Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce gatim azi??

In jos 
+14
lola09
nicole
anamaria21
veronica_vera88
amalia
marrya
valdoina
ionicaeng
violeta_ionescu
nicoletta
ji_cri_mar
kata0587
greieras
gabidari
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38  Urmatorul
AutorMesaj
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyLun Mai 06, 2013 2:49 pm

sigur o sa-i placa pentru ca este foarte buna salata asta....eu as manca continuu ras
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyLun Mai 06, 2013 2:54 pm

Da si eu la fel,si salata de icre as manca non stop Smile
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyLun Mai 06, 2013 8:31 pm

Sa ti fie de bine Miha!! Cum se împaca sotul tau cu mâncarea noastră? Sau pers pe care le cunosti de acolo si au gustat?

Lui al meu ii place cam tot nu e mofturos, doar ca pap puțin si de obicei are mai multă grija ca mine la calorii! ras ras

Eu azi am facut o supa crema de ce avut prin frigider(sparanghel,brocoli,leurda,ceapa si putina telina) am dres-o la sf cu smantanica . Asta a papat si Noel !Smile

Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMar Mai 07, 2013 4:00 am

aici se face salata beouf ,doar ca ei pun mai multi cartofi fierti si mai putini morcovi ,ori mie imi place sa pun mai multi morcovi...ce nu au ei in schimb si le place cand fac eu, e salata de vinete. slivez slivez tocmai am terminato eu acu la micul dejun..da mai am in frigi vinete si le pun azi la copt sa imi mai fac o portie! ura
Si al meu sot mananca de toate, romanesc ,persan ,international ,nu conteaza mancare sa fie,dar ca si sotul Paulei e atent la dieta si de ex seara nu mananca decat fructe sau un cocteil de proteine frica ..ce pacat ca eu nu sunt ca el!!! bataie bataie
azi chiar nu stiu ce sa mai gatesc nu stiu nu stiu veniti voi cu idei?? scratch
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMar Mai 07, 2013 10:02 am

azi vreau sa fac supa de orz...ca mi s-a facut pofta de o ciorba si m-am tot gandit ce sa fac ,am deschis dulapurile prin bucatarie si am dat de orz ,asa ca asta am sa fac!! aplauze
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMar Mai 07, 2013 2:23 pm

Eu azi am sa fac paste cu sos roșu si o salata verde, ceva light!Smile
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMar Mai 07, 2013 2:43 pm

la noi nu s-a mancat mancarea pt Paste asa ca ne chinuim sa o terminam ras
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMar Mai 07, 2013 4:31 pm

Azi eu nu am gatit,a adus sotu ceva de afara,si am primit ceva si de la o vecina.
Paula sotu meu se impaca bine cu mancarea romaneasca,ceea ce nui place este pilaful,el zice ca ce orez e asta,ca asta e mamaliga nu orez,galustile,piftia,ciulamaua.
Mamaliga o mananca.
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMar Mai 07, 2013 7:04 pm

Sa știți ca nici lui Schtzi nu i place piftia , zice ca arată ciudat ras si nu i mai place nimic ce i din organe. Cand mai ma vede ca mănânc ficat, mai trece cum mai trece dar cand ma vede ca mănânc creier sau maduva Suspect asa se uita la mine ras ras
Ce pofta mi e de ce am enumerat aici ! slivez
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMier Mai 08, 2013 6:27 am

Wauuuuuu si me ami plac creieru si maduva slivez
Paula sotu tau este tot iranian,scuze pentru topic off
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMier Mai 08, 2013 7:22 am

creierul imi place si mie, dar maduva No
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMier Mai 08, 2013 9:21 am

Sotul meu este italian, din bunici are radacini prin Slovacia parca , credem ca si ceva din Austria ptr ca el a crescut ft aproape de granița cu Austria iar acolo se vb germana, a crescut cu 2 limbi materne.
Dar nu ai zice ca e italian, ptr ca e ft calm .
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMier Mai 08, 2013 10:25 am

Paula eu cred ca trec de partea lui Peter ras ras nici eu nu mananc nimic din ce ai enumerat tu pe aici ,in afata de piftie ,aia imi place ,dar restul sa nu aud nu stiu si nu imi plac nici fructele de mare ,caracatita si alte minuni miscatoare ras eu sunt asa mai ierbivora..prefer legume si fructe si dulciurile recunosc..asta e pacatul meu!! rusinica
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMier Mai 08, 2013 11:44 am

gabidari a scris:
Paula eu cred ca trec de partea lui Peter ras ras nici eu nu mananc nimic din ce ai enumerat tu pe aici ,in afata de piftie ,aia imi place ,dar restul sa nu aud nu stiu si nu imi plac nici fructele de mare ,caracatita si alte minuni miscatoare ras eu sunt asa mai ierbivora..prefer legume si fructe si dulciurile recunosc..asta e pacatul meu!! rusinica

atunci chiar te asemeni cu el:)) doar ca lui ii plac si fructele de mare,nu tot prefera spaghetele alla vongole,sunt niste scoici mici maronii.
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMier Mai 08, 2013 11:47 am

acum fac o varza calita(fara ulei ras intr o cratita de teflon tongue dar o fac cu carnita de porc Very Happy . cred ca o sa iasa delicioasa!!!

nici eu nu mai prea consum carne de porc,decat in anumite mancaruri,sau mezeluri(pe care nu le prea mai cumpar),sau friptura,gratar,piftele,sarmalute Very Happy slaninuta.... asa din an in pasti!Very Happy
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMier Mai 08, 2013 12:33 pm

ador varza calita........da cu carnat prajit!! slivez slivez eu aici ca nu prea gasesc carne de porc ,fiind interzis la musulmani consumul de carne de porc ,insa exista magazine care comercilaizeaza ,pt ca mai traiesc si alte religii pe teritoriul tarii dar pretul este astronomic asa ca mai bine nu consumam,ma rezum la un gratar cand iesim la iarba verde in Ro si imi ajunge!! ok
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyMier Mai 08, 2013 5:19 pm

Varza calita am sa ti fac cand vii Gabi. Sau vrei altceva? De ce îti este pofta? Sa mi zici, ca eu de gatit o voi face oricum!!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptySam Mai 11, 2013 11:46 am

azi fac pt cina o musaca de cartofi!!! aplauze iar pt mine in loc de carne pun alte legume,gen vinete,dovlecei rosii si ce mai gasesc prin frigider!!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptySam Mai 11, 2013 12:58 pm

eu vreu sa fac o ciorba de salata verde ca pe caldurile astea nu prea merge nimic Smile
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptySam Mai 11, 2013 5:19 pm

Eu momentan as mânca numai brânză cu roșii ras ras
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptySam Mai 11, 2013 5:42 pm

Buna si branza cu rosii Laughing
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyDum Mai 12, 2013 10:48 am

Eu astăzi ptr prânz fac doar o supa crema de conopida. Smile
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyDum Mai 12, 2013 11:46 am

eu acum inceput sa gatesc si dupa indelungi cugetari am ales sa fac pui acru e o mancare persana care se mananca cu orez ....si am descoperit codimentul sumac ras il am in casa mereu dar nu il foloseam decat la orez cand se manca cu kebab din carne tocata ca cica ajuta la digestie,dar azi facand mancarea asta si cautam un codiment cara da gust acrisor am dat peste sumac si l-am gustat si am vazut ca e super acru...asa ca am pus in sos a iesit super bun...si abia apoi am dat cautare pe net si am vazut ac e un codiment extraordinar foarte sanatos si se poate folosii si la a da gust acrisor salatei ,asa ca am sa il folosesc de azi inainte la multe alte mancaruri ca mie imi place gustul acrisor!! aplauze
voi il folositi careva??
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyDum Mai 12, 2013 1:19 pm

l-am vazut si eu in carrefour dar nu staim la ce se foloseste , dar de acuma o sa tin minte ras
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 EmptyDum Mai 12, 2013 2:02 pm

kata0587 a scris:
l-am vazut si eu in carrefour dar nu staim la ce se foloseste , dar de acuma o sa tin minte ras

in caz ca nu ati vazut am deschis un topic nou cu condimente unde am scris despre el putin si despre carry ,un condiment pe care eu iarasi il folosesc foarte des!! ok
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 33 Empty

Sus In jos
 
Ce gatim azi??
Sus 
Pagina 33 din 38Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Casa si gradina :: in bucatarie-
Mergi direct la: