Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Un corp de invidiat

In jos 
+4
ji_cri_mar
violeta_ionescu
kata0587
gabidari
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

cite minute pe zi acorzi corpului tau?
10 min.
Un corp de invidiat - Pagina 2 I_vote_lcap33%Un corp de invidiat - Pagina 2 I_vote_rcap
 33% [ 3 ]
30 min.
Un corp de invidiat - Pagina 2 I_vote_lcap0%Un corp de invidiat - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
o ora
Un corp de invidiat - Pagina 2 I_vote_lcap56%Un corp de invidiat - Pagina 2 I_vote_rcap
 56% [ 5 ]
mai putin
Un corp de invidiat - Pagina 2 I_vote_lcap11%Un corp de invidiat - Pagina 2 I_vote_rcap
 11% [ 1 ]
Total voturi : 9
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyLun Iul 05, 2010 2:14 pm

sincer??? nu folosesc lotiune de corp...dar daca ar fi sa folosesc as alege una care sa si miroase bine si care sa fie hidratanta..
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyMier Iul 14, 2010 11:52 am

acuma am vazut ca ai raspuns rusinica ma gandeam ca sunt singura care nu foloseste lotiune de corp, dar vad ca nu e asa si ma bucura lucru asta ura
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Roly




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 45
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/08/2010

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyMier Aug 11, 2010 11:11 am

Buna tuturor.Eu am inceput acum o luna un program intensiv de sport.P 90 X se numeste.da rezultate remarcabile.Este destul de greut,in prima saptamana am facut o febra musculara ca abia ma puteam misca,a doua saptamana a fost foarte ok.Ideea este ca mi se schimba structura corpului.Picioarele,care sunt de fapt problema mea principala s-au subtiat considerabil si si-au schimbat forma.
Iar in materie de produse cosmetice eu am descoperit DM-ul,unde au produse bio la preturi mici....si sunt f.f bune.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyMier Aug 11, 2010 12:21 pm

bun venit Roly noroc ..ne poti da mai multe detalii despre acest program urmat de tine??iti dai seama ca toate sintem interesate sa aratam bine ,nu??
Sus In jos
Roly




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 45
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/08/2010

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyMier Aug 11, 2010 12:56 pm

Bine v-am gasit:).Initial am vazut progresele la doi prieteni si erau remarcabile schimbarile.Am descarcat programul de pe Torent.Este un fel de combinatie de aerobic,tae bo,Yoga....Ideea este ca trebuie sa fi perseverent ,la modul ca e nevoie sa aloci o ora in fiecare zi sa-l faci.daca nu esti obisnuit cu miscarea(asa cum eram eu,o sedentara pana-n maduva oaselor) ,pare greu la inceput.Eu initial reuseam sa fac 30 minute,apoi 40.....acum fac fara probleme o ora.Ei promit o schimbare radicala a corpului in 90 de zile.Au si un plan de dieta pt cine are kg in plus.La mine nu era cazul.Eu vroiam doar remodelare.Oricum,eu fara dieta am dat jos 4 kg intr-o luna.Lucru pe care nu mi-l propusesm .Prietenul de care va spuneam a slabit 7 kg intr-o luna si jumatate,sport+dieta,dar arata super acum.
Targhetul meu erau picioarele,de fapt subtierea lor.Dupa o luna am minus 3 cm la circumferinta pulpelor....Astept cu interes sfarsitul celor 90 de zile.....Spor la treaba fetelor.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyMier Aug 11, 2010 2:42 pm

suna foarte bine....am sa intru si eu sa vad despre ce e vorba...si asteptam normal si sfirsitul celor 90 de zile sa ne spui tu rezultatul final!!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyMier Aug 11, 2010 5:24 pm

buna roly....sper sa te simti bine alaturi de noi si daca nu te superi imi spui si mie exact cum se numeste acela program pe care l-ai scos de pe torrent?mersi
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Roly




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 45
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/08/2010

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyMier Aug 11, 2010 6:41 pm

P90X.Este destul de mare.Trebuie descarcat tot.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyJoi Aug 12, 2010 6:49 am

EU ASTEPT SA AJUNG ACASA CA MI-A CUMPARAT SOTUL UN APARAT CU CARE SE LUCREAZA DOAR PT ABDOMEN,SI SINT TARE CURIOASA CE REZULTATE O SA AM ..CA EU DOAR DE COLACELUL DE PE BURTA VREAU SA SCAP, affraid CA IN REST SINT SUPER MULTUMITA!! ok
Sus In jos
Roly




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 45
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/08/2010

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyJoi Aug 12, 2010 7:08 am

Mai si eu am stepper si bicicleta.Inainte sa ma apuc de P90 x faceam pe stepper.Ma dadeam cu Supliform imi puneam o pereche de pantaloni din aceia transpiraciosi(biomed slip) si purcedeam la lucru.Numai ca in momentul in care m-am apucat de programul asta mi-am dat seama ca pe stepper nu lucram mare lucru....asta dupa febra musculara pe care am facut-o in prima saptamana....
Eram fan lucrul cu aparate din comoditate .E ok dar rezultatele nu sunt aceleasi ca atunci cand iti folosesti propriul corp.au astia niste exercitii pt abdomen de te rup in doua.Din 15 minute cat spun ei abia reusesc sa fac vreo 10.....
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyJoi Aug 12, 2010 7:13 am

mie imi e foarte clar ca doar sportul te ajuta sa slabesti impreuna cu o dieta,nu pastile minune si tot felul de aparate,ca doar am slabit 19 kg....cind am avut suficienta ambitie si vointa sa o fac.... cred a acest program urmat de tine e extraordinar,asa ca merita sa mergi pina la capat .....
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyJoi Aug 12, 2010 7:44 am

Roly a scris:
P90X.Este destul de mare.Trebuie descarcat tot.

eu nu am gasit acest program pe torrrent Sad

am gasit doar pe net

Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Roly




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 45
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/08/2010

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyJoi Aug 12, 2010 8:13 am

L-am luat de pe Last torent....Oricum asta este si-s vreo 12 ore de exercitii in total pentru ca in fiecare zi faci altceva.
kata0587 a scris:
Roly a scris:
P90X.Este destul de mare.Trebuie descarcat tot.

eu nu am gasit acest program pe torrrent Sad

am gasit doar pe net

Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyJoi Aug 12, 2010 8:51 am

am gasit aici....deci cine vrea poate sa sse apuce de sport face cu ochiu (site-ul e in spaniola, dar intelegeti voi ca sunteti destepte face cu ochiu )

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
nane_liana




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/06/2013

Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 EmptyJoi Iun 13, 2013 3:22 pm

Secretul unui corp de invidiat este urmatorul: alimentatie sanatoasa, sport si masaj.
Sport: eu alerg 4 dimineti pe saptamana in parc (nu este bine sa faci sport in fiecare zi, muschii trebuie sa se si odihneasca!)
Alimentatie: mananc disociat: dimineata carbohidrati, pranz proteine si seara fibre. Dulciuri incerc sa mananc doar duminica.
Masaj: fac un tratament cu lipoliza , pentru celulita, fermitate a pielii si tonus muscular.
Sus In jos
http://www.goskin.ro
Continut sponsorizat





Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Un corp de invidiat   Un corp de invidiat - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Un corp de invidiat
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: frumusete-
Mergi direct la: