Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 MEDITATII

In jos 
+5
ionicaeng
amalia
marrya
kata0587
gabidari
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 8:55 pm

Nici eu nu am vazut lumini violete...Doar un cerc care ne inconjura si era alb cu roz si un galben auriu...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 8:58 pm

ai simtit f bine.... ce ai transmis....dar nu inteleg care e treaba cu persoana negativa...si tocmai langa mine:)) maine avem raspunsul de la gaby..cu siguranta..!
oricum e fff bine ptr inceput..cercul nostru a fost puternic inca de la inceput,iar prin faptul k ai simtit in stanga inseamna k ai primit fff multa energie din partea noastra!! ff multaa!! cu stanga primesti si cu dreapta daruiesti!
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:01 pm

Gata acum mi s-au racit si mainile, stanga chiar de tot, doar dreapta parca ma mai arde un pic... eu ma gandeam ca e caldura mainilor voastre:P Si ma gandeam ia sa vezi ca Gabi tocmai acum a iesit din meditatie ca nu si-o fi dat seama ca trecut timpul...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:02 pm

marrya a scris:
Nici eu nu am vazut lumini violete...Doar un cerc care ne inconjura si era alb cu roz si un galben auriu...
n-are nimic....e roz..Very Happy si e bine
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:04 pm

marrya a scris:
Gata acum mi s-au racit si mainile, stanga chiar de tot, doar dreapta parca ma mai arde un pic... eu ma gandeam ca e caldura mainilor voastre:P Si ma gandeam ia sa vezi ca Gabi tocmai acum a iesit din meditatie ca nu si-o fi dat seama ca trecut timpul...
ee inca persista....dar u ai primit f energie de la noi.....bravo si eu a simtit.k a fost puternica!!!
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:05 pm

Da era intre tine si Violeta, desi parca aveam impresia ca e Doina...insa intr-un final m-am convins ca e Violeta...dar chestia e ca statea in fata mea si se uita la mine, iar dupa ce l-am scos din cerc a continuat sa ne priveasca, pana i-am zis ca nu vreau sa se mai uite la noi si sa plece...cand i-am zis se facuse un fel de praf, sa intors inapoi, a mai stat un pic si a disparut definitiv, zic eu ca nu l-am mai vazut:D
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:08 pm

madi_ kiseleff a scris:

ee inca persista....dar u ai primit f energie de la noi.....bravo si eu a simtit.k a fost puternica!!!
Eeeeeeeeeeeee cred ca sunt furacioasa de energie ca ma arde si acum palma...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:09 pm

cine stie..ce entitate a fost.....ptr k in univers mai sunt si rele...dar e bine k l-ai scos...deci,in principiu..ati avut niste senzatii si trairi f interesante? ce v-am zis eu ca e interesant?!!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:10 pm

marrya a scris:
madi_ kiseleff a scris:

ee inca persista....dar u ai primit f energie de la noi.....bravo si eu a simtit.k a fost puternica!!!
Eeeeeeeeeeeee cred ca sunt furacioasa de energie ca ma arde si acum palma...
dorintele noastre sunt pe cale sa devina realitate daca a fost totul atat de puternic..!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:12 pm

sa vezi ce bine vei dormi in seara asta......k si eu sunt rupta de somn.....!!!
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:14 pm

Sa sti ca si eu simt asta... ma refer la somn...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:16 pm

pai vezi....ai primit deja ce voiai in seara asta....!!!! e primul pas!!!
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:24 pm

Smile Deabia astept sa mai facem... Te pup acum am fugit ca si iubi meu vrea papa, ca a venit de la munca si i-am zis ca am treaba cu fetele sa nu ma deranjeze si mi-a imprumutat si scaunu lui de birou sa stau confortabil:)
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyJoi Ian 14, 2010 9:30 pm

bine scumpa..iti multumesc ptr participarea din seara asta!!!!!!! ai fost minunata,ca toate de altfel! sa imi zici cum ai dormit:*kiss pupicei
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 3:45 am

eu am simtit ca mary era in stanga mea si gaby in dreapta, urmatoarea langa gaby era mady si apoi violeta......se pare ca amandoua am simtit acel ceva negativ,mary, doar ca la mine a fost sub forma de sarpe.......de dormit vreau sa zic ca am dormit bustean iar acuma nu as fi vrut sa ma trezesc dar nu am ce fcae, tre sa plec la facultate kiss
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 9:09 am

buna...
am citit impresiile voastre si in mare eu zic ca a fost bine,am lucrat cu lumina alb -aurie si cu cea roz,cind m-am gindit la Doina am simtit o durere in rinichi si la Ionica in ficat ,nu stiu sint organele la care au ele probleme??asta o sa trebuiasca sa aflam ganditor
eu pe Violeta nu am simtit-o asa ca sint curioasa daca a luat parte sau nu la mediattaie....oricum am trimis energei pt toate fetele care sint pe acest forum,iar pt Marinela la final am adaugat sa aiba parte de un somn linistit!! ras
nu stiu cine si ce era cu acea persoana negativa,dar nu va faceti probleme,ignorati si nu va mai ginditi la asta!!data viitoare o sa fie mai bine,ci siguranta!!eu am simtit foarte multa energie in palme ,imi vibrau miinile....
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 11:06 am

gabi e hardul noi sunte softul:D si uite asa merge treaba....
Sus In jos
ionicaeng
viorea
viorea
ionicaeng


feminin Localizare : brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 885
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 12:21 pm

gabi eu am ceva probleme cu ficatul așa că ai simțit bine
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 2:21 pm

Atunci sa sti Ionica ca am sa mai lucrez pt tine cu energia ,daca ai putea sa fi si tu cu noi la meditatie ar fi si mai bine....chiar daca ai spus ca nu crezi in asta ,noi o sa te convingem ca putem sa te ajutam!!
eu imi doresc ca urmatoarea intilnire sa nu mai fie joi seara..e ziua cea mai grea pt mine ,aici fiind simbata seara,si Darius se culca tirziu,..dar aseara vreau s ava spun ca totul a decurs exact asa cum a trebuit ,a spus ca nu doarme ca vrea sa se uite la film,si camera mea de meditatie e cea cu tv-ul ...nu a fost chip s ail conving asa ca am zis ca schimb eu locul ,da nu a mai fost cazut pt ca cu 10 min saincep eu ,el a adormit Sleep Sleep Sleep
sint curioasa cum a dormit Mary??? ras
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 2:47 pm

aseara ma sleise si pe mine de energie varamiu si asa ma lua un somn pe la 6....si m-am pus langa el..si el tot nu dormea si m-a concetrat sa adoarma k sa a pot odihni si eu....si in 5 minute era dus copilul:))
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 3:02 pm

Fetelor, regret din tot sufletul, am ratat meditatia, a simtit bine Gabi...a fost fara voia mea, nu mai detaliez, ca nu are rost. E bine totusi ca m-am pus la punct cu respiratie, daat viitoare voi fi atenta si pana atunci exersez respiratia profunda. Eu pot pana la 10 insiratii si 14 expiratii, pana acum, dar pana la urmatoarea meditatie, poate ca voi reusi mai multe.
Multumesc mult Gabi pentru initiere, e mare textul, dar citit de doua ori de exemplu, se retine esentialul, pasii, apoi se poate spune cu vorbele proprii, asa cum simtim.

Imi place mult ce faceti, sper sa reusesc si eu!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 3:42 pm

ma uimesc si pe mine affraid deci am simtit bine ,a confirmat si Ionica ca are probleme cu ficatul de mai zice si Doina ,atunci chiar ca am sa fiu mindra de cit de mult am realizat pina acum...nu e mare lucru, stiu,dar asa cu pasi mici am sa reusesc!!
Vio draga mea nu e necesar sa te fortezi pe respiratie ,ai sa reusesti in timp ,e important sa ajungi la acea stare de liniste,si sa fii complect relaxata!!
hai ca data viitoare reusim impreuna!! imbratisare daca o sa fim si mai multe cu atit mai bine!! aplauze
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 3:48 pm

violeta, poate ca totusi ai fost putin cu gandul la noi si din cauza asta te-am simtit eu si mary, ce-i drept mai putin decat ca pe celelalte fete, oricum data viitoare te asteptam si pe tine kiss
eu propun sa ne "intalnim" o data pe luna , in ultima sambata sau duminica din luna, si sa meditam......iar in timpul cand nu ne unim fortele, ne concentram singure pt a ne initia si noi mai mult, ca mai avem de invatat :meditatie: gandire
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 5:20 pm

fetelor am aflat cine ce reprezinta acea stare negativa simtita de voi...Kata si Mary,e vorba de frica voastra,a-ti luat-o cu voi la inceput apoi a plecat asa cum ati cerut!! ras ras ras am aflat asta in meditataia de sub dus ras ras ras
Am lasat un mesaj pt Doina ca eram curioasa,si mi-a spus ca ei i sa spus ca are un rinichi "lasat",dar nu are dureri sau alte probleme...in schimb a cazut aseara si s-a taiat la mina dreapta ,abia mi-a putut lasa un mesaj cu mina stinga,.. i-a intrat o creanga in piept,parca. Shocked oricum nu vreau sa ma gindesc ce a patit saraca,... asa ca ia sa ne adunam fortele si sa meditam in seara asta pt ea,fiecare in particular ,daca vreti odata cu mine eu incep la ora 20;15 ora Ro.
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 EmptyVin Ian 15, 2010 5:24 pm

imi pare rau pt doina si in doresc insanatosire grabnica noroc .....meditez si eu pt ea dar mai tarziu ca acuma nu am cum sa ma concentrez ca se tot plimba lumea pe la mine lasa
in legatura cu acel lucru negativ , sa sti ca mie nu imi e frica de nimic din ce ar putea sa se intample, asa ca nu cred ca acesta sa fie motivul...... nu stiu
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Continut sponsorizat





MEDITATII - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
MEDITATII
Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Religie :: legile universului-
Mergi direct la: