Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Dieta Dukan

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Dieta Dukan - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dieta Dukan   Dieta Dukan - Pagina 2 EmptySam Iun 15, 2013 7:57 am

neata...dimineata cantarul arata cu inca 400 gr mai putin!
aseara am mancat somon la cina si apoi un iart ,iar azi imi fac pt pranz chiftelute din carne de vita si  mai vad eu ce!! Paula eu am hotarat sa ti  si azi zi de proteine si abia de maine trec si la legume!!ura
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Dieta Dukan - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dieta Dukan   Dieta Dukan - Pagina 2 EmptyLun Iun 17, 2013 11:06 am

Gabi ma bucur ca poți si te simți bine! Eu nu mai pot ieri îmi venea sa vomit , ma simt intoxicata de atâta carne si peste , vreau fructe si salate.... M a durut capul cumplit , îmi venea sa vomit, ma simteam ft slabita, transpiram abundent si rece ... M am speriat! :(Nu o sa mai țin dieta, ma voi baza, pe legume si salate, si voi avea mare grija la combinatii, voi lasa dulciurile la oparte si prajelile ....

Si prietena mea din Ro e ft bine di a dat peste 20 de kg in 3 luni, se simte bine, cred ca contează cum se simte fiecare pers . Poate ptr mine e prea toxica dieta asta, asa simt ....
Am nevoie de ceva pe baza de cruditati si legume.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Dieta Dukan - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dieta Dukan   Dieta Dukan - Pagina 2 EmptyLun Iun 17, 2013 12:52 pm

pai eu zic sa mananci cum te simti tu bine,de altfel si eu o tin mai mult cum consider eu ca e bine
 fara prajit ,asta imi place si e ok,fara zahar si dulciuri,paine si toate alea....Mai mananc o branzica mai grasa sau telemea,si de ieri am inceput si iaurturi cu fructe light,deci din ele imi iau si fructele....
azi mi-am facut  ciuperci cu ceapa verde si un dovlecel, plus piept de pui la gratar.Am sa continui insa la fel cu stilul meu pana ma simt eu bine!!
Oricum tu nu esti grasa deloc,asa ca cu siguranta daca nu mananci dulciuri sunt sigura ca ai sa dai jos cele 2 kg care zici tu ca te deranjeaza!!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Dieta Dukan - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dieta Dukan   Dieta Dukan - Pagina 2 EmptyVin Iun 21, 2013 6:32 pm

eu fata cuminte inca ma tin de dieta,desi dupa 5 zile de proteine si legume cantarul sta pe loc ,nu se mai misa deloc,nu renunt,am citit ca e normal si au fost chiar si cazuri care au luat in greutate in aceasta perioada de inceput chiar 1 kg....asa ca mergem inainte ,de azi am iar 5 zile de proteine doar si atunci iar se mai misca  cantarul putintel.Nu va spun cat de greu mi-a fost sa nu cedez Smile)mai ales ieri la petrecere,Smile)cand toata lumea manca bunatati si mai  ales prajiturile si tortul ,dar uite ca am rezistat:aplauze:...asa ca astept sa se vada si rezultatele cat mai repede!!pa
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Dieta Dukan - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dieta Dukan   Dieta Dukan - Pagina 2 EmptyMier Iul 03, 2013 11:30 am

am intrat sa vad de cand am inceput eu mai exact dieta si am vazut ca pe 12 iunie ,deci inca nu am o luna si am rezultate frumose ,pana azi 4 kg minus:ura: ura ura ok face cu ochiu ,plus ca nu am tinut ca la carte,am avut si o zi de Rusalii cand am mancat tot ce am poftit ,prajituri ,ciolan cu fasole ,visine ,cirese,adica cam tot ce era interzis:)) ras .Oricum eu o tin dupa capul meu,si tot functioneaza!!Sunt tare incantata de vointa mea de a slabii 10 kg vara asta!!ok 
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Dieta Dukan - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dieta Dukan   Dieta Dukan - Pagina 2 EmptyMier Iul 03, 2013 3:12 pm

Felicitari Gabi aplauze tineo tot asa noroc 
Sus In jos
paulina33




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 41
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 29/04/2014

Dieta Dukan - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dieta Dukan   Dieta Dukan - Pagina 2 EmptyLun Apr 20, 2015 8:57 am

A fost foarte in voga dieta in urma cu un an. Acum s-a mai potolit aceasta isterie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dieta Dukan - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dieta Dukan   Dieta Dukan - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Dieta Dukan
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Dieta cu apa
» Dieta, Diete!!!!!!!!!
» jurnal de dieta!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: diete-
Mergi direct la: