Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!

In jos 
+2
kata0587
gabidari
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyVin Feb 05, 2010 12:25 pm

Rugăciunea zilei:

Doamne, ajută-mă să-mi folosesc voinţa, imaginaţia şi creativitatea pentru a depăşi obstacolele şi a aduce lucruri frumoase în viaţa mea şi a celor din jur.

Citatul zilei:

Osho: “Cea mai mare parte a problemelor noastre apar doar pentru că nu le-am privit niciodată cu adevărat, nu ne-am îndreptat niciodată atenţia asupra lor pentru a vedea ce sunt ele în realitate. Încercaţi să creaţi numai lucruri frumoase, nu aduceţi la viaţă nimic urât. Nu aveţi prea mult timp şi nu aveţi nici multă energie de pierdut. Având o viaţă atât de scurtă, având o sursă de energie atât de mică, este pur şi simplu stupid să o pierdeţi în tristeţe, în furie, în ură, în gelozie. Folosiţi-vă energia în iubire, folosiţi-o în acţiuni creatoare, în prietenie, în meditaţie; îndreptaţi-vă spre ceva care să vă înalţe. Şi cu cât vă înălţaţi mai mult, cu atât întâlniţi mai multe izvoare de energie care stau la dispoziţia voastră. Depinde numai de voi.”

Bancul zilei:

Un marinar stă în portul Marsilia şi bea de nu se mai poate ţine pe picioare. Un trecător intră în vorbă:
- Ştiţi că anual mor peste 10.000 de francezi din cauza băuturii?
- Nu mă interesează, eu sunt rus!
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyVin Feb 05, 2010 1:18 pm

ras ras ras ras ras
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptySam Feb 06, 2010 5:00 am

Rugăciunea zilei:

Doamne, cu ajutorul tău în viaţa mea poate fi soare mereu.

Citatul zilei:

Ivan Turgheniev: “Taina farmecului tău nu stă în puterea de a făptui orice, ci în puterea credinţei că poţi făptui orice.”

Bancul zilei:

Melcul fugea prin pădure ca dementul şi se întâlneşte cu ursu:
- Melcule, de ce fugi mă?
- Bă, a venit DNA-ul prin pădure şi arestează tot!
- Păi ce treabă ai tu cu DNA-ul, mă?
- Păi io casă, nevastă mea casă, fiimiu casă, de unde atâţia bani?
Pleacă melcul, şi după cinci minute fuge şi ursu care se întâlneşte cu struţu:
- De ce fugi, băi ursule?
- Bă, a venit DNA-ul prin pădure şi arestează tot!
- Păi ce treabă ai tu cu DNA-ul, mă?
- Păi io blana , nevastă mea blană , fiimiu blană, de unde atâţia bani?
Pleacă ursul, şi după câteva minute fuge şi struţul, care se întâlneşte cu maimuţa:
- De ce fugi, struţule?
- Bă, a venit DNA-ul prin pădure şi arestează tot!
- Păi ce treabă ai tu cu DNA-ul, mă?
- Păi io trăiesc pe picior mare, nevastă mea pe picior mare, fiimiu pe picior mare, de unde atâţia bani?
Fuge struţul şi după câteva minute fuge şi maimuţa. După 50 metri sa opreşte maimuţa şi zice:
- Bă, ce să-mi facă mie DNA-ul mă că io sunt în curu` gol, nevastă mea în curu gol, fiimiu în curu gol!
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptySam Feb 06, 2010 7:59 am

ras ras ras ras ras ras Asta mi-a placut tare!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyDum Feb 07, 2010 4:42 am

Rugăciunea zilei:

<BLOCKQUOTE>
Dumnezeul Dragostei; ajută-mă ca în ziua în care am păşit,depunând orice jertfă, împreună cu ceilalţi slujitori pe care îi foloseşti, să fiu gata pentru împlinirea voiei Tale, şi a nevoilor celor din jur. Amin. </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
“Nu te agita atât, lucrurile cele mai bune se petrec atunci când le aştepţi mai puţin.” [Gabriel José García Márquez] </BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Un om avea un papagal care înjura. Într-o zi, exasperat, îl închide în cămară. Nimic, numai porcării îi ieşeau pe gura papagalului. Il închide în şifonier. Şi mai rău. Îl inchide în congelator. După un minut tace.
Deschide omul uşa congeletorului. Papagalul zice:
“Vă rog să acceptaţi scuzele mele pentru neplăcerile provocate, vă asigur însă că nu se vor mai repeta!”
Omul să cadă pe spate, nu-i venea să creadă.
Tot papagalul: “Apropo… doar aşa, de curiozitate; găina cu ce-a greşit?” </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyDum Feb 07, 2010 5:42 am

Apropo de citat. Nu stiu dc v-am zis . Cu ocazia funebrelor mele evenimente am auzit o vorba: Grijile nu sunt ale tale, sunt ale lui Dumnezeu.
Si asa a fost, totul s-a rezolvat.

Bancul e f subtil!
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyDum Feb 07, 2010 5:58 am

da Nico,e perfect adevarat ,daca lasam toate grijile in seama Lui ,totul se rezolva,cind intelegem acest lucru si il constientizam,viata capata alta valoare!!
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyDum Feb 07, 2010 7:53 am

ras ras ras ras ras ras ras mersi Gabi ras ras ras ras ras
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyDum Feb 07, 2010 9:18 am

cu draga inima... Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 830422 Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 468817
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyLun Feb 08, 2010 4:38 am

Rugaciunea zilei:

<BLOCKQUOTE>
Doamne Dumnezeule, ajuta-ma sa pot deosebi nevoile mele, de dorintele mele. Amin </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
“Asuma-ti riscuri, fa greseli. Asa te dezvolti. Durerea iti alimenteaza curajul. Trebuie sa esuezi pentru a te antrena sa fii curajos.” [Mary Tyler Moore] </BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Prea multi nebuni la spital. Trebuia facut ceva. Un doctor gaseste o solutie. Merge intr-o camera unde erau nebuni, deseneaza o usa pe perete, cu broasca, yala si le zice:
- Nebunilor, sunteti liberi sa plecati cind vreti.
Toti nebunii se ingramadesc sa iasa, zgirie peretele, numai unul sta si ridea. Se duce doctorul la el, il felicita si-i mai spune:
- Se pare ca tu esti vindecat. Poti sa pleci, dar un singur lucru sa-mi mai spui: totusi, de ce nu ai sarit sa iesi ?
Zice atunci rizind nebunul:
- Pai cheia e la mine. </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyMar Feb 09, 2010 4:51 am

Citat :
Rugăciunea zilei:

<BLOCKQUOTE>
Doamne, ajută-mă să deosebesc ceea ce e bine de ceea ce e rău pentru mine, pentru destinul şi liniştea mea. </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Ingrid Bergman: “Trebuie să îţi antrenezi intuiţia – trebuie să ai încredere în acea voce din interiorul tău care îţi spune exact ce să spui, ce să decizi.” </BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Iţic avea o gogoşerie lângaă Manhatan Bank. Într-o zi vine Ştrul la Iţic şi îi spune:
- Bă Iţic, nu-mi împrumuţi şi mie 100$, că şi aşa ai gogoşerie în faţă la Manhatan Bank şi merge bine treaba.
- Măi Iţic îmi pare rău dar nu pot.
- Păi de ce?
- Am un contract cu Manhatan Bank. Ei nu vând gogoşi iar eu nu împrumut bani. </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyMier Feb 10, 2010 7:28 am

Rugăciunea zilei:

<BLOCKQUOTE>
Doamne, fie ca lumina Ta să strălucească în cotloanele întunecate ale sufetului nostru, iar iubirea Ta să ne călăuzească fiecare pas. </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Neale Donald Walsch: “Într-un moment critic din orice relaţie umană există o singură întrebare: Ce ar face dragostea acum?” </BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Mare concurs: “Cea mai ermetică maşină”.
Vin cei de la Peugeot cu ultimul model. Comisia întreabă:
- Aţi făcut testul cu pisica?
- Nu, cum e testul cu pisica?
- Nu-i nimic, îl facem acum. Băgăm o pisică înăuntru… După două zile pisica moare, nu mai avea aer.
- Într-adevăr este ermetică.
Vine ultimul model de BMW, comisia întreabă:
- Aţi făcut testul cu pisica?
- Nu, cum se face acest test?
- Băgăm o pisică înăuntru… După o zi pisica moare. Nu mai avea aer. Este într-adevăr cea mai ermetică maşină.
Vin şi cei de la Logan. Comisia întreabă:
- Aţi făcut testul cu pisica?
- Da!
- Şi cum l-aţi făcut?
- Păi am băgat pisica înăuntru şi pe unde scotea capul, chituiam…

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 822433 Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 822433 Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 822433 </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyJoi Feb 11, 2010 3:19 am

E caraghios ca si eu am pus tot bancul asta pe site-ul http://astrocafe.ro/index.php fara a copia de aici cum am facut-o de vreo doua ori ( Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 714538 ).....Aaaa, dar mi-a fost recomandat de Nicoleta Svarlefus, proprietara site-ului. Acum imi amintesc.
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyJoi Feb 11, 2010 9:06 am

Rugăciunea zilei:

<BLOCKQUOTE>
Doamne, alungă-mi neliniştea şi confuzia, adu pace în sufletul meu şi ajută-mă să văd lucrurile din perspectiva Ta. </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Marc Aureliu: “Mai bine îşi foloseşte timpul cel care nu dă atenţie la ce zice, face sau gândeşte vecinul şi care preferă să se concentreze asupra propriilor sale acţiuni pentru a le face drepte şi sfinte.” </BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
- Iar te-ai îmbătat, Mitică? Ce-o să spună nevastă-ta când o să ajungi acasă?
- Ce-o să spună ea, ştiu, că-i cunosc repertoriul….
Întrebarea e ce-o să-i spun eu? </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyVin Feb 12, 2010 9:09 am

Rugăciunea zilei:

<BLOCKQUOTE>
Doamne, dă-mi puterea de a persevera ştiind că Tu îmi eşti alături şi gata să mă ajuţi atunci când Ţi-o cer şi când cred cu tărie că mă vei sprijini. </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
June Curtis: “Fără tenacitate, îndrăzneală, hotărâre, curaj, devenim goi, forme tremurânde ale umanităţii sfâşiate de furtunile vrăşmaşe care, inevitabil se abat în drumul nostru.” </BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
I: Cum s-a numit soacra lui Adam?
R: Adam nu a avut soacră. El trăia în paradis. </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptySam Feb 13, 2010 7:59 am

Rugăciunea zilei:

<BLOCKQUOTE>
Ajută-ne Doamne să trăim cu toţii în armonie şi dragoste într-o ţară prosperă. Amin. </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
“Să ştii că dragostea este cea mai puternică energie din univers.” [Orin] </BLOCKQUOTE>
probleme in sisitem

<BLOCKQUOTE>
Clientul: Am o problemă în sistem. Se blochează şi trebuie mereu să resetez.
Serviciul Tehnic: Puteţi instala DRAGOSTE?
Clientul: Da, cred că pot. Nu sunt un expert, dar cred că mă pot descurca. Ce trebuie să fac mai întâi?
Serv.Tehnic: Primul lucru este să deschideţi INIMA. Aţi găsit-o?
Clientul: Da, numai că acolo rulează deja câteva programe chiar acum. Este bine să instalez programe când deja altele sunt rulate?
Serv.Tehnic: Ce programe sunt deschise?
Clientul: Să văd… Sunt deschise programele DURERE.EXE, TRISTETE.BAT, DISPRET.EXE si RESENTIMENT.COM
Serv.Tehnic: Nici o problemă. DRAGOSTEA va şterge automat DURERE.EXE din sistemul operaţional curent. Va ramane în memoria dvs. permanentă, dar nu va mai perturba niciodată alte programe. DRAGOSTEA va suprascrie TRISTETE.BAT cu un modul numit BUCURIE.EXE. Dar trebuie să dezinstalaţi singur DISPRET.EXE şi RESENTIMENT.COM. Aceste programe nu permit instalarea completă a DRAGOSTEI. Puteţi face asta?
Clientul: Nu ştiu cum să le dezinstalez. Au un mesaj de “eroare”. Mă puteţi ajuta?
Serv.Tehnic: Cu plăcere. Mergeţi în Start Menu şi căutaţi IERTARE.EXE. Faceţi acest lucru ori de câte ori apar DISPRET.EXE şi RESENTIMENT.COM, până când vor fi complet dispărute din sistemul dvs.
Clientul: OK. Am terminat! DRAGOSTEA a început să se instaleze automat! Aşa este normal?
Serv.Tehnic: Este perfect! Trebuie să primiţi un mesaj care spune că programul se instalează pentru toată viaţa în INIMA sistemului dvs. Aveţi acest mesaj?
Clientul: Da, îl am. Acum programul este complet instalat?
Serv.Tehnic: Da, numai că aveţi acum numai modulul de bază. Trebuie să vă conectaţi la alte INIMI ca să puteţi face upgrade-uri.
Clientul: Oh! Am deja un mesaj de eroare. Ce trebuie să fac?
Serv.Tehnic: Ce spune acest mesaj?
Clientul: Spune: ” EROARE 412 – PROGRAMUL NU POATE RULA PE COMPONENTELE INTERNE” . Ce inseamnă asta?
Serv.Tehnic: Nu vă îngrijoraţi, asta este o problemă simplă. Înseamnă că DRAGOSTEA este setată să ruleze pe o INIMA externă şi nu a fost rulată încă în INIMA dvs. Este unul din cele mai dificile lucruri în programare. Trebuie să aveţi DRAGOSTE interioară pentru propriul sistem înainte de a încerca să vă conectaţi la DRAGOSTEA altor sisteme.
Clientul: Şi ce trebuie să fac?
Serv.Tehnic: Puteţi găsi AUTOACCEPTAREA?
Clientul: Da, am găsit-o.
Serv.Tehnic: Excelent, începe să fie foarte bine! Acum inseraţi următoarele fişiere şi copiaţi-le în directorul “INIMA MEA”: IERTARE.DOC, AUTOACCEPTARE.TXT, BUNATATE.DOC şi INCREDERE.TXT. Sistemul dvs. va rescrie toate fişierele. Apoi va trebui să ştergeţi SARCASM.EXE şi să goliţi cutia de gunoi astfel încât să fiţi sigur că nu a mai rămas nimic rău şi niciodată nu va mai fi rulat.
Clientul: Am reuşit! Hei! INIMA mea incepe să aibă noi fişiere: ZAMBET.MPG este pe monitor chiar acum şi un mesaj îmi spune că PACEA.COM, COMPASIUNEA.EXE şi MULTUMIREA.COM se instalează în toată INIMA mea!
Serv.Tehnic: Înseamnă că DRAGOSTEA este instalată şi rulează. Ar trebui să vă descurcaţi singur de acum. Încă un lucru înainte de a termina …
Clientul: Vă ascult.
Serv.Tehnic: DRAGOSTEA este un program distribuit gratuit. Fiţi sigur că o daruiţi curată la orice sistem cât timp veţi fi conectat la serverul principal MAREA DRAGOSTE! Veţi primi înapoi module cu adevărat valoroase.
Clientul: Aşa voi face. Mulţumesc pentru ajutor.
Serv.Tehnic: INIMA să-ţi fie binecuvântată cu multă DRAGOSTE! </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyDum Feb 14, 2010 7:11 am

Rugaciunea zilei:

<BLOCKQUOTE>
Doamne Isuse, fa ca privirea mea sa Te urmareasca intotdeauna si chiar daca uneori nu te vad, ajuta-ma sa ma încred în Tine . Amin </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
“Faptele nu inceteaza sa existe daca sunt ignorate.” [Aldous Huxley] </BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Diferentele intre birou si puscarie:
1. La puscarie stai mai tot timpul intr-o camera 8×10. La birou stai mai tot timpul intr-o camera 6×8.
2. La puscarie ai trei mese pe zi. La birou ai o gustare pe care o mai si platesti.
3. La puscarie ai timp sa meditezi la viata ta. La birou nu ai timp cind lucrezi de chestii atit de profunde.
4. La puscarie un gardian deschide si inchide usile dupa tine. La birou trebuie sa fii atent cu cheile cind vii si pleci.
5. La puscarie poti sa te uiti la televizor. La birou te-ai ars daca te prinde seful facind asta.
6. La puscarie iti acorda vizite pentru familie si prieteni. La birou nu apuci sa suni familia si prietenii.
7. La puscarie intretinerea o plateste statul si nu trebuie sa lucrezi. La birou, dupa ce muncesti, din banii pe care ti-i dau deduci toate taxele si ce mai ramine?… </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyDum Feb 14, 2010 10:07 am

ras ras ras ras
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyMar Feb 16, 2010 4:58 am

Rugăciunea zilei:

<BLOCKQUOTE>
Doamne, fie ca ochii să-mi fie larg deschişi pentru a vedea ajutorul care vine de la Tine prin oamenii şi oportunităţile pe care mi le scoţi în cale. </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Harry Truman: “Un pesimist este cel care transformă şansele sale în probleme, iar un optimist este cel care transformă problemele sale în şanse.” </BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
În zilele noastre, pietonii sunt de două categorii: rapizi şi accidentaţi. </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyJoi Feb 18, 2010 10:10 am

Citat :
Rugăciunea zilei:

<BLOCKQUOTE>
Doamne, ne-ai dăruit fiecăruia un mănunchi de însuşiri şi aptitudini care ne fac unici. Fiecare zi este o nouă şansă de a împărtăşi darul nostru cu ceilalţi şi de a ne bucura de ceea ce ceilalţi au de oferit. </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Sofocle: “Butoaiele goale fac cea mai mare gălăgie.” </BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Doi medici psihiatri coboară scările..
Unul se împiedică, cade şi îşi rupe piciorul.
Celălalt se repede la el şi îl întreabă:
- Vrei să discutăm despre asta? </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyVin Feb 19, 2010 7:58 am

RUGACIUNEA ZILEI....

<BLOCKQUOTE>
Doamne, îţi mulţumim pentru toate acele momente care ne descreţesc frunţile, pentru toate lucrurile frumoase care ne alintă sufletele. Ele ne dau puterea de a merge mai departe. </BLOCKQUOTE>
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Antoine de Saint-Exubery: “‘Trebuie să ne supunem, sau să luptăm?’Trebuie să te supui pentru a supravieţui, şi apoi să lupţi pentru a continua să exişti. Tăcerea ta de acum este tăcerea bobului de grâu aflat în ţarină, unde putrezeşte pentru a deveni spic.” </BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Din cauza reducerilor bugetare recente şi a creşterii preţului electricităţii, gazului şi uleiului, luminiţa de la capătul tunelului a fost stinsă.
Ne cerum scuze pentru neplăcerile cauzate. </BLOCKQUOTE>
Sus In jos
amalia
ghiocel
ghiocel
amalia


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 288
Data de inscriere : 16/12/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptyVin Feb 19, 2010 10:03 pm

ras ras ras ce tare bancul asta i l am trimis si eu lu mami ras
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptySam Feb 20, 2010 5:10 am

rugaciunea zilei...

da-mi Doamne puterea sa iert,si sa merg mai departe..si da-mi toata energia de care am nevoie pt a-mi atinge toate telurile si a-mi indeplini dorintele..
Citatul zilei:

<BLOCKQUOTE>
“Esecul nu ma va depasi daca determinarea mea pentru a reusi este suficient de puternica.” [Og Mandino]</BLOCKQUOTE>
Bancul zilei:

<BLOCKQUOTE>
Formula pentru a face sa ploua
1. Spune la citeva persoane: ” ce vreme frumoasa, sa speram ca va
continua asa…”
2. spala-ti masina si lustruieste-o.
3. uda gradina.
4. spala-ti rufele si atirna-le afara.
5. organizeaza o excursie cu gratar in aer liber.
6. pleaca la plimbare fara umbrela si fara geaca.</BLOCKQUOTE>
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptySam Feb 20, 2010 5:40 am

formula pentru a face sa ploua e adevarata........de cate ori organizam o iesire undeva treuie sa ploua in acea zi. cand spala tata masina a doua zi ploua, cand nu imi iau umbrela la mine ploua asa ca de vre-un an de zile nu am mai scos umbrela din geanta chiar daca sunt -30 grade sau +30 grade
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 EmptySam Feb 20, 2010 8:14 am

Laughing Formula perfecta Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Religie :: legile universului-
Mergi direct la: