Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Constipatia

In jos 
+10
SunnyDay
elia8
vioricac
nicoletta
greieras
valdoina
ji_cri_mar
kata0587
violeta_ionescu
gabidari
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptySam Mar 28, 2009 7:06 am

de eficienta sa sti ca efoarte eficienta,doar ca e tare greu de facut, :ras: :ras: eu am reusit doar 2 zile,si nu iti spun ce se intimpla in baie dupa ce trebuie sa fugi sa golesti :ras: :ras: :ras: ..spun doar atit necesita curatenie generala baia :ras: :ras: succes pa
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptySam Mar 28, 2009 7:45 am

pai n-ar fi mai bine s-o fac direct in baie :ras: Nici macar nu-i casa mea....inchipuieti cum as fugi eu sa-mi pun hainele pe mine ca sa ajung la baie :ras: :ras: :ras:
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptySam Mar 28, 2009 9:40 am

Diana ,dupa ce introduci cafeaua, trebuie sa stai 15 min ,culcata pe partea dreapta,cu ochii pe ceas :ras: o sa ai senzatia ca nu mai poti ,da e musai sa ti 15 min ,apoi abea sa fugi la baie :ras: :ras: :ras:
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptySam Mar 28, 2009 10:20 am

mdea...pun o rogojina in baie si stau 15 minute acolo....vad eu ce inventez...dar zilele aastea as putea s-o fac in pace ca nu-i nimeni acasa. :face cu ochiul
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptySam Mar 28, 2009 1:24 pm

merita sa incerci zilele astea ca tot esti singura pe acasa!! :ras: :ras: si ai sa vezi ca te sperii de ce ai sa elimini!!!
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptySam Mar 28, 2009 1:53 pm

dau raportul dupa ce incerc affraid
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyDum Apr 05, 2009 6:33 pm

Sa inteleg ca n-ai incercat??
Hai ca devenise captivanta discutia voastra.

O lingurita de miere de albine dimineata pe stomacul gol
Iaurtul activia in romania, dar cred ca oricare din lume. Este mult mai indicat decat laptele
Uleri de ricin
Alimentatie bazata pe legume si fructe. Fara grasimi si condimente.
Prune, compot de prune.

Eu , dupa ce m-am operat de fiere, rare sunt zilele in care nu elimin dupa fiecare masa.
De multe ori mai plec si eu ca omu la oras si se leaga de ochii mei toate bunatatile, dar cum privata septica (!) nu se afla la indemana, salivez si-mi vad de drum.
Si inainte suferea si eu de constipatie.
Si durerile de cap... si niste stari de dezechilibru mi-au trecut dupa operatie.
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyLun Apr 06, 2009 3:42 am

Nico,tot ce ai scris tu a fost incercat si de mine,...merge bine o saptamina dupa care iar pauza,..am descoperit apoi efectul benefic a kiwiului,si a functionat si asat o luna ,acum iar pauza,azi tocmai pt asat nu am mers la aerobic pt ca aseara am luat o pastila din plante si inca nu si-a facut efectul,ma temeam sa nu ma apuce prin parc :ras: :ras: :ras:
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyJoi Apr 23, 2009 1:30 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
ji_cri_mar
viorea
viorea
ji_cri_mar


feminin Localizare : Negru Voda
Varsta : 42
Numarul mesajelor : 630
Data de inscriere : 31/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptySam Apr 25, 2009 8:47 pm

Este tare interesant site-ul,nicoleta!! O sa citesc maine articolele,ca acum e cam tarziu. imbratisare
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyVin Mai 01, 2009 5:24 pm

am fost aici la un plafar care e tare diferit de ce e la noi ,in sensul ca aici au toate plantele si florile asa uscate ,nu gata in pliculete si esti sigur ca ceea ce ai cumparta e ceea ce iti doresti,..si am luat un amestec de plante pt constipatia mea ,nenea mi-a spus sa il beau seara ,ei bine vreau sa va spun ca am o sinfonie in burta :ras: si se invirte totul pe acolo de tare ma tem ca am sa imi petrec noapte la Wecinul Costica!! :ras: :ras:
Sus In jos
ji_cri_mar
viorea
viorea
ji_cri_mar


feminin Localizare : Negru Voda
Varsta : 42
Numarul mesajelor : 630
Data de inscriere : 31/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyVin Mai 15, 2009 7:55 pm

Ceaiurile pt constipatie si mie mi se par prea puternice,in sensul ca trebuie sa stai acasa in ziua cand il bei,de fapt majoritatea se beau seara... ganditor
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptySam Mai 16, 2009 3:37 am

din pacate la mine nici ceaiul asta u isi mia face efectul ,deja s-a obijnuit organismul cu el!!! :plans:
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyJoi Iul 02, 2009 7:01 am

revin se pare la vechea mea problema... :plans: de cind am venit am baut zilnic seara cite o activia de bauta si a fost totul ok..acum beau in continuare si nu mai are efect!!
cred ca azi imi fac un ceai de crusin..ca nu am alta scapare!! :ras:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyJoi Iul 02, 2009 8:11 am

gabidari a scris:
revin se pare la vechea mea problema... :plans: de cind am venit am baut zilnic seara cite o activia de bauta si a fost totul ok..acum beau in continuare si nu mai are efect!!
cred ca azi imi fac un ceai de crusin..ca nu am alta scapare!! :ras:

Da tu ai incercat cu apa plata cu o lingurita de miere si o lingura de otet de mere? ieri am aflat ca super buna aceasta combinatie pentru mai multe lucruri.......poate da roade!!!!!!
Eu ii mai fac lui Doru lamaii, cu miere si ulei de masline.........super bun pentru probleme de stomac.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyJoi Iul 02, 2009 9:51 am

probata si reteta cu otet de mere!!eu cred ca am probat orice pe lumea asta!!!totul functioneaza pt un timp apoi gata.... nu stiu
Sus In jos
vioricac




feminin Localizare : Iasi
Varsta : 42
Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 10/11/2010

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyMier Noi 10, 2010 8:57 am

Eu m-am luptat multi ani cu aceasta problema.
Si cum a mai zis cineva inainte, toate functioneaza o perioada dupa care gata...Cafea, apa cu miere dimineata...tot felul de medicamente, nici nu mai stiu ce am mai folosit. Smile
Ca sa nu mai zic ca de cate ori plec din oras, iar apare aceasta problema...nu prea inteleg de ce, parca corpul meu stie ca nu e acasa si ca mai bine se abtine. :p
Oricum...am inceput acum un tratament cu un supliment nutritiv, Liquid Chlorophyll si deocamdata sunt multumita. Voi mai reveni cu detalii pe parcurs. Daca l-ati folosit si voi...sa-mi spuneti. Mai multe informatii despre el gasiti aici . Prezinta si alte beneficii, dar pe mine pt constipatie ma intereseaza.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyMier Noi 10, 2010 10:16 am

Viorica,bun venit pe forumul nostru,si sa ma ierti ca am sters linkul..dar de cind l-ai postat mie imi apare accesul interzis pe forum si nu pot intra decit cu filtru...nu stiu acum daca de la acel link era problema sau nu...daca nici acu ca l-am sters nu se remediaza poate e de la altceva si am sa iti cer sa il postezi din nou!!multumesc de intelegere!! kiss
Sus In jos
elia8




feminin Localizare : romania
Varsta : 49
Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 29/05/2012

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyMar Mai 29, 2012 11:14 am

La mine functioneaza ff bine laptele batut, imi si place f mult in combinatie cu paine integrala. Eu fac laptele batut in casa...il bat in blender si este extraordinar.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyMar Iun 05, 2012 12:47 pm

elia8 a scris:
La mine functioneaza ff bine laptele batut, imi si place f mult in combinatie cu paine integrala. Eu fac laptele batut in casa...il bat in blender si este extraordinar.

ma bucur ca ai gasit ceva care face bine organismului tau ,,,si care te ajuta...sa iti merga bine pana la capat cu laptele batut!! aplauze
Sus In jos
SunnyDay




feminin Localizare : Iasi
Varsta : 44
Numarul mesajelor : 12
Data de inscriere : 08/05/2013

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyLun Mai 27, 2013 10:10 am

Ai o umiditate marita in casa? Adeseori, din cauza umiditatii, nivelul anumitor hormoni se "deregleaza", ducand la problema pe care o ai tu. Nu stiu, incearca diferite alimente diuretice, consuma mai multa cafea, du-te la un doctor ras solutii ar fi multe, trebuie doar cautate.
Sus In jos
mariana032




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 41
Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 21/05/2013

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyJoi Aug 01, 2013 9:56 am

Constipatia poate sa fie si un semnal de alarma ca organismul tau este plin de toxine. Si eu am patit intr-o perioada chestii de genu. Dupa ce am scapat de constipatie cu niste ceaiuri, am luat niste suplimente de detoxifiere Untoxin si am facut o cura de o luna. De atunci nu am mai avut probleme. Nu stiu daca e intamplare sau nu, dar rezultatele s-au vazut relativ rapid!
Sus In jos
mariana032




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 41
Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 21/05/2013

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 EmptyMier Sept 04, 2013 12:04 pm

Constipatia poate proveni si de la faptul ca organismul este intoxicat. Poti incerca o cura de detoxifiere cu fructe iar daca nu reusesti sa ai rezultate poti apela la un supliment natural numit Untoxin. pe mine el m-a ajtat sa scap de starile de balonare si de durerile abdomnale. Simteam ca-mi explodeaza burta intr-un timp si se auzeau tot felul de zgomote ciudate din intestin!
Acum sunt bucuroasa ca am scapat, dar numai eu stiu ce am patit!
Sus In jos
andra10




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 42
Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 07/10/2013

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Detoxifierea organismului cu Untoxin   Constipatia - Pagina 2 EmptyLun Oct 07, 2013 12:00 pm

Fac tratament cu suplimentul asta de aproape o saptamana si deja se simt primele rezultate. Starea de balonare mi-a disparut, si ma simt deja mult mai bine. Sper ca aceste rezultate sa nu fie doar unele temporare. Voi ce ati mai luat pe langa suplimentul asta sau ce ati mai facut? Ma refer aici la sport, dieta si lucruri din astea care sa ajute organismul sa scape mai repede de toxinele din organism!
Sus In jos
georgeta21




masculin Localizare : Bucuresti
Varsta : 42
Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 25/10/2013

Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Detoxifierea organismului   Constipatia - Pagina 2 EmptyVin Oct 25, 2013 7:50 am

Pe langa suplimentul Untoxin, e nevoie sa ai si o alimentatie corespunzatoare si sa faci si sport. Doar asa poti sa iti detoxifici organismul. Un organism lipsit de toxine este automat si un organism sanatos!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Constipatia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Constipatia   Constipatia - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Constipatia
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: Sanatate-
Mergi direct la: