Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 dieta Dianei

In jos 
+2
gabidari
greieras
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Apr 04, 2009 10:12 am

da sa traiti!!
hai mai Diana te rog si eu mult de tot,sa nu mai maninci,stiu ca poti si tu o sti ,trebuie doar sa te ambitionezi putin,...hai nu-i asa ca incerci?? imbratisare
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Apr 04, 2009 11:13 am

Ba da Gabita, cum sa nu! Eu incerc in fiecare zi si tot in fiecare zi merg, parca drogata, la frigider, mananc toate tampeniile pe acer apoi le regret si uite asa ma invart in cerc. lasa
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Apr 04, 2009 11:45 am

am gasit cum facem...il sun pe sotul tau si il rog sa puna lacat pe frigider ,iar restul mincarii sa dispara din casa!! :ras: :ras: :ras: ei ce zici?? nervi
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Apr 04, 2009 12:49 pm

Iubita, propunerea sotului meu era si mai draceasca Twisted Evil (sa ma lege de pat ca pe dependetii de droguri....tot dependenta sunt si eu) :ras: , insa noi nu locuim singuri si mancam la gramada.
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Apr 04, 2009 1:15 pm

greieras a scris:
Multumesc pentru complimente Nico imbratisare
Chiftele si snitele pe hartie de copt chiar n-am mai auzit. Suna foarte tentant sa nu-ti mai manjesti faianta si aragazul cand gatesti si sa mai fie si oarecum light.
Azi am facut chiftelute...sosul l-am facut separat, si tocmai in el cu paine m-am infipt. Nu inteleg de ce-s asa purcea? Creierul meu practic nu vrea sa priceapa ca mancarea nu-mi aduce mai multe probleme decat satisfactii.
Barbat-miu mi-a declarat (de data asta si mai apasat) ca este foarte supara de felul in care arat si ca dorinta lui e ca mai mare e ca eu sa slabesc....cica are impresia ca eu fac dinadins sa nu slabesc.
nervi
Hai ca iar m-ai distrat.
Parerea mea.... chiar daca o sa-mi sara in cap 99% din forum. Daca nu poti, ajuta-te un timp ( o saptamana - doua) de pastile.
pana se mai strange stomacul si iti formezi niste obiceiuri alimentare
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Apr 04, 2009 2:01 pm

La mine bibilica e de vina. Nu-mi cere stomacul. Pur si simplu m-am obisnuit sa mananc. Devin stresata daca nu mananc ceva. Nu-mi e foame...e mai mult un obicei, unul rau Laughing
E ca si cand ai fuma. N-am cu ce inlocui, daca la asta te gandesti. Nu gasesc nimic mai placut decat mancatul Sad
Momentele in care nu ma gandesc la mancare sunt atunci cand am prea multa treaba...sunt plecata, fac curat...chestii din astea. Daca invat sau stau degeaba, simt ca crap daca nu mananc ceva bun.
Niciodata n-am fost o persoana moderata. Intotdeauna am cazut in extreme.
Ex: daca ma apuc sa beau un pahar, devin alcoolica; daca fumez, fumez un pachet si/pe zi; nu mananc niciodata o patratica de cioco si sa pastrez restul pentru mai tarziu; ori sunt foaret buna, ori blestemi ziua in care m-ai cunoscut....etc.

Asta-i cauza pentru care m-am gandit ca odata ajunsa in Romania(prieteni, rude, munca, plimbarica), voi putea sa slabesc pentru ca n-am sa stau pe acasa decat seara Laughing
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Mai 16, 2009 4:42 pm

Ei ! ...n-o fi draku chiar atit de negru pe cit il descri...nu pot sa cred ! :ras:
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Mai 16, 2009 5:19 pm

Ba-i mai negru decat il descriu eu.De-ar exista inalbitor si pentru el....
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Mai 16, 2009 6:06 pm

Diana, trebuie sa-ti ocupi mintea cu ceva important si care sa te distraga total de la mancare, sa uiti sa mananci, pur si simplu! Sa mananci doar atunci cand chiar ti-e foame si doar o imbucatura, doua, cat sa nu iti macine stomacul in gol...zic si eu .
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyJoi Iul 16, 2009 4:28 am

Diana, inainte de a face faimoasa amandina oscila cantarul sub 99 de kg.
Dupa, nu se da inapoi de la 100 nici de frica. Asa ca de 3 zile am luat taurul de coarne:
branza de vaci, sau telemea sau piept pui-gratar cu legume
-fructe doar pana-n pranz si nu prea multe
-salata de rosii in fel si chip, ardei, castraveti
ceai verde
iaurt
cereale
si ma documentez in legatura cu low-carb , dar parca imi e frica sa ma apuc de ce retete vad eu pe acolo si zic fetele alea ca slabesc in draci (cu burta plina)
Aaaaa, fara dulciuri , paste fainoase. Da-le-n ... nu vezi cat rau ne fac!!!
Si eu sunt o MAREEE devoratoare de dulciuri.

Stii ce cred eu? Care am aceeasi conceptie ca si tine ca eu am ceva la cap de nu pot sa ma abtin?!
Cred ca nu esti inca disperata, ca mine. Sanatoasa sunt dar cand ma vad atat de dizgratioasa cu burta asta enorma in fata parca s-a aprins un beculet in creierii aia.
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyJoi Iul 16, 2009 9:16 am

Ba sunt disperata Nico, doar ca nu ma pot abtine. Mancarea e cea mai mare placere pentru mine si in acelasi timp cel mai mare dusman. Din cauza aspectului fizic, am pierdut foarte mult...si tot nu ma invat minte. Noroc cu caldura asta ca mi se mai ia oarecum de mancare Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyJoi Iul 16, 2009 9:27 am

greieras a scris:
La mine bibilica e de vina. Nu-mi cere stomacul. Pur si simplu m-am obisnuit sa mananc. Devin stresata daca nu mananc ceva. Nu-mi e foame...e mai mult un obicei, unul rau Laughing
E ca si cand ai fuma. N-am cu ce inlocui, daca la asta te gandesti. Nu gasesc nimic mai placut decat mancatul Sad
Momentele in care nu ma gandesc la mancare sunt atunci cand am prea multa treaba...sunt plecata, fac curat...chestii din astea. Daca invat sau stau degeaba, simt ca crap daca nu mananc ceva bun.
Niciodata n-am fost o persoana moderata. Intotdeauna am cazut in extreme.
Ex: daca ma apuc sa beau un pahar, devin alcoolica; daca fumez, fumez un pachet si/pe zi; nu mananc niciodata o patratica de cioco si sa pastrez restul pentru mai tarziu; ori sunt foaret buna, ori blestemi ziua in care m-ai cunoscut....etc.

Asta-i cauza pentru care m-am gandit ca odata ajunsa in Romania(prieteni, rude, munca, plimbarica), voi putea sa slabesc pentru ca n-am sa stau pe acasa decat seara Laughing

Dar te-ai gandit vreodata sa mergi la un psiholog? Si/sau nutritionist? Eu m-am gandit, dar pana sa pun in practica mai e! Ca la fel ca si tine sunt disperata dupa mancare. Va povesteam parca ca am intrat intr-o dimineata intr-un magazin sa-mi iau pachet pentru la munca si am vazut prajituri........mi-am luat una cu cacao, tiramisu parca. M-am suit in tura si m-am asezat mai in spate ca sa pot manca prajitura.........nu mai aveam rabdare pana la munca!!!!!!! iti dai seama cat sunt de calica? Si acum cateva zile la fel am facut.......imi luasem 2 pateuri pentru la munca.........m-am suit in tura, m-am dus pe ultimele scaune si ma pedalat pateurile alea de ziceai ca-i ultima masa pe care o iau!!!!!!!!!! Mi-e rusine de mine cand fac astfel de lucruri, dar nu ma pot abtine!!!!!!!!!!
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyJoi Iul 16, 2009 10:43 am

Ce credeti ca eu nu-s tot asa.
Daaar, ne trebuie un simt al realitatii.
Stati bre ca mi-am amintit cand s-a produs declic-ul la mine

A fost o emisiune la televizor cu oi fata de 19 ani care era saraca obeza dar vroia si ea un baiat . Asa ca si-a modificat pozele si agata baieti pe nt. Apoi se intalnea cu ei. Va dati seama cand ala credea ca i-a pus Dumnezeu mana in cap , ca era frumoasa tipa sa intalneasca o... balena
Ca asa i-a zis unul
Nici unul nu a accepotat-o asa. Ea zicea: Mai da-mi o sansa. poate ne intelegem. ce conteaza cateva kg.
-Pentru mine conteaza.
Si mai la sfarsit:
_pai tu nu te vezi cum arati, baleno! Si variatiuni de mahala pe aceasta tema!

Atunci mi-am zis ca asa suint si eu. Nu stiu cat o sa ma tina. Dar 100 de kilograme chiar ma sperie!


Astazi la job (lucrez-si-juma de norma la cineva acasa)gazda a venit cu 2 gogosi aburinde si pliiine de zahar. Si am zis NU! Iar colega: Iiiimmmmm ce bune sunt ce frumos miros, ce dulceata, ce parfum! I-am tras o sapuneala colegei de nu i-o mai trebui cat o trai
Mi se pare ca e omenesc, crestineste, de bun simt , atunci cand cineva se decide sa tina o dieta sa-l ajuti, nu sa-i fluturi pe la nas carnati, sarmale, pui prajit su smantana si cozonac!

dEci azi:
o felie de pepene pe la 10
un ardei cu branza proaspata si o rosie la pranz
o juma de pruna
neste cereale (as rontai ceva) cu orz, ovaz, grau, fel de fel de seminte, alune, etc....
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyJoi Iul 16, 2009 11:13 am

Ba da Mada, am incercat si la psiholog dar nu-mi permit sa-i dau 100 lei pe sedinta acum... si apoi, psihologii de la noi abia acum testeaza terapii pentru tulburari de alimentatie. Nu se prea pricep. Acum, eu sufar de binge eating si asta o stiu. Eu trebuie intai sa-mi rezolv problemele cu partea emotionala, sa-mi sporesc increderea in mine si sa invat sa gasesc alte solutii de a iesi din situatii dificile.
Am zile si zile...Cateodata mananc normal, alta data ma imbuib pur si simplu si nu ma "satura" decat portiile mari de ceva care sa contina neaparat muuulte calorii. Alta data simt ca vreau sa mananc anumite chestii, nu de foame sau furie, ci doar pentru ca mi-este foarte pofta si simt ca nu ma pot abtine.
Sa stii ca eu am supermarket chiar in bloc si de multe ori trec pe langa raionul de prajituri si-mi lasa apa in gura dar nu-mi cumpar de rusine...Ma gandesc doar la ce vor gandi oamenii care ma vad cu prajiturile in mana..., dar daca le-as avea in casa, iti spun ca as fi in stare sa mananc si 10. Acum simteam ca vreau neaparat ceva dulce si mi-am taiat niste pepene, chiar e bun. Ai putea sa incerci sa-ti cumperi dinainte piersici, caise, banane dulci si sa le manani cand ti-e pofta de dulce, dar sa le mananci de fata cu lumea. Prajituri nu-ti mai cumpara nici daca simti ca ai sa crapi. I-ati doar atunci cand esti acasa si aseaza-te neaparat la masa si incearca sa le savurezi. Incearca sa te gandesti ca daca le haplanesti nu vei simti mare lucru, pe cand dava le savurezi incet, vei beneficia mai mult de gustul lor....si uite asa, poate te saturi cu jumatate si jumatate o lasi pe mai tarziu sau o imparti cu Doru. face cu ochiu
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyJoi Iul 16, 2009 11:20 am

OOOOO Nicoleta, nesimtirea unora e de nemasurat!
Mi s-a intamplat si mie de multe ori, chiar si cu cea mai buna prietena, sa tin regim si ea sa ma imbie la diverse! Hai ca daca mananci una nu se pune! Shocked Imi venea sa-i spun sa se duca-n masa, chiar daca mi-e prietena! Sora-mea-i la fel....daca observa ca te-ai dat pe dietetice, vine acasa cu prajituri si alte chestii si chiar de-i ceri sa nu o faca pentru o perioada, o doare-n cot!
Cred ca-i foarte important ca cei din jurul tau sa te sustina si cred ca la noi faza cu dieta pur si simplu nu tien. Noua ne trebuie multa miscare si o alimentatie sanatoasa.
Eu am sa incerc sa-mi pun portia de mancare in farfurie si sa ma scol sa ma plimb sau sa spal un vas sau orice, imediat dupa ce am mancat jumatate....daca-mi trece foamea, renunt la ce-a ramas in farfurie.
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyJoi Iul 16, 2009 11:24 am

Bravo Nico! Tine-o tot asa! Eu inca n-am reusit sa micsorez matul Laughing
Bag si eu salata de vinete la greu! Imi place muuult si nu i-am pus decat putinica maioneza...cam 120 ml la 2 kile de vinete.
Am facut si ardei copti...
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Iul 18, 2009 5:46 pm

V-am citit ultimele postari...imi este atit de mila de voi ! :plans:
Nu e posibil ca un om sa se tortureze intr-atit, pentru citeva inghitituri de mincare. Incercati sa mestecati foarte-foarte bine fiecare aliment, pina ajunge o pasta, abia apoi inghititi. Mincati incet in primul sfert de ora, dupa ce v-ati asezat la masa...abia dupa acest interval de timp, creierul transmite informatia stomacului, precum ca a fost hranit, si micsoreaza pofta si rapiditatea cu care altfel, s-ar ingurgita...
Asezati mincarea, putina, in centrul unei farfurii largi, intinse...pregatiti cu grija aspectul farfuriei, luati-va ragaz pentru masa...nu mincati din picioare si pe fuga !
Sincer, m-ati impresionat ! N-am avut, pina la regimul alimentar obligatoriu (pentru hepatita C) niciun fel de restrictie. Presupuneam evident, ca este greu pentru unele persoane sa-si tina pofta si cantitatile sub control, dar asemenea suferinta cit am inteles din ce-am citit, atitea restrictii, n-am avut niciodata in imediata mea apropiere si nu realizam ce cumplit este ! Crying or Very sad
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Iul 18, 2009 5:59 pm

Dupa ce caldura asta a topit ultima umbra de energie, m-am retras in mijlocul vostru cu o salata de varza si 3 felii subtiri de muschi

Vezi doina , suntem neste eroine, veeeezi!
:ras: :ras: :ras:
Desi daca e sa ascultam de altii, de ex Mircea Badea: Mie mi se pare un luicru extrem de simplu, vrei sa slabesti nu mai bvagi in tine ca intr-un spital, pui fiermoar la gura, atat!
Eee, ce stie el!
Desi uneori si noi recunoastem ca ne-ar trebui bataie

Azi dim aveam cu 3 kg mai putin. Dar nu e oficial. Va spun maine. Important e ca am o saptamana fara dulce.


Ultima editare efectuata de catre nicoletta in Dum Iul 19, 2009 7:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptySam Iul 18, 2009 8:25 pm

...o salata de varza si 3 felii subtiri de muschi...deh! Ce sa zic...iti voi spune ce-am mincat eu astazi: o piersica, un mango, o banana (mic dejun), un sfert de bol mic, cu seminte de floarea soarelui inmuiate in apa plata (gustare), ton natur cu lamiie si o felie de piine cu secara (prinz), un mar (gustare)...stiu, nu e voie fructe spre seara, dar imi era foame !!! affraid si mie...in sfirsit !!
La cina, o salata de rosii, castraveti, dovlecei fierti si multa verdeata -marar, patrunjel- E mult, e putin...habar n-am, dar asta am putut minca pe caldura de azi !
Felicitari pentru efortul tau, draga Nico ! imbratisare
Daca cele 3 kg se confirma, mi-ar placea tare mult sa-mi spui, ca in lipsa lor, arati ca in poza de la avatar, imi place mult ! kiss
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyDum Iul 19, 2009 7:06 am

cam asa ar trebui sa mancam toate ca sa slabim. La tine probabil asta e necesarul. La mine ar fi sub necesar
Intre 2 si 3 kg. Poate azi ,cu meniul, cu caldura o sa mai elimin cateva sute de grame

Multam frumos!
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyDum Iul 19, 2009 7:14 am

Doina, tu mananci exact ce-ar trebui sa mananc eu Laughing
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyDum Iul 19, 2009 7:16 am

Cand eu zic!!!!
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyDum Iul 19, 2009 8:13 am

lasa Slabim noi intr-un final...
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyDum Iul 19, 2009 9:37 am

Sigur veti slabi , fetelor !
Exersati si ''conditionarea'' explicata in ''Secretul'' !!
Am facut citeva experiente care mi-au reusit...n-aveam ce pierde !
M-am concentrat pe ideea ca vad foarte clar, ca in tinerete...a doua zi dupa exercitiu, am vazut un pic mai bine...am continuat cu focalizarea pe aceasta dorinta...urmatoarea zi, faceam gestul de-a pune ochelarii de citit doar pentru ca este un gest reflex, dar nu era nevoie !
In a treia zi, n-am mai putut purta ochelarii de soare, care au lentile cu o usoara corectie de distanta (inainte i-as fi purtat si pe nor, pentru ca ma ajutau...), asa ca am renuntat si la ei.
Am inceput experimentul pentru ca, probabil si din cauza caldurii, se deteriorase rau imaginea, chiar si cu ochelari...
Sunt multumita de efectul acestui secret...
Ati putea incerca si voi, concentrindu-va pe faptul ca AVETI GREUTATEA OPTIMA si...lasati aceasta dorinta sa se implineasca !
Ce aveti de pierdut ?...cred ca dimpotriva, veti cistiga macar experienta ! imbratisare
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 EmptyDum Iul 19, 2009 9:46 am

Saru'mana Doinita! kiss kiss Si eu am oarece probleme cu vederea, in sensul ca ochii imi sunt mai obositi si parca usor incetosati, cand e cald afara.
Sus In jos
Continut sponsorizat





dieta Dianei - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: dieta Dianei   dieta Dianei - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
dieta Dianei
Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dieta cu apa
» jurnal de dieta!!
» Dieta, Diete!!!!!!!!!
» Dieta Dukan

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: diete-
Mergi direct la: