Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Jurnal de minune

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyDum Feb 19, 2012 1:11 pm

Se spune ca aceasta perioada este una dintre cele mai frumoase perioade din viata unei femei. Si asa-i. Te simti implinita cu fiecare zi ce trece, cu fiecare ecograf, cu fiecare miscare a puiului sau cu fiecare simptom pe care il simti. Si acest lucru il spun din prisma celor traite deoarece ei bine, am mai trait, defapt, mai bine zis, am mai avut o sarcina si un pui minunat ce e acum ingeras. Pot sa zic ca am reusit din prima de aceasta data! S-a infaptuit minunea din prima luna de incercari si sper safie bine in continuare pana la cele 9 luni, deocamdata suntem mici. Avem 5 sapt si 1 zi. Va pupam cu drag si va mai asteptam pe aici!


Ultima editare efectuata de catre nicole in Vin Oct 05, 2012 11:18 am, editata de 1 ori
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyDum Feb 19, 2012 1:30 pm

Ce frumos...cred ca acum e cat o samanta de susan, sau e mai mare?
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyDum Feb 19, 2012 2:11 pm

marrya a scris:
Ce frumos...cred ca acum e cat o samanta de susan, sau e mai mare?

Teoretic asa e, depinde foarte mult si de ovulatie. Dupa UM as avea 5 w si 1 day, dar cand o sa mergem la domnul doctor o sa ne spuna ecografic cat avem... Acum daca merg o sa mi se confirme sarcina, saculetul etc si pentru analize trebuie sa merg, insa eu ma gandesc sa merg la 6 sapt si ceva ca sa am ce vedea si ce auzi... adica inimioara mica si iubita... flori
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyDum Feb 19, 2012 3:49 pm

Ce frumos... Nicole, nu stiu daca iti mai amintesti de tipa din casa de la noi cu fetita, Roxy... e si ea graviduta, bine ca ea are 3-4 luni nu retin exact:D In ultimul timp, multe din cunostinte au nascut sau au ramas gravidute, cred ca eu urmez.. frica
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyDum Feb 19, 2012 6:22 pm

imi doresc si eu un bebe dar sper sa nu intru in panica atunci cand se va intampla ca asa ma panichez eu de obicei dupa ce optinu ce imi doresc ca nu stiu cum o sa ma descurc ras
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyLun Feb 20, 2012 7:11 am

Asa e Nicol,nimic nu se compara cu minunea ce creste in pantecul nostru ,cu faptul ca sti ca in tine creste o viata,,e o experienta unica ce merita traita de fiecare femeie pe acest pamant.Am multe prietene ce nu pot avea copii si cred ca nu e usor sa treci prin asta!!,dar fiecare avem un rost pe acest pamant asa ca trebuie sa intelegem asta si sa acceptam!!
Tot ce te rog eu pe tien Nicol e sa te gandesti ca acest copil e perfect santaos ,sa fi fericita toata perioada sarcinii ca sa primeasca si el numai bucurii si sanatate,de iubire sunt sigura ca are parte,asa ca asteptam si noi primul ecograf!!! imbratisare
Sus In jos
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyDum Feb 26, 2012 12:23 pm

Am fost la ecoooooooooooooo!!!!!! Mi s-a confirmat sarcina, embrionul e pozitionat unde trebuie, s-a vazut saculetul, totul e conform unei sarcini de 6 sapt(ieri).... i-am auzit inimioara puiului mic!!!! Suntem asa fericiti.... Multumim, Doamne!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyDum Feb 26, 2012 2:39 pm

si eu sunt foarte fericita Nicol,de abia astept sa vina vara sa ne intalnim.si sa pup burtica!!!!!
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyLun Feb 27, 2012 7:06 pm

Ce ma bucur.. kiss pup dulce...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyVin Aug 17, 2012 12:43 pm

Asteptam o fetita !!!!!!!!!!!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyVin Aug 17, 2012 12:45 pm

felicitari nicol flori aplauze imbratisare kiss in cate luni esti?
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyVin Aug 17, 2012 5:46 pm

in a 7a luna sunt Kata ura ura ura abia astept sa-mi cunosc minunea...
Se va numi Alessia VALENTINA...initial am spus Maria daaar...ne-am razgandit...sotul vrea mai mult Valentina decat Maria deecii.gabi?...Mai tii minte??? ihiii
uitati o pozica...
Jurnal de minune 31%2520weeks%2520003
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyMar Aug 21, 2012 6:13 pm

Cat ma bucur...sa fie intr-un ceas bun, sa creasca mare si sanatoasa!
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyMier Aug 22, 2012 7:12 pm

Nicol ma bucur din suflet ca iti este bine si sarcina merge bine,numele chiar nu conteaza pana la urma voi o puteti striga asa cum vreti ,amandoua numele alese sunt frumoase,si vreau sa iti mai spun ca vei avea o fetita blonda cu carlionti,frumoasa foc......
Valentina am spus eu atunci pt ca asa cum a spus si Mattias ai primit vestea de Sf Valentin,si ziceam ca e frumos sa o cheme Valentina,stiam ca o sa fie fetita pt ca asa a spus ingerul vostru atunci,iar acum imi apare imaginea unei fetite blonde cu carlionti ,o dulceata de fetita banuiesc ca ea e minunea care iti va aduce bucurie multa!!
Sus In jos
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyJoi Aug 30, 2012 6:40 am

Din 5s si 1 zi am ajuns la 8 luni. Da, avem 8 luni de fericire... Sunt o burtica mareee, grasa si... fericita! Ce-mi pot dori mai mult ? Very Happy
Sus In jos
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyJoi Aug 30, 2012 6:41 am

gabidari a scris:
Nicol ma bucur din suflet ca iti este bine si sarcina merge bine,numele chiar nu conteaza pana la urma voi o puteti striga asa cum vreti ,amandoua numele alese sunt frumoase,si vreau sa iti mai spun ca vei avea o fetita blonda cu carlionti,frumoasa foc......
Valentina am spus eu atunci pt ca asa cum a spus si Mattias ai primit vestea de Sf Valentin,si ziceam ca e frumos sa o cheme Valentina,stiam ca o sa fie fetita pt ca asa a spus ingerul vostru atunci,iar acum imi apare imaginea unei fetite blonde cu carlionti ,o dulceata de fetita banuiesc ca ea e minunea care iti va aduce bucurie multa!!
Oricum am ramas uimita de ceea ce ai zis, ... si s-a implinit in mare parte.te pup si sper sa ne auzim azi la telefon!! Very Happy
Sus In jos
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyMar Sept 04, 2012 12:27 pm

Ce trece timpul .....acusi te tin in brate , micuta mamii .....
Jurnal de minune 32weeks2
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyMier Sept 12, 2012 5:52 pm

Nicoleta ma uitam la forma burtii tale si tare arata ca una de baiat ras ras ras ras sti ca pe vremea buncii nu exista ecograf sa aflii sexul copilului si babele satului iti ghiceau dupa forma burtii!!! ras ras ras
Sus In jos
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyMar Sept 18, 2012 12:15 pm

gabidari a scris:
Nicoleta ma uitam la forma burtii tale si tare arata ca una de baiat ras ras ras ras sti ca pe vremea buncii nu exista ecograf sa aflii sexul copilului si babele satului iti ghiceau dupa forma burtii!!! ras ras ras
ras)) de aia nu stiu ce sa zic....inca stau in dubii!!!!
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyMar Sept 18, 2012 1:28 pm

Ce burticuta frumoasa..deabia astept sa vad mogaldeata...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptyMier Sept 19, 2012 4:43 pm

marrya a scris:
Ce burticuta frumoasa..deabia astept sa vad mogaldeata...
Multumesc kiss o sa mai fac cateva poze curand si o sa pun ...Smile
Sus In jos
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptySam Sept 22, 2012 11:32 am

Uitaaati o burticaaa!!!
Jurnal de minune Baby%2520belly%252039%25203
Sus In jos
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptySam Sept 22, 2012 11:32 am

azi avem 36 sapt dupa ultima menstra,si 37 ecografic :x
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptySam Sept 22, 2012 2:28 pm

felicitari nicol! sa o ti asa pana la termen... apropo esti o frumoasa si radiezi de fericire..bebele te face tare happy...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune EmptySam Sept 22, 2012 3:33 pm

Doamne ce frumoasa estiiiiiii!!!!Cu toate problemele care le ai pe suflet sa sti ca ochii tai emana o bucurie imensa!!!Bravo ,asta spune multe despre tine,chiar esti super puternica!!!!Si vei fi o mama fericita !!!Si acum sa va spus ceva ,eu cand ma uit la poza vad bebeul ca si cum ar fi burtica transparenta, e cu capul in jos, sta cu manutele aproape de gurita,si simt ca in 2 saptamani va veni pe lume!!!E prima data cand mi se intampla sa vad asa ceva !!!Pur si simplu vad prin burta ta!!!!Da sexul tot nu il vad ganditor ,da in 2 saptamani o sa aflam !!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jurnal de minune Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de minune   Jurnal de minune Empty

Sus In jos
 
Jurnal de minune
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» jurnal de dieta!!
» Jurnal de burtica Mary

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Familie :: Proaspete mamici-
Mergi direct la: