Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pasta de dinti eficienta!

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
andreeaiovici




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 38
Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/03/2011

Pasta de dinti eficienta! Empty
MesajSubiect: Pasta de dinti eficienta!   Pasta de dinti eficienta! EmptyVin Oct 19, 2012 1:49 pm

Am căutat disperată o pastă de dinţi care sa nu conţină fluor şi după o lungă călatorie pe la plafare (personal mi se pare o alternativă mult mai bună decât alte magazine de beauty sau farmacii) am dat de o pastă de dinţi naturală cu sare. A fost o experienţă interesantă, deşi la început eram sceptică. Pasta de dinţi cu sare de la Weleda este abrazivă şi are un gust plăcut de mentă, care se menţine pe o durată lungă . Am înteles că există şi varianta cu gălbenele şi sunt curioasă să o încerc şi pe aceea.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Pasta de dinti eficienta! Empty
MesajSubiect: Re: Pasta de dinti eficienta!   Pasta de dinti eficienta! EmptyVin Oct 19, 2012 4:35 pm

cat e de interesant,ca Andreea intra doar cand are sa ne mai plaseze o noua reclama ras ras
Sus In jos
marcelap




feminin Localizare : Resita
Varsta : 41
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 24/04/2014

Pasta de dinti eficienta! Empty
MesajSubiect: Re: Pasta de dinti eficienta!   Pasta de dinti eficienta! EmptyMier Feb 08, 2017 8:27 am

Pentru albire dentara eu am folosit Ibright un kit de albirea dintilor.
Sus In jos
Jessy26




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 35
Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 19/03/2017

Pasta de dinti eficienta! Empty
MesajSubiect: Re: Pasta de dinti eficienta!   Pasta de dinti eficienta! EmptyDum Mar 19, 2017 5:42 pm

pe langa pasta de dinti iti trebuie si dus bucal si perie electrica pentru dinti. Iar despre pasta, trebuie cumparat alta marca.tip de pasta de fiecare data cand se termina. nu folosi aceeasi pasta de dinti mereu, bacteriile se obisnuiesc cu compozitia ei. schimba mereu pasta!
Sus In jos
https://ideideviata.ro/
Continut sponsorizat





Pasta de dinti eficienta! Empty
MesajSubiect: Re: Pasta de dinti eficienta!   Pasta de dinti eficienta! Empty

Sus In jos
 
Pasta de dinti eficienta!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Slabire eficienta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: Sanatate-
Mergi direct la: