Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!

In jos 
+2
kata0587
gabidari
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyVin Iun 25, 2010 8:16 am


Bogăţia sufletească dă valoare vieţii mele. acesta este gindul pozitiv al zilei!!

Rugăciunea zilei:
Doamne, învaţă-mă să aleg calea cea dreaptă, ajută-mă să cresc pentru a depăşi ceea ce mă încearcă.

Citatul zilei:Cu ajutorul mijloacelor necinstite, omul depăşeşte, obţine ceea ce i se pare lui de dorit, dar piere sufleteşte.
Rabindranath Tagore

Bancul zilei:
Un reporter merge într-un sat să ia nişte interviuri. Spre mirarea lui, satul era gol. Doar la o poartă zăreşte o bătrână. Reporterul se apropie de ea:
− Săru’mana, mamaie, da’ unde’s femeile din sat?
− La caminu’ cultural, maică, să înveţe limba engleză.
− Da’ bărbaţii?
− La căminu’ cultural, maică, să înveţe limba engleză.
− Şi copiii?
− La căminu’ cultural, maică, să înveţe limba engleză.
− Da’ matale, matale de ce nu te-ai dus?
− Because I speak English…
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyMar Iun 29, 2010 6:33 am

Gândul pozitiv al zilei:
Învăţ să recunosc oportunităţile ascunse în provocările de zi cu zi.

Rugăciunea zilei:
Doamne, datorită sprijinului Tău, zilele îmi sunt mai luminoase, mai fericite, mai împlinite.

Citatul zilei:
“Norocul, ca şi roadele toamnei, trebuie cules la timpul lui.” Epictet

Bancul zilei:
Dascălul se strecoară cu atenţie printre credincioşi şi-i şopteşte preotului:
- Părinte, acolo sus, coriştii joacă poker!
- Ştiu, răspunde preotul, dar mai întâi trebuie să-mi termin predica.

Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyMier Iun 30, 2010 7:49 am

Gândul pozitiv al zilei:
Caut şi găsesc cele mai ptrivite mijloace de a obţine ceea ce îmi doresc.

Rugăciunea zilei:
Doamne, protejează-mă de slăbiciunile mele, eliberează-mă de frică şi dă-mi puterea de a merge mai departe.

Citatul zilei:
“Eşecul se datorează examinării obstacolelor. Reuşita se datorează examinării mijloacelor.” Pantcha Tantra

Bancul zilei:
Dacă vrei ca soţia să te asculte când vorbeşti, vorbeşte cu altă femeie. O să fie numai ochi şi urechi.


Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyMier Iun 30, 2010 10:10 am

foarte adevarat bancul ras ras ras
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyLun Iul 05, 2010 2:11 pm

Gândul pozitiv al zilei:

Mă bucur din tot sufletul chiar şi de cele mai mărunte delicii ale vieţii.
Rugăciunea zilei:

Doamne, binecuvântează-ne cu roadele fericirii ce izvorăşte din interiorul nostru, şi cu pacea ce vine atunci când suntem aproape de tine.
Citatul zilei:

Tal Ben-Shahar: “Ne simțim liberi atunci când alegem un drum care ne oferă sens și plăcere. Depinde de noi dacă experiența noastră este una liberă sau dacă alegem să fim robii bogăției materiale sau prosperității emoționale, sclavii așteptărilor celor din jur sau ai propriilor pasiuni.”
Bancul zilei:

Soţul îşi însoţeşte soţia la cumpărături într-un supermarket. Şi-n timp ce împinge fără chef căruciorul, ajunge la raionul de bere. Ochii i se luminează. Super-ofertă! “cumpără azi o ladă de bere şi-n loc de 40 lei plăteşti doar 20″. Entuziasmat apucă lada s-o bage-n cărucior.
- Heeei!! Ce faci? Întreabă nervoasă soţia.
- Păi draga mea, e ofertă: cu 20 lei îmi iau o ladă de bere!
- Suntem în criză dragule, nu ne putem permite! Las-o acolo.
Cu amărăciune-n suflet, bărbatul renunţă la berea lui preferată şi-şi continuă fără chef plimbarea prin magazin. La un moment dat ajung la raionul Cosmetice. Femeia apucă o cremă de faţă de pe raft şi dă s-o bage în cărucior.
- Heeei! Ce faci? sare furios soţul.
- Păi dragul meu, asta e crema mea preferată, mă face să arăt frumoasă şi costă doar 40 lei.
- La naiba!! Şi berea te face să pari frumoasă şi e la jumăte de preţ!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyVin Aug 06, 2010 7:50 am

Gândul pozitiv al zilei:Sunt atent la ceea ce gândesc şi transform fiecare enunţ ‘Nu se poate’ în întrebarea ‘Cum se poate?’.

Rugăciunea zilei:
Doamne, ajută-mă să văd lucrurile din mai multe perspective astfel încât să pot găsi mai uşor răspunsuri la întrebările care mă frământă, precum şi căile cele mai bune de a merge înainte.

Citatul zilei:Roger Martin du Gard: “Un obstacol e o nouă problemă. Nu există obstacol care, oricât de puţină voinţă ai avea, să nu se preschimbe într-o trambulină, într-un prilej de a te înălţa din nou.”

Bancul zilei:
- Copii, voi ştiţi care este diferenţa între obicei şi viciu?
- Spun eu, doamna învăţătoare!
- Bine, Bulişor, dar fără prostii!
- Păi, vicii sunt defectele altora, că ale noastre sunt obiceiuri, doamnă.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyJoi Aug 12, 2010 6:54 am

Gândul pozitiv al zilei:
Pe măsură ce mă cunosc mai bine, descopăr tot mai multe lucruri minunate la mine dar şi la cei din jurul meu.

Rugăciunea zilei:Doame, inspiră-mă să fiu eu însumi schimbarea pe care vreau să o văd în lume.

Citatul zilei:
François De La Rochefoucauld: “Îţi vine mai lesne să te arăţi înţelept pentru alţii decât pentru tine însuţi.”

Bancul zilei:- Soţia mea susţine că e mai bine să consumi legumele crude.
- Nici soţiei mele nu-i place să gătească.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyMar Aug 31, 2010 7:48 am

Gândul pozitiv al zilei:
Abilitatea mea de a produce schimbările pe care mi le doresc depinde de puterea credinţei mele în reuşită, precum şi de modul în care îmi focalizez atenţia.

Rugăciunea zilei:
Doamne, eliberează-mă de după gratiile propriilor mele limitări şi prejudecăţi şi dă-i forţă imagiaţiei mele pentru a crea o nouă viziune şi noi realităţi.

Citatul zilei:
Christopher Fry: “Imaginaţia este ochiul larg deschis care ne face întotdeauna să vedem adevărul mai viu.”

Bancul zilei:
- Dragul meu, suntem împreună de 20 de ani, n-ar fi bine să ne căsătorim?
- Ba da, dar iubita mea, cine o să ne mai ia acum…

Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyJoi Sept 23, 2010 7:11 am

Gândul pozitiv al zilei:
Azi îmi acord permisiunea de a fi mai presus decât fricile mele, aleg să cred că am puterea de a-mi atinge visele.

Rugăciunea zilei:
Doamne, îţi mulţumesc pentru că îmi arăţi drumul către visele mele, îţi sunt recunoscător pentru calităţile şi talentele mele cu ajutorul cărora voi ajunge la destinaţia dorită.

Citatul zilei:
Goethe: “Cu cât mai repede vei avea încredere în tine, cu atât mai repede vei şti cum să trăieşti.”

Bancul zilei:
Autobuzul pleacă din staţie, după el alergând o doamnă care tot striga:
- Opriţi autobuzul!Opriţi autobuzul!O să întârzii la lucru!
Pasagerii îl roagă pe şofer să oprească. Şoferul opreşte autobuzul, iar doamna urcă spunând:
- Mulţumesc! Biletele la control!

Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyDum Sept 26, 2010 6:07 am

Gândul pozitiv al zilei:
Fac tot ceea ce pot, cu ceea ce am, acolo unde mă aflu.

Rugăciunea zilei:
Doamne, când lucrurile scapă de sub control, dă-mi înţelepciunea de a face ceea ce pot eu face şi curajul de a le înfrunta conştient de faptul că am de partea mea ghidarea Ta.

Citatul zilei:
Paulo Coelho: “Nu lăsa ceea ce nu poţi face să interfereze cu ceea ce poţi face.”

Bancul zilei:
Un ziarist este aspru mustrat de către şeful său, din cauza unei fraze din editorialul său, în care afirma că “… 75 % la sută din parlamentarii României sunt escroci”. Somat să retracteze cele afirmate, jurnalistul publică a doua zi următoarea erată: O greşeală tipografică a lăsat să se înţeleagă că mulţi dintre politicienii noştri sunt escroci. Fac rectificarea cuvenită: “25% din parlamentarii României sunt cinstiţi.”

Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyMier Sept 29, 2010 6:52 am

Gândul pozitiv al zilei:
Ceea ce ştiu şi ceea ce fac determină ceea ce voi deveni.

Rugăciunea zilei:
Doamne, ajută-mă să acţionez productiv, eficient şi cu inteligenţă în direcţia cea bună.

Citatul zilei:
William Shakespeare: “Dacă ar fi tot atât de uşor să faci cât este de a şti să faci, capelele ar fi biserici şi bordeiele palate.”

Bancul zilei:- De ce conduci maşina cu asemenea viteză?
- Am frânele defecte şi vreau să ajung acasă înainte de a avea un accident.

Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyJoi Sept 30, 2010 10:59 am

Gândul pozitiv al zilei:
Atunci când lucrez, mă concentrez pe ce am făcut şi găsesc cele mai bune căi de a duce sarcinile la bun sfărşit.

Rugăciunea zilei:
Doamne ajută-mi să-mi dezvolt puterea interioară refuzând să dau expresie gândurilor, emoţiilor, acţiunilor neimportante, inutile şi nesănătoase.

Citatul zilei:
Constantin D. Pavel: “Lenea poate fi învinsă doar de un vis uriaş sau de un coşmar de-a dreptul înfiorător.”

Bancul zilei:Nae trece pe lângă un lac unde-l observă pe Bulă pescuind:
- Ce pescuieşti, Bulă?
- Rechini.
- Rechini, în lacul ăsta?
- Oricum nu prind niciodată nimic, aşa că prefer să pescuiesc ce-mi place!

Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyDum Oct 03, 2010 6:29 am

Gândul pozitiv al zilei:În viaţa mea se întâmplă lucruri minunate atunci când sufletul mi-e plin de iubire şi recunoştinţă.

Rugăciunea zilei:
Doamne, ne rugăm Ţie ca iubirea şi bucuria să ne lumineze zile şi să ne încălzească inimile, iar credinţa să ne topească fricile şi să ne dezvăluie calea.

Citatul zilei:
Bette Midler: “Inimii îi este frică să nu fie rănită şi de aceea nu învaţă să danseze. Visului îi este frică să nu se trezească şi să vadă că nu mai are nici o şansă. Şi sufletului îi este frică de moarte, de aceea nu învaţă niciodată să trăiască.”

Bancul zilei:
Ce spune un pesimist: „Viaţa e o boală cu un pronostic foarte prost – se prelungeşte ani şi ani de zile, pentru a se sfârşi cu moartea”.

Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptySam Oct 16, 2010 5:34 am

Gândul pozitiv al zilei:
Când pun la bătaie înclinaţiile naturale şi pasiunea în ceea ce fac, rezultatele sunt extraordinare.

Rugăciunea zilei:
Doamne, ajută-ne să ne descoperim menirea şi îndrumă-ne acţiunile, astfel încât prin ceea ce facem să creăm valoare în vieţile noastre şi în ale celor din jurul nostru.

Citatul zilei:
Edgar Y. Friedenberger: "Punctul asupra căruia trebuie să cădem de acord e probabil cum ne dovedim valoarea, nu cât suntem de valoroşi."

Bancul zilei:- Medicul meu a insistat să trec pe la dumneavoastră, spuse pacientul către psihiatru. Dumnezeu ştie de ce, căci eu am o căsnicie fericită, o slujbă sigură, mulţi prieteni, n-am griji...
- Hm, spuse psihiatrul, luându-şi carnetul de notiţe. Şi de când ai senzaţia asta?

Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptySam Oct 16, 2010 6:44 am

frumoase citate pui tu gaby aplauze iar am imprumutat un citat pt statusul meu face cu ochiu kiss
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptySam Oct 16, 2010 7:28 am

foarte bine faci....sa pui zilnic cite ceva nou sa ne obijnuim sa avem mereu doar ginduri pozitive!! aplauze
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptySam Oct 23, 2010 5:44 am

Gândul pozitiv al zilei:Refuz să mă abandonez siguranţei şi confortului, să renunţ la ceea ce pot deveni.

Rugăciunea zilei:Doamne, ajută-ne să ne păstrăm trează dorinţa de a evolua, de a deveni mai buni.

Citatul zilei:Friedrich Nietzsche: "Cu cât te înalţi mai mult, cu atât pari mai mic acelora care nu pot să zboare."

Bancul zilei:Un tânăr absolvent al secţiei de Management era foarte încântat de postul pe care se angajase într-o importantă companie multinaţionala. În prima zi sună la Bufet, ţipând în receptor:
- Adu-mi o cafea! Şi viteeeeeză!!!
La celălalt capăt al firului răspunde o voce gravă:
- Cred că ai format un număr greşit; ştii cu cine vorbeşti, dobitocule?
- Nu, răspunde tânărul angajat.
- Eu sunt Directorul General, imbecilule!!!
- Dar tu ştii cu cine vorbeşti, dobitocule? ţipă tânărul mai tare ca prima dată.
- Nu, răspunde Directorul surprins.
- Perfect!.... şi închide.

Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyJoi Oct 28, 2010 4:52 am

UN GAND POZITIV

Lucraţi ca şi când nu aţi avea nevoie de bani !
Iubiţi, ca şi când nu va trebui să suferiţi !
Dansaţi, ca şi când nimeni nu v-ar privi !
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptySam Oct 30, 2010 5:39 am

Gândul pozitiv al zilei:Fiecare experiență e o lecție de viață din care am ceva important de învățat.

Rugăciunea zilei:Doamne, îți mulțumesc pentru fiecare întâmplare care m-a ajutat să devin un om mai bun, chiar dacă la acel moment am considerat-o neplăcută.

Citatul zilei:Aldous Huxley : „Experiența nu reprezintă ceea ce ți se întâmplă, ci ceea ce faci cu ce ți se întâmplă.”

Bancul zilei:Un țăran e întrebat:
- Câinele dvs. e de rasă pură?
- Pură!
- Are și arbore genealogic?
- Nu are nevoie, îl folosește pe ăla din curte!

Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptySam Oct 30, 2010 5:48 am

rugaciunea de azi e perfecta pt mine in acest moment kiss
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyDum Noi 07, 2010 7:05 pm

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic , si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia.
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyDum Noi 07, 2010 9:04 pm

Super....adrevarat:)
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptyLun Ian 09, 2012 7:27 am

Trebuie să ştii să perseverezi pentru a ajunge la echilibru. Trebuie să fii echilibrat pentru a avea posibilitatea să examinezi cu calm şi limpezime. Trebuie să examinezi cu calm şi vedere clară pentru a ajunge la linişte, la încredere. Trebuie să fi obţinut liniştirea, încrederea, pentru a putea discerne esenţialul lucrurilor. Când se discerne esenţialul lucrurilor, se poate atinge scopul.”

Confucius

În această zi din viaţa ta, cred că Dumnezeu vrea ca tu să ştii …
… că mintea şi sufletul trebuie să lucreze împreună dacă vrei să experimentezi adevărata strălucire. Încearcă să nu petreci timp exclusiv în mintea ta. Este o unealtă magnifică, dar are o perspectivă limitatp. Încearcă să nu petreci timp exclusiv în sufletul tău. Are o perspectiva mult mai largă, însă nu poţi negocia existenţa fizică numai din acel loc. Dacă ai putea, nu ţi s-ar fi dat şi mintea. Aici e şmecheria: echilibrul. Petrece în fiecare zi ceva timp hrănindu-ţi şi exersând şi mintea şi sufletul. Ştii cum să le faci pe amândouă. Aşa că fă-le !
Cu dragoste, prietenul tău, Neale Donald Walsch ~ www.humanitysteam.ro

Un individ a uns cu unt o felie de pâine, după care a turnat nişte dulceaţă. Din greşeală, felia i-a căzut pe covorul cel nou, dar NU a căzut cu faţa unsă în jos. Mirat, individul i-a scris lui Murphy să-l întrebe cum a fost posibil aşa ceva. După câteva luni de experimente, Murphy i-a trimis individului concluzia:
“Felia a fost unsă greşit!”
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 EmptySam Mai 11, 2013 5:39 am

Gandul zilei: Este foarte greu sa umpli o sticla deja plina. Celui care pastreaza totul ii este greu sa primeasca.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!   Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!! - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Rugaciunea ....citatul si bancul zilei!!
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Religie :: legile universului-
Mergi direct la: