Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cancerul........boala secolului!!!!!!!!

In jos 
+6
anamaria21
ionicaeng
ji_cri_mar
greieras
kata0587
gabidari
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptySam Oct 02, 2010 4:18 pm

anamaria.......eu am reteta domnei monica tatoiu care a invins cancerul......eu cred ca si socrul tau va reusi...multa sanatate ii doresc!

Citat :
RETETA DOAMNEI MONICA TATOIU(vindeca bolile de cancer
si anemiile)

RUGAMINTEA MEA E SA O TRIMITETI MAI DEPARTE, ASTFEL VOR FI
SALVATI TOT MAI MULTI OAMENI. RETETA APARTINE UNUI CALUGAR
DE LA MANASTIREA DERVENT

RETETA

1. Laptisor de matca - 4 g
2. Miere de salcam - 1,5 kg( din Plafar, in niciun caz de la
supermarket)
3. Polen macinat(e mai bine sa fie macinat de voi cu o
rasnita manuala) - 300 g
4. Ser fiziologic - 200 ml
5. Tinctura propolis - 150 g

Se amesteca si se tin la frigider, se iau 3 linguri pe zi: dimineata,
pranz si seara. Dupa jumatate de ora poti lua masa. Daca nu-ti
place gustul poti pune intr-o cana cu ceai.
Este interzis copiilor sub 14 ani, femeile insarcinate pot lua.
Cantitatea ajunge pentru o luna.
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
anamaria21
viorea
viorea
anamaria21


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 565
Data de inscriere : 28/09/2010

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptySam Oct 02, 2010 4:34 pm

MULTUMESC MULT AM SA II DAU RETETA
Sus In jos
https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000003019514
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptySam Oct 02, 2010 4:46 pm

da am vazut si eu emisiunea unde a dat Monica Tatoiu reteta...si am vazut si emisiunea unde spunea ca are cancer ,si am spus atunci ca peste 3 luni acesta femeie are sa apara pe post si are sa spuna ca a invins boala..si am avut dreptate,pt ca se vedea din atitudinea ei pozitiva si din felul in care gindea ca are sa invinga boala....
merita incercata reteta da ca sa functioneze ,eu zic ca e nevoie si de o incredere deplina in acest miracol si o atitudine pozitiva!!
sa il ajute Dumnezeu sa treaca cu bine peste aceAsta boala kiss
Sus In jos
anamaria21
viorea
viorea
anamaria21


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 565
Data de inscriere : 28/09/2010

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptySam Oct 02, 2010 4:57 pm

eu am spus ca se poate sa treaca peste boala..dar sotul meu nu mai putea..plangea cand vb cu mine la telefon:(( si spunea ca nu are cum...voi vb mai multe cu el cand vine..mai are putin cam intr-o ora este acasa.MAINE NU CRED CA INTRU PE FORUM.MA SCUZATI.DAR LUNI VOI FI PREZENTA.:)VA PUPACESC
Sus In jos
https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000003019514
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptySam Oct 02, 2010 5:15 pm

toate cele bune kiss...ne auzim luni imbratisare kiss
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
alinusha83




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 41
Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 08/10/2010

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptyVin Oct 08, 2010 12:44 pm

cancerul este o boala devastatoare, mai ales cancerul la san, sa speram ca vor aparea cat mai multe remedii Smile si nu ne vom mai confrunta cu problema asta Smile
Sus In jos
andreeaiovici




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 38
Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/03/2011

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 10:54 am

Sper sa iasa totul bine si sa treaca peste boala asta.

Prietena mea foloseste sucul de Noni preventiv pentru cancer. A avut mai multe persoane in familie care au avut aceasta boala si acum ii este frica sa nu i se intample si ei. Am inteles ca sucul Noni, sau anumite componente din suc previn aparitia anumitor celule canceroase si ca, fiind antioxidant, previne aparitia tumorilor.
De producatorul acestui suc, Zuccari, auzisem de la niste rude din italia, iar intre timp am aflat ca au produse foarte calitative. De exemplu, Noni de la ZUccari e un suc 100% natural, nepasteurizat si are multe efecte pozitive, intareste sistemul imunitar, regleaza metabolismul etc.
Voi l-ati incercat sau ati auzit de el?

Ce altceva faceti pentru a preveni astfel de boli?


Ultima editare efectuata de catre andreeaiovici in Mar Iul 19, 2011 8:16 am, editata de 1 ori
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 11:04 am

solutia cea mai buna pt a preveni aparitia oricarei boli, este sa nu te gandesti la ea.....daca nici un cuvant care aduce a "boala" nu este rostit, atunci nu ai cum sa atragi boala in viata ta......multa sanatate si gandire pozitiva!
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 9:36 am

e un sfat bun asta Catalina,dar trebuie sa tinem cont si de karma,unele boli trebuie sa le facem pt a plati greselile din alte vieti,si atunci putem face un cancer pt ca asa a fost stabilit dinainte de a ne reincarna,insa avem posibilitatea de a trece peste aceasta boala cu gindire pozitiva si o atitudine de acceptare a bolii fermi convinsi fiind ca e o lectie de viata!!!
Sus In jos
andreeaiovici




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 38
Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/03/2011

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptyMier Iul 27, 2011 8:25 am

Exista mai multe modalitati de prevenire a cancerului, spre exemplu mai multi prieteni mi-au vorbit despre produsele de oxigenare de la Zuccari, sunt niste produse care ajuta la oxigenarea celulara, astfel prevenind cancerul, care poate aparea din lipsa oxigenarii. Puteti gasi aceste produse la farmacii sau la plafar.
Sus In jos
simime




feminin Localizare : bacau
Varsta : 38
Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 07/01/2013

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptyVin Ian 11, 2013 10:50 am

am gasit un blog nasii.ro/2010/11/29/victor-bogdan-vindeca-bolile-de-inima-si-cancerul-cu-apisan-forte-si-regim-bg1/ sper sa imi apara link-ul pe care l-am lasat. e foarte interesant, sunt curioasa daca intr=adevar functioneaza metoda domnului victor bogdan!
Sus In jos
ioanaaa




feminin Localizare : arad
Varsta : 44
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 17/03/2013

Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 EmptyMar Mar 19, 2013 2:53 pm

da din pacate cancerul e boala secolului care a inceput sa faca ravagii printre fete inca de la varste fragede
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cancerul........boala secolului!!!!!!!!   Cancerul........boala secolului!!!!!!!! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Cancerul........boala secolului!!!!!!!!
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: Sanatate-
Mergi direct la: