Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 trucuri vestimentare

In jos 
+9
anelize_mateescu
maddypop
marrya
valy87
anamaria21
gabidari
andreeaiovici
violeta_ionescu
kata0587
13 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyLun Mai 11, 2009 11:49 am

Gât scurt- Senzaţia de alungire a gâtului poate fi creată prin purtarea decolteurilor în V. În niciun caz, să nu alegeţi bluze pe gât sau bluze cu gulere înfoiate.
Un bust proeminent – Dacă aveţi sânii mari, nu cochetaţi cu tot felul de modele de sutiene, ci optaţi pentru un sutien cu cupe adânci, sau pentru un sutien cu brasieră, ce susţine bine bustul. Alegeţi haine în culori mai închise şi purtaţi bluze care au decolteu în formă de U. Feriţi-vă în schimb de bluzele în dungi orizontale sau verticale şi de puloverele pe gât. Vă avantajează bluzele uşor lejere la sâni şi mulate pe talie.
Sâni prea mici – Dacă ai un bust mic, un sutien cu push up nu poate decât să te avantajeze. Este recomandat ca hainele pe care le alegi să fie în culori deschise. Îţi vin bine bluziţele care se încheie aproape de baza gâtului, cele cu imprimeuri, fundiţe, volănaşe sau bluzele cu dungi în dreptul sânilor. Un mic truc vestimentar în cazul sânilor mici presupune mutarea accentului asupra spatelui şi asupra umerilor. Alege bluze şi maiouri decoltate uşor în faţă şi mult în spate, de exemplu cele cu bretele care se prind pe după gât. Dacă optezi pentru o bluză decoltată, simplă, într-o culoare uni, asigură-te că accesoriile nu lipsesc de pe decolteul tău.
Talie inexistentă – În cazul în care nu ai o talie foarte bine conturată alege haine ce au o croială dreaptă, şi nu amplă. Cămăşile cambrate pe talie şi curelele mai late îţi pun în valoare talia. Acelaşi lucru îl putem spune şi despre fustele strâmte în talie şi evazate la bază sau cele în formă de clopot.
Şolduri generoase -În cazul şoldurilor generoase, fustele în formă conică trebuie excluse din garderoba ta. Pantalonii cu o croială dreaptă sau uşor evazată sau combinaţia fustă dreaptă, simplă, fără aplicaţii, plus o bluză mai lungă maschează şoldurile proeminente. Sunt recomandate fustele în nuanţe mai închise.
Statura scurtă – Dacă ai picioarele scurte, evită curele purtate pe talie, pantaloni cu buzunare aplicate, pantaloni trei sferturi sau bluze vaporoase, foarte largi. Dacă eşti slăbuţă, poţi opta pentru o pereche de blugi skinny căci aceştia creează senzaţia de alungire. De asemenea, tocurile înalte, dar nu exagerate, îţi pun în evidenţă picioarele într-un mod frumos.
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyLun Mai 11, 2009 12:16 pm

Sfaturi pentru o silueta plinuta

Sugestii tinute casual

Unu: nu te chinui sa intri in haine cu 2-3 marimi mai mici, pentru ca nu pacalesti pe nimeni. Si oricum, cu cat hainele sunt mai stramte, cu atat par ca ti-au ramas mici si stau sa plezneasca la cusaturi.

Doi: Nu te imbraca doar in negru. Da, este adevarat ca negrul slabeste, dar asta numai daca hainele respective respecta anumite linii de croiala si se potrivesc conformatiei tale. Multe alte culori inchise sau de intensitate medie pot crea iluzia unei siluete mai subtiri: ciocolatiu, bleumarin, visiniu, verde inchis.

Sugestii tinute pentru birou

Trei: poarta haine a caror linii de croiala sunt verticale si cambrate. Nu te ascunde sub straturi de haine lalai, pentru ca astfel silueta ta va disparea complet. Trebuie sa cauti haine bine croite, pe langa corp si putin cambrate.

Patru: chiar daca numarul kilogramelor afisate de cantar te deprima, fa un exercitiu cu tine insati pentru a gasi acele parti ale corpului tau cu care te poti mandri. Ia sa vedem, pe care dintre urmatoarele le poti bifa: decolteu voluptuos; ten lipsit de riduri; glezne subtiri; umeri frumosi? Cand a fost ultima data cand te-ai uitat in oglinda pentru a cauta calitatile si nu defectele?

Cinci: indiferent de greutatea ta, sa nu crezi ca silueta ta este otova – dreapta de sus pana jos, fara talie dar in schimb cu colacei de grasime ca omul Michelin. Nu, si tu te incadrezi intr-una din siluetele tipice feminine: Clepsidra, Para, Triunghi, si asa mai departe. Dupa ce termini de citit acest articol, cauta in pagina UNBT: Care este forma corpului tau? pentru a decide care dintre conformatii este mai aproape de a ta si pentru a adapta recomandarile mele siluetei tale.

Sase: nu deveni victima unui afisaj electronic. Numarul kilogramelor tale nu te definesc ca persoana. Ba chiar te poti folosi de ele ca sa te auto-ironizezi cu blandete, cum face o prietena de-a mea. Ea spune: “Ar fi extraordinar daca intr-adevar am valora cat kilogramele noastre, asa cum vor sa ne faca sa credem unii. Ia gandeste pe cate kilograme de aur sedem in fiecare zi!” Arata lumii ca esti mai mult decat acele cifre – cultiva-ti spiritul si ingrijeste-ti corpul. Citeste in fiecare saptamana o carte noua, intalneste-te cu prietenele tale cele mai bune, fardeaza-te zilnic, coafeaza-te cand ai timp, fredoneaza in fiecae dimineata un cantec….

restul articolului si multe poze gasiti aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .....as ca fetelor, nu mai fiti complexate de greutatea voastra ca sunt multe metode prin care puteti sa aratati bine(nu ca nu ati arata si asa destul de bine), si sa va simtiti bine kiss imbratisare flori
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyLun Mai 11, 2009 3:17 pm

Eu chiar nu am niciun complex, doar ca vreau sa am o sanatate mai buna. Cat priveste imbracamintea, totdeauna mi-am gasit de imbracat lucrusoare frumoase, si din stilul clasic, dar si din stilul sport ( pt timp liber, in special).
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMier Mai 13, 2009 3:03 pm

Volane si dantela, pentru sanii mici
Sanii mici pot fi evidentiati cu o bluza ori camasa cu volane, aplicatii decorative sau dantela. Cu ajutorul lor bustul tau va parea mai mare si mai generos.
La piese vestimentare de acest gen poti purta o pereche de pantaloni in carouri, o fusta conica sau una dreapta. De asemenea, peste camasa poti imbraca un sacou uni (intr-o singura culoare) sau o vesta care sa lase volanasele sa “respire”.
Evita bluzele, tricourile si camasile mulate, din strech, cu maneci trei sferturi – acestea iti vor accentua incheieturile slabe.

Corsetul, potrivit pentru sanii mari
Daca esti complexata de bustul tau generos poti crea oricand un truc care sa il estompeze. Opteaza pentru camasile gen corset, foarte cambrate pe talie, insa lejere in zona bustului. Un astfel de model iti va sublinia linia taliei, iar partea de sus va fi evidentiata frumos, intr-un mod subtil.
Poti accesoriza aceasta camasa cu o pereche de margele la baza gatului. De asemenea, in partea de jos poti opta pentru o pereche de pantaloni care sa urmareasca linia piciorului.
Evita camasile cu volane in zona bustului, camasile gen ie sau camasile largi si evazate – acestea iti pun silueta intr-o lumina proasta.

Bratele groase, „ascunse” sub manecile lungi
Acestea pot fi ascunse cu ajutorul manecilor lungi, drepte sau evazate, despicate in dreptul incheieturii.
Poti purta la o astfel de camasa, o fusta trapez ori o pereche de jeansi.
Evita camasile cu maneci trei sfeturi, mansetele fixe pe incheietura mainii, manecile mulate, incretituri si volane. Acestea vor amplifica aspectul de maini groase.

Bratele subtiri, accesorizate cu bijuterii fine
Daca ti se pare ca bratele tale sunt prea subtiri, opteaza pentru camasi cu manecile evazate, ample, bufante sau cu volane in dreptul incheieturii.
In partea de jos poti purta o fusta dreapta sau o pereche de pantaloni drepti, poate usor evazati, dar fara sa fie mulati.
Evita manecile mulate, dar mai ales bratarile mari, fixe si inelele masive – acestea nu vor face decat sa arate cat de slabe par bratele tale comparativ cu bijuteriile. Te poti accesoriza insa cu bijuterii fine, de dimensiuni reduse.

Cum sa ai o talie mai subtire
O burtica proeminenta poate fi ascunsa cu ajutorul camasilor si bluzelor gen baby doll, de in ori bumbac. Acestea iti vor accentua bustul si vor camumfla zona abdominala.
Te poti imbraca in pantaloni si fuste lejere, cu fermoar lateral, care sa se inchida cu usurinta si care sa “cada” intr-un mod natural pe soldurile tale.
Evita tricourile stramte, scurte, pantalonii stramti pe solduri care creaza un aspect neplacut, mai ales cand te asezi si evita pantalonii cu buzunare in fata.

Talia dreapta, conturata cu un cordon chic
Talia dreapta poate fi ascunsa cu ajutorul unei camasi petrecute ori a unor bluze cu imprimeuri, care sa creeze iluzii optice si sa ascunda micul tau “defect”.
Asorteaza acest gen de camasa cu o fusta dreapta ori pantaloni drepti. Pentru un impact mai mare, poti purta si un sacou cu cordon colorat in talie sau cu detalii militaresti ori o geaca de blugi scurta.
Evita camasile mulate, drepte, lungi si intr-o singura culoare pentru ca iti vor evidentia si mai mult defectul pe care tu vrei de fapt sa il ascunzi.
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
andreeaiovici




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/03/2011

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Hainute noi!   trucuri vestimentare EmptyLun Mar 28, 2011 9:22 am

Foarte tari sfaturile tale. Apropo de hainute, vreau sa-mi iau haine noi si am auzit de un site cu branduri internationale Stilago.ro , gen Levi’s, GF Ferre, Calvin Klein, d’astea cunoscute, la reduceri foarte mari. Suna bine pentru mine care sunt innebunita sa merg la shopping.Voi ati auzit ceva de el?
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyJoi Mar 31, 2011 12:36 pm

Andreea eu nu stiu prea multe de aceste siteuri dar cu siguranta exista,ca doar gasesti pe internet tot ce gindesti si chiar si ce nu gindesti!! ras ras asa ca mult spor sa ai la shoppingarit!!! ras
Sus In jos
andreeaiovici




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/03/2011

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Shopping online   trucuri vestimentare EmptyMar Apr 05, 2011 10:14 am

Fetelor am vazut acum ca au bagat branduri noi pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] : Pierre Cardin, Ck, D&G la super preturi.Deja mi-am facut asa in minte cateva tinute. O bluzita de la Pierre Cradin cu un pulovar, pentrun serviciu, si cred ca imi iau si o rochita ceva pentru vara de la D&G, ca nu rezist:D.Ce va luati?
Sus In jos
anamaria21
viorea
viorea
anamaria21


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 565
Data de inscriere : 28/09/2010

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMar Apr 05, 2011 4:08 pm

eu nimic:))) nu imi permit eu dastea:)) eu ma imbrac de la 13 lei sau de la hipermarket cand au promotii la haine.nu mi-e rusine de lucrul asta tot haine sunt si alea
Sus In jos
https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000003019514
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMar Apr 05, 2011 5:41 pm

stia linistita ana ca si eu tot de alea iau....de ce sa dau mai mult daca tot aia stiu sa faca ras kiss
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMar Apr 05, 2011 6:00 pm

Noi cred ca ne luam portia de fericire din alte lucruri, nu din haine,indiferent ca sint de firma sau nu,ca pina la urma nu eticheta de pe haine da valoare unui om....ma uit de ex laNatalia Mateut...a meritat oare sa traiasca o asa rusine pt niste haine de firma?
Sus In jos
anamaria21
viorea
viorea
anamaria21


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 565
Data de inscriere : 28/09/2010

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyJoi Apr 07, 2011 4:54 pm

credeam k numai eu sunt asa:))) natalia mateiut a fost cam fraiera ca s-a increzut in oricine ca le va merge...mai bn statea ea linistita
Sus In jos
https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000003019514
valy87




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 18/04/2011

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyLun Apr 18, 2011 8:12 am

Bine, ea fura hainele, noi incercam sa le cumparam..ras . Da andreea am vazut si eu pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] de ceea ce ziceai tu, dar acum sutn reduceri la X Fabi Mare si TimeZone. Incaltamintea mi se pare comoda si m-am indragostit de sandalele bej de la Fabi Mare, cred ca le pot asorta la toate rochitele mele:D .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyVin Apr 29, 2011 9:04 pm

referitor la trucuri vestimentare cautand pe net am gasit si asta si mi s-a parut interesant [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] merita luat in seama
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptySam Apr 30, 2011 5:12 am

ASTA ce???? ca eu una nu vad nimic???sau probabil era reclama la produse sau siteuri si atunci nu apare!!
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMar Mai 03, 2011 8:09 pm

Gabi apare..trebuie sa dai clik pe trucuri vestimentare, e un link ascuns acolo;)
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMier Mai 04, 2011 4:49 am

stai linistita mary ,ca am descoperit intre timp ...da nici nu ma interesa foarte tare!! ras ras ras
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMier Mai 04, 2011 5:19 am

marrya a scris:
Gabi apare..trebuie sa dai clik pe trucuri vestimentare, e un link ascuns acolo;)

stati ca eu nu stiu despre ce e vorba aici.....lamuriti-ma si pe mine
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMier Mai 04, 2011 5:20 am

am descoperit ......dar cu e pus linku ala acolo? confused
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMier Mai 04, 2011 5:22 am

gata....l-am ingrosat sa se stie macar ca e ceva acolo
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Vizitato
Vizitator




trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyJoi Mai 05, 2011 9:54 am

ce parere aveti de combinatia dintre rochite vaporoase si cizme de vara? pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am vazut ca sunt reduceri la haine de vara, si am vazut o rochie turcoaz foarte misto de la Smash si cizme de vara de la Red Hot.
Sus In jos
maddypop




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 35
Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 17/05/2011

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMier Mai 18, 2011 12:57 pm

cred ca e ok combinatia de rochita cu cizme de vara. Am intrat si eu pe Stilago.ro si acum sunt reduceri la Zu Elements, Pussy Deluxe si Brekka. Eu am un stil vestimentar sport, nu prea port rochite, asa ca imi plac sepcile de la Brekka ca au niste inscriptii dragute si nu au cozorocul mare cum sunt majoritatea. Si pantalonii scurti sunt misto, dar si cei 3 sferturi de la Zu Elements.
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMier Mai 18, 2011 1:25 pm

cate sunteti cu stilago ca m-ati innebunit nervi nervi nervi nervi mai terminati cu reclamele astea ca sunteti enervante
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyMier Mai 18, 2011 8:06 pm

Cata eu zic ca ar trebui sa faci un subiect special pentru reclame si daca tot vor sa faca reclama sa fie un schimb de reclama sau contra cost:P
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare EmptyJoi Mai 19, 2011 3:46 pm

m-am enervat si eu acum ceva timp dar se pare ca degeaba..... affraid nu intelg ce vor fetele astea defapt ???intra o singura data ca sa posteze un mesaj total aiurea,...nu le e lene sa isi faca cont doar pt atita???zau asa.... lol! in fine poate se plictisesc intro zi....
Sus In jos
anelize_mateescu




feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 11/10/2013

trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: noile colectii   trucuri vestimentare EmptyLun Oct 14, 2013 8:21 am

Eu tocmai am descoperit un magazin foarte dragut - Only For You cu haine de calitate si la preturi accesibile. De curand mi-am cumparat trei rochite din noua colectie de care sunt super incantata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





trucuri vestimentare Empty
MesajSubiect: Re: trucuri vestimentare   trucuri vestimentare Empty

Sus In jos
 
trucuri vestimentare
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: frumusete-
Mergi direct la: