Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 SUPERSTITII....

In jos 
+6
greieras
nicoletta
kata0587
ji_cri_mar
violeta_ionescu
gabidari
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 4:26 pm

si mai conteaza ceva...sa nu uiti niciodata sa gindesti pozitiv ,chiar daca nu ti se implineste totul imediat,sa continui sa gindesti pozitiv,si sigur se schimba ceva pina la urma!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 5:14 pm

puterea gandului este cea mai importanta in tot....daca iti doresti ceva cu atata ardoare si profunzime ,bine ceva uman..si daca te rogi....sa stii ca ti se va implini..! sa va mai zic un secret...daca intrati pe www.viversum.ro o sa gasiti niste raspunsuri gratuit...e un site extrem de interesant..este ptr cei din tara,asa ca gabitza tu cand vei veni te voi ajuta sa iti faci cont.
acolo este o doamna..care e clarvazator,ghicitor,yoghin etc etc..si a creat un fel de portal al iubirii..si persoanele care intra in contact cu ea...sunt ivitate sa ia parte de 3 ori pe saptamana.....la o ora..( nu va zic mai multe:) sa se roage ptr persoanele din portal -reteaua iubirii,ptr implinirea dorintelor....in acelasi timp cu ceilalti..si ei,la randul lor se roaga ptr tine...si credeti-ma..k am vazut un rezultat prima data cand am facut acest lucru,apoi...a2a oara am simtit o caldura in palme puternica ...si am intrebat-o daca cineva a mai simtit aelasi lucru si mi-a arat un mesaj de la o d-onsoara care a avut aceeasi senzatie...am ramas profund uimita..si toate aceste rugaciuni..cu cat sunt supse de mai multe persoane conectate,cu atat este puterea mai mare si gasim raspunsul....si ni se indeplinesc dorintele!!!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 5:22 pm

suna interesant,cind ajung in tara,am sa intru si eu pe site sa vad ce si cum!!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 5:23 pm

mie mi-a spus niste lucrui de m-au dat pe spate..si nu numai mie,ci si prietenelor mele...am ramas "ca la dentist"Very Happy bounce drunken scratch scratch scratch
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 6:23 pm

Pentru ce au nevoie pe www.viversum de toate date personale inclusiv adresa si numar de telefon? ganditor Nu e suficienta adresa de mail? scratch
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 6:34 pm

Nu stiu...sincera sa fiu eu am cazut in plasa si am dat toate detaliile. Recunosc ca m-am cam grabit. Acum imi pare oarecum rau pentru ca nu stiu cum vor folosi ei datele mele personale.
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 7:23 pm

Uite ca pe mine nu ma contactat nimeni. Am observat ca totul acolo este contra cost. Eu m-am inscris la apel telefonic gratuit la un nene care n-a suntat nici pana acum. Eu cred ca e jecmaneala curata. Mama Omida si-a mutat cocioaba fermecata pe internet :ras: :ras: :ras:
Mai Madi, trebuia sa ne fi dat mai multe detalii despre porcaria asta.
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 7:39 pm

Nu imi fac niciodata cont pe un site care imi cere toate datele. E ceva necurat...
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 7:48 pm

nici eu nu-mi dau deregula toate datele personale. chiar nu stiu ce m-a apucat de data asta. cred c-am avut incredere pentru faptul ca site-ul l-a postat Madi, iar Madi a ajuns aici la recomandarea Gabitei...Aiurea! Imi caut scuze. Asta e! Am gresit si sper sa nu am probleme din cauza asta.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 8:05 pm

fetelor..e adevarat...cer datele persoanel..ptr k asa e normal...si pe hi5.cer datele..asta ca sa iti trimita mesaj de confirmare.....cu pinul..credeti-ma k nu en imic necurat eu am cont,prietenele la fel..convorbirea este gratuita.tipa care a facut portalul se numeste deeamanth..si chiar zice bine..incercati k nu o sa va para rau!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 8:07 pm

greieras..mergi pe mana mea..crede-ma..k nu va deadeam de bleaga.....siteul..puteti baga si datele bunicii de la strada si altele..sau alte date..numai sa existe acea strada,numar..ca sa va trimita mesaj de confirmare si 15 minute tine convorbirea gratuita dupa se inchide automat..!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 8:08 pm

diana..scumpa./....daca ai apel in asteptare pe nr tau si este bun,si persoana e disponibila,nu are cum sa nu te contacteze..k doar stiu cum sta treaba..pe acest site:D ai incredere in mine,k nu se a intampla nimic...aiurea!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 8:12 pm

vio.cer date ptr k se comit abuzuri..si sa nu mai intre cineva cu datele tale...odata ce ai facut cont...cu adresa ta,nimeni nu mai poate sa se foloseasca...si nici sa face 10 conturi de pe acelasi calculato,caci va prinde la ip;) eu am fost chiar multumita de ce mi-a zis...nu pot sa a zic prea multe..dar unul din lucrurile care m-au uimit a fost k mi s-a spus k am o trauma de tata din copilarie..si eu nu spusesem la nimeni k el a murit...si am vb cu mai multe persoane si mi-au zis cam acelasi lucru....oricum va dau detalii pe private..daca vreti:)
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Mai 30, 2009 8:22 pm

anuleaza apelul..ezi du-te la servicii clienti..eo sectiune acolo si vezi daca ai bagat oki numarul pentru ca nu are cum sa nu te sune! vezi ca numarul este bagat in 2 casute...si la prefix sa fii atenta..stiu k suna aiurea...dar si eu am gresit de ceva ori pana mi-am dat seama*: bafta
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptyDum Mai 31, 2009 8:42 am

Uite c-am sa mai incerc Madi. Deocamdata nu ma pot conecta la site. Probabil ca din cauza proastei mele legaturi la reteaua de internet. Stiu sigur ca am introdus bine nr de telefon si ca nu vorbeam cu nimeni la acea ora.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptyDum Mai 31, 2009 8:49 am

diana vezi ca trebuie sa fie si ei disponibili..sa scrie acolo cu verde....incearca sa mai intri si sa anulezi apelul...si da din nou....crede-ma k te suna..!
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptyDum Mai 31, 2009 9:10 am

Am anulat si m-am inscris la o alta tanti, care nici ea nu m-a sunat...inca. Poate n=or lucra in weekend Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptyDum Mai 31, 2009 9:12 am

tu esti in romania? uite daca vrei..da-mi mie pinul..iti promit ca te suna..iti fac legatura k nus tiu ce are de nu iti merge..sa vad care e treaba..si tu stai langa tel..te bag in mess si iti zic cu cine am facut..k nu stiu de ce nus una la tine..k la mine imediat sunasera...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptyDum Mai 31, 2009 9:34 am

Buna fetelor!
Ma cheama Georgeta si vreau sa va spun si eu cite ceva despre superstitii.
Mie ziua de 13 si ziua de marti chiar imi aduc noroc..daca merg sa-mi cumpar ceva, sigur gasesc ce-mi place si vin acasa multumita si fericita in acelas timp.
Cu deochiul am patit-o si eu de citeva ori dar imi zic Tatal Nostru de 3 ori si mi-a disparut durerea..
DAR cind ies din casa ,ies cu piciorul drept si zic Tatal Nostru de fiecare data, si imi merge f bine..tot ce am de rezolvat,imi rezolv..
Gindesc totdeauna pozitiv si profund la ce am de rezolvat in acea zi.
DOAMNE AJUTA!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptyDum Mai 31, 2009 9:37 am

_smedescu a scris:
Buna fetelor!
Ma cheama Georgeta si vreau sa va spun si eu cite ceva despre superstitii.
Mie ziua de 13 si ziua de marti chiar imi aduc noroc..daca merg sa-mi cumpar ceva, sigur gasesc ce-mi place si vin acasa multumita si fericita in acelas timp.
Cu deochiul am patit-o si eu de citeva ori dar imi zic Tatal Nostru de 3 ori si mi-a disparut durerea..
DAR cind ies din casa ,ies cu piciorul drept si zic Tatal Nostru de fiecare data, si imi merge f bine..tot ce am de rezolvat,imi rezolv..
Gindesc totdeauna pozitiv si profund la ce am de rezolvat in acea zi.
DOAMNE AJUTA!
Georgeta bun venit printre noi!!! kiss imbratisare ma bucur ca ne-ai scris!!
si eu cind ies din casa ies mereu cu piciorul drept si cind plec in calatorie asa cum o sa fie peste 2 zile imi pun la git un rozar care l-am primit de la Vatican.....
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptyDum Mai 31, 2009 10:02 am

OK. Trebuie sa va spun despre telefonul primit intr-un final de la o doamna experta in clarviziune si tarot.

Nimic interesant! Nu a putut nici macar ghici ce fel de om sunt. A facut doar presupuneri dezvoltate pe raspunsul meu la intrebarea:"Ce meserie ai?"
Ma asteptam sa-mi spuna macar ceva care sa ma uimeasca. Recunosc ca n-am ajutat-o deloc. Nu i-am spus nimic despre starea mea civila si nici nu i-am confirmat sau infirmat anumite presupuneri facute de catre ea.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptyDum Mai 31, 2009 12:55 pm

deci serios..mie mi-a placut..acum depinde si cum le prinzi:)kiss pupici
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ghiocel
ghiocel
COSTACHE MIHAIL


masculin Localizare : BUCURESTI
Varsta : 52
Numarul mesajelor : 467
Data de inscriere : 25/06/2010

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptySam Iun 26, 2010 7:05 pm

Vizitato a scris:
fetelor vreau sa vb despre superstitile de la nunta..rupererea turtei aceleea de nasa in semnul cruci,aruncarea buchetului , despodobirea miresei cand nasa ii da voalul jos si ii pune o basma... ele sunt adevarate ? sau au legatura cu zona geografica sau sunt pur si simplu superstitii sunny



De obicei, fiecare zona are cate o traditie sau un obicei, si daca tot vorbim de nunta, difera foarte mult de la o zona la alta. Ele de fapt nu sunt chiar superstitii. Pentru ca daca la una din nunti nu se intampla unul din obiceiurile enumerate mai sus de vizitator, asta nu inseamna ca le vor merge rau mirilor. Biserica nu impune astfel de obiceiuri, deci ele nu sunt obligatorii, ba chiar ar fi mai bine daca nu s-ar pune in practica. Sunt unele regiuni, si ma refer la zona Olteniei unde traditiile sunt atat de grele si de multe, incat mai rau obosesc si ii tin incordati si pe miri si pe nasi si pe nuntasi. Cel mai important moment al unei nunti este slujba din biserica, iar cel mai important moment al slujbei este acela in care preotul pune cununiile pe capul mirilor, rostind formula:

Se cununa robul lui D-zeu ...... cu roaba lui D-zeu ..... in Numele Tatalui si al Fiului si al Sf. Duh.
Apoi rosteste formula invers in timp ce pune cununia pe capul miresei, adica :
Se cununa roaba lui D-zeu......


Dupa slujba cununiei care este una din cele 7 taine, fiecare este liber sa se distreze cum voieste, traditiile si regulile sunt facultative.
Insa distractia sa fie cu buna cuviinta, si nevinovata, nu sa bei pana nu mai stii de tine si apoi sa provoci scandaluri si sa strici petrecerea.


Suntem oameni, avem ratiune si nu trebuie sa ne coboram in randul animalelor! Ati vazut si voi ca un om beat nu mai stie ce face, nu mai stie de el!

Sa ma scuzati daca mesajul meu este cam dur, cred ca nu veti spune ca am intrat pe forum ca sa va tin predici Very Happy
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptyDum Iun 27, 2010 5:23 am

mesajul tau nu a fost deloc dur mihai, ai spus doar adevarul si ai mare dreptate, dar totusi, dupa parerea mea, daca crezi foarte tare intr-o superstitie e posibil sa se si adevereasca. totul pleaca din mintea noastra.
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 EmptyDum Iun 27, 2010 9:21 am

si eu cred la fel ,ca o superstitie se adevereste daca crezi in ea cu tarie!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUPERSTITII....   SUPERSTITII.... - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
SUPERSTITII....
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Religie :: legile universului-
Mergi direct la: