lege,cea a atractiei care spune asa:cele care se aseamana se atrag,este cea mai puternica lege din univers.
A doua lege,STIINTA CREATIEI LA VOINTA,spune:ceea ce cred,astept sau ceea ce ma gindesc,exista,.....pe scurt obtineti lucrurilela care va ginditi,fie ca le doriti sau nu.
Iar a treia lege,numita ARTA DE A DA VOIE,spune:eu sint ceea ce sint si doresc sa ii las si pe ceilelti sa fie ceea ce ei sint.
Numai atunci cind intelegeti ca nimeni nu poate lua parte la ceea ce traiti decit daca il invitati in gindurile voastre,si ca imprejurarile nu pot fi parte a experientei voastre decit daca le chemati prin intermediul gindurilor,numai atunci veti fi cel care DA VOIE.Fiecare lege trebuie inteleasa bine si lucrata, abia apoi se poate trece mai departe,cind ai inteles cum functioneaza.O sa incercam impreuna sa trecem prin fiecare etapa,si dece nu sa incercam sa intelegem impreuna fiecare lege in parte.
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptySam Ian 24, 2009 8:24 am

Asta e teoria ,sintetizata.
Cica cea mai buna metoda de a fi credibila este exemplul personal.
Eu zic sa incepem cu reusitele noastre. Si apoi sa spunem cum am am ajuns aici. Ce am citit, ce am invatat, ce am aplicat si cum....
Hai continua tu, sa nu te intrerup.
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptySam Ian 24, 2009 9:40 am

mai ca bine le mai spui tu Nico,vezi cum ne complectam noi doua? Asa e ,nu trebuie sa demonstram nimic nimanui prin cuvinte,trebuie sa lasam ca ceea ce sintem si ceea ce traim sa fie un exemplu viu care sa ii mobilizeze si pe ceilalti!!
Deci eu am inceput cu filmul The secret,apoi am citit cartea LEGEA ATRACTIEI,si apoi Conversatii cu DUMNEZEU,care mi-a placut la nebunie.Dupa toate acestea,am inceput sa ma gindesc la trecut la ce mi s-a intimplat ,bun sau rau in viata si am vazut ca exista mare dreptate in tot ce am citi,...cel mai bun exemplu e ce mi s-a intimplat mie pe la 12-13 ani,cind la un 23 august ,ca pe vremea aia se sarbatorea cu fast aceasta zi,am mers deci cu familia la piknik,si acolo am tras un bilet de la un papagal,in care imi scrai ca am sa ma casatoresc cu un barbat cu mustata a carui nume incepe cu litera S...normal ca la virsta aia nu ma gindeam eu la maritis,dar am pastrat biletul si ma gindeam din cind in cind la ceea ce a scris in el,ajungind a cred ca asa o sa fie.Ei bine anii au trecut,am cunoscut un baiat care nu era nici cu mustata nici cu literaS,am fost in pragul casatoriei.Dar pina la urma nu m-am casatorit cu el si dupa putin timp l-am cunoscut pe sotul meu,care are si mustata si numele cu litera S. dECI PINA LA URMA A FUNCTIONAT,gindurile mele au atras acest lucru in viata mea,si uite asa am inteles ca legea atractiei functioneaza.
mai am multe astfel de exemple,dar pt azi ajunge,...vreau sa stiu voi a-ti trait ceva asemanator,si sa ne impartasiti si noua din experienta voastra!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptySam Ian 24, 2009 1:10 pm

vreau sa va pun aici un pasaj din cartea Conversatii cu Dumnezeu,..asta asa ca sa va faceti si voi o idee!!
Citat :
Conversatii cu Dumnezeu
" Ideea cea Mare este ca Suntem Toti Unul.

Ideea cea Mare este ca exista doar Un Dumnezeu - si ca acestui Dumnezeu nu-i pasa daca esti catolic sau protestant, evreu sau musulman, indian sau mormon, sau daca nu ai nici un fel de religie.

Ideea cea Mare este ca tot ce avem de facut este sa ne iubim unii pe altii - si, in lumea noastra, toate celelalte vor avea grija de ele insele, din vointa noastra de a actiona cu afectiune unii cu ceilalti.

Ideea cea Mare este ca nici unul dintre noi nu este mai bun decat altul.

Ideea cea Mare este ca toate resursele naturale ale Pamantului apartin tuturor oamenilor lumii - si asta nu are nimic de-a face cu terenul pe care, in care sau sub care se afla localizate resursele.

Ideea cea Mare este ca nimeni nu "detine" cu adevarat nimic, cu atat mai putin pe altul - sau chiar bucati din planeta care este casa speciei noastre.

Ideea cea Mare este ca libertatea este esenta Vietii, nu ceva ce dobandesti sau ce-ti poate fi dat, ci Ceea Ce Esti - si orice efort de a-i limita exprimarea este un efort de a limita Viata Insasi, pe care sufletul o va re-crea la fiecare nivel, pana ce sufletul, care ESTE libertate, este exprimat pe deplin, in fiecare clipa.

Ideea cea Mare este ca bucuria este starea naturala a fiintei noastre si ca bucuria este intotdeauna exprimata cel mai deplin si cel mai rapid, prin daruirea ei."

Neale Donald Walsch - "Dumnezeul de maine"




Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyMar Ian 27, 2009 10:12 am

Plina de continut aceasta carte ''Conversatii cu Dumnezeu'', am citit-o !
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyMar Ian 27, 2009 10:26 am

eu am citit-o de 2 ori,si sti ce e interesant ,?a doua oara am inteles parca si mai bine,poate din cauza ca prima data eram absorbita de tot ce aflam....mie cel putin mi-a raspuns la multe intrebari care nu isi gaseau raspunsul!!!
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Ian 29, 2009 9:18 pm

Astept continuarea , Gabi si Nico...
Sa va spun ceva: in fiecare seara , cand ma rog, multumesc lui Dumnezeu pentru CEEA CE SUNTEM, pentru IUBIREA pe care o simtim din partea LUI, apoi pentru CEEA CE NE-A DAT si cer sa ne ocroteasca. NU cer ceva anume, stie EL ce ne trebuie.


Ultima editare efectuata de catre violeta_ionescu in Dum Feb 01, 2009 10:34 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyVin Ian 30, 2009 5:01 pm

Pai ce mai e de spus,...multe ...
am citit o carte "Mintea care vindeca",..si sa stiti ca tare multe se pot vindeca cu mintea noastra!! :face cu ochiul asa,si am inceput in joaca sa aplic din ce am citit acolo,si am reusit ceva,in momentul in care imi plimb mina la o distanta de citiva cm de un corp,in momentul in care ajung la un loc cu probleme incepe sa ma arda in palma,..am incercat prima data cu sotul meu,cind am ajuns in zona stomacului ,am simtit acea caldura in palma si sotul meu a simtit-o pe pielea lui,am incercat apoi sa ma gindesc ca caldura din palma mea vindeca locul,si m-am concentrat pina nu am mai simtit caldura,si zic eu am avut norocul inepatorului ,ca de atunci nu mai are arsuri la stomac.Apoi cu fiul meu ,intr-o zi s-a plins de dureri de burtica,si am zis sa incerc si cu el,asa ca mi-am plimbat mina si am simtit caldura,iar in citeva minute a vomitat si i-a trecut!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyLun Feb 02, 2009 5:12 am

Chiar daca am impresia ca vorbesc singura :ras: :ras: eu continui...
am invatat cit e de importanta respiratia,si o sa rideti da noi chiar nu stim sa respiram!!!!
Liniştea este esenţa inimii. Nu poţi fi în plinul inimii tale, decât
idacă te ierţi pe tine însuţi şi îi ierţi pe ceilalţi. Nu poţi fi în pli­nul inimii tale, dacă eşti îngrijorat sau furios. Nu poţi fi în plinul inimii tale, dacă respiri superficial sau cu greutate.
Când respiraţia este superficială, la fel este şi gândirea. Dacă vrei să trăieşti o viaţă spirituală, conştientizează modul în care respiri. Stră-duieşte-te să devii conştient de momentele în care respiri superficial şi extinde conştienta şi asupra gândurilor tale. Vei vedea că mintea ta pălă­vrăgeşte. Nici unul dintre aceste gânduri nu are profunzime sau semnifi­caţie. Dacă te relaxezi şi respiri adânc, aceste gânduri vor zbura ca nişte păsări speriate. Atunci îţi vei găsi sălaş în inima ta.
Atunci când respiraţia îţi este chinuită, gândul îţi e condus de frică şi anxietate. Străduieşte-te să devii conştient de momentele în care res­piri greu. Observă ce gândeşti şi ce simţi. Stările minţii tale îşi au rădăci­na în trecut sau în viitor. Te concentrezi pe ce fac alţi oameni şi pe modul în care te poţi adapta la acţiunile lor şi cum te poţi proteja. îţi constru­ieşti în jurul inimii o fortăreaţă formată din gânduri.
Respiră adânc şi relaxează-te. Mai respiră o dată. Respiră şi în-toarce-te la inima ta. Respiră şi întoarce-te la Şinele tău esenţial.
Dacă nu te întorci spre inima ta, nu poţi vedea prin prisma compa­siunii. Şi dacă nu priveşti cu compasiune, nu vezi cum trebuie. Tot ceea ce este perceput este ceva fals, este o hiperbolă. Este ceea ce, pur şi sim­plu, îţi hrăneşte plictiseala şi anxietatea.
Respiraţia este cheia spre a trăi o viaţă spirituală în întruparea fi­zică. Atunci când trupul moare, respiraţia îl părăseşte.
Am invatat despre iubire.....
A învăţa să te iubeşti pe tine însuţi şi a învăţa să-ţi iubeşti aproa­pele, merg mână în mână.
Nu poţi să-l iubeşti pe semenul tău şi să te urăşti pe tine însuţi, sau să te iubeşti pe tine însuţi şi să-l urăşti pe semenul tău.
Sentimentele faţă de aproapele tău oglindesc, pur şi simplu, sen­timentele tale faţă de tine însuţi.
Acceptă‑l, pur şi simplu, pe semenul tău şi binecuvântează-l pe calea sa. Dacă îţi cere ajutorul, dă-i‑l bucuros, dar nu încerca să faci pen­tru aproapele tău ceea ce trebuie să facă el pentru sine însuşi.
Nu poţi să iubeşti pe cineva şi, totodată, să urmăreşti să-l controlezi. Numai dorindu-i tot ce este mai bine, îi oferi aproapelui tău liber­tatea. Iar dacă nu îi oferi libertate, nu îi oferi iubire.
Perfecţiunea nu este de găsit în afara ta.
Dacă vrei să găseşti adevărul, priveşte înăuntrul tău. Priveşte-ţi propriile intenţii.
Atunci nu este cu putinţă să interpretezi greşit intenţiile altuia.
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyLun Feb 02, 2009 11:27 am

gaby, nu vorbesti singura, ca eu sunt fata ascultatoare si citesc ce spui tu acolo kiss imbratisare
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyLun Feb 02, 2009 4:13 pm

si eu citesc tot si acult tot si chear imi e dor de subiectul tabu ,, salam ce tory?,, intelegi tu eu am mai retinut cate ceva si mai vreau ca simt lipsa acelor vorbe si cuvinte de ce nu redeschizi subiectul nu cred ca sar supara cineva acceptam si alte limbi noi invatam tot avem nevoie doar de profesoare
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 2:19 pm

gaby, de ce daca imi doresc ceva foarte mult nu obtin acel ceva nici dupa cativa ani, iar daca zic ca ceva nu vreau sa se intample, a doua zi se intampla ce nu am dorit? ganditor legea asta a tractiei funcioneaza cam repede la cuvantul "nu" si cam lent sau de loc la cuvantul "da" :plans:
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 2:30 pm

catalina functioneaza in ambele sensuri la fel de bine..problema e cum iti formulezi dorinta,...de ex daca vrei sanatate nu spui euNU mai vreau sa fiu bolnav,..pt ca uita-te si singura ce ramine daca tai cuvintul ,nu din aceasta propozitie??
aSTA E SECRETUL SPUI DOAR EU VREAU SANATATE....SI ASTA VEI PRIMI...
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 2:36 pm

gaby, pai cand vreau ceva, il elimin pe NU, dar degeaba.......cred ca la mine nu funtioneaza. trebuie sa mai exersez lasa
de exemplu imi propun ca de maine sa fiu mai buna cu cei din jur dar se intampla ca maine sa ma cert cu toate persoanele. daca nu vreau sa mai vad pe cineva imi zic: "de maine nu vreau sa ma mai vad cu X" si se intampla invers. in urmatoare saptamana e posibil sa il vad aproape zilnic. deci ar trebui sa pun NU si la ce imi doresc ca poate se intampla ceva bun ganditor
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 2:40 pm

Pai Cata uita ce ai scris singura.....
Citat :
de maine nu vreau sa ma mai vad cu X" si se intampla invers

pai taie acel nu..si citeste..se intimpla exact ce iti doresti..pt ca pt Univers nu exista cuvintul NU.....
eU CITESC ASA ...DIN CE AI SCRIS TU
DE MIINE VREAU SA MA MAI VAD CU X.......AI INTELES??
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 2:43 pm

cred ca am inteles.....
dar daca zic : nu mai vreau sa ma marit (desii imi doresc asta) ar insemna ca daca elimin NU , o sa ma marit?
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 2:47 pm

cred ca imi trebuie niste lectii serioase ca daca citesc cartile nu inteleg eu mare lucru rusinica
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 2:56 pm

hai ca am ris copios... :ras: :ras: da nu e mai usor sa te gindesti pozitiv??Sa spui imi doresc sa ma casatoresc cit mai repede>,si stiu ca asta se va intimpla in curind!!
Formuleaza propozitii pozitive.....hai incercam??ce iti doresti??
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 3:00 pm

pai aia e problema ca imi doresc multe lucruri si nu pun cuvantul NU in fata dar degeaba lasa de aia ziceam k poate daca pun acel cuvant se intampla ceva bun
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 3:03 pm

ce-mi doresc eu? ....imi doresc momentan sa imi iau examenele care le mai am, sa il intalnesc pe fat frumos, mai vreau si un loc de munca....momentan cred ca ajunge
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 3:07 pm

mda..vrei cam multe.. :ras: :ras: :ras: scratch ..glumesc
Deci ai inteles,nu mai formulezi propoziti cu nu,....lasa-l ,nu exista atunci cind iti doresti ceva!!EU POT ,SI EU SINT,sint 2 CUVINTE CU MARE PUTERE DE ATRACTIE.Asa ca folosestele.....cit mai des!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 3:09 pm

ok, am inteles sa traiti! kiss si cand mai am nevoie de clarificari o sa vin tot la tine :face cu ochiul flori
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 3:11 pm

te astept cu mare drag....si dupa sesiune iti trimit cartea Conversatii cu Dumnezeu...care zic eu merita sa o citesti!!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei EmptyJoi Feb 05, 2009 3:13 pm

gaby,am acea carte de la nico si o s-o citesc dupa sesiune
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Legea atractiei Empty
MesajSubiect: Re: Legea atractiei   Legea atractiei Empty

Sus In jos
 
Legea atractiei
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Religie :: legile universului-
Mergi direct la: