Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sfaturi pentru un par sanatos!

In jos 
+7
Loly
nicoletta
amalia
marrya
kata0587
violeta_ionescu
gabidari
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
amalia
ghiocel
ghiocel
amalia


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 288
Data de inscriere : 16/12/2009

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyMar Feb 16, 2010 10:26 pm

si mai nou am adaugat in uleiul de masline vreo 4 picaturi de vit a si il las vreo 2 3 ore dupa aia spal.sper sa aiba un efect,ca de la atata stres mi a cazut parul f mult Sad pt fata mai folosesc niste prafuri de argila masca,si inca o crema bourjois face scrub cu portocala,chiar e ieftina si imi radiaza fata Very Happy
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyMier Mar 31, 2010 9:06 am

kata am sa iti raspund aici la problema ta legata de par....deci poti s ail lasi sa se usuce singur ,ideea e ca nu poti folosi placa de intins pe un par ud...
deci aplica keratina il lasi sa se usuce foarte bine si apoi ilintinzi cu placa!!succes
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyMier Mar 31, 2010 1:41 pm

amalia a scris:
fetelor,si eu am aceeasi probl.cu parul de la atata vopsit..dar am inceput sa mi pun seara ulei cald de masline pe tot parul,si dimineata ma spal.deja se vede o diferenta,e mai des,si a crescut mai repede ok ura iar pe fata,eu am atatea creme,inclusiv si una de la l oreal anti rid,nu ca s avea nevoie,dar uneori cand sunt f stresata sau obosita o mai folosesc,de regula mai rar.dar imi pun mereu rosie pe fata,sau castravete,portocala.si tenul meu chiar straluceste face cu ochiu
Eu stiu ca musulmancele, sau in orice caz lumea araba. folosesc mult uleiurile: de masline, de ricin , de migdale,de argan...
In orice loc de pe corp. Eu deocamdata sunt la faza de ulei de masline la ochi si buze si, in viitor masline+ricin la calcaie.
Amalia , in cat timp ai vazut ca are efect uleiul pentru par?Eu nu prea stau bine cu perseverenta.
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyMier Mar 31, 2010 5:55 pm

gabidari a scris:
kata am sa iti raspund aici la problema ta legata de par....deci poti s ail lasi sa se usuce singur ,ideea e ca nu poti folosi placa de intins pe un par ud...
deci aplica keratina il lasi sa se usuce foarte bine si apoi ilintinzi cu placa!!succes

problema e ca nu se mai gaseste in brasov keratina lichida.....se gasesc doar sampoane pe baza de keratina plans
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyMier Mar 31, 2010 8:26 pm

Ulei de masline cu diferite conbinatii am folosit si eu pt par,dar am incetat sa mai folosesc deoarece mie mi se ingrasa destul de repede parul,iar folosind uleiul la doua zile trebuia sa ma spal,dar se merita sa folosesti o perioada,cam 3 luni.
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyVin Apr 02, 2010 6:11 am

gaby, daca nu gasesc keratina lichida cu ce as putea inlocui? masca cu keratina merge?
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyMar Ian 08, 2013 4:47 am

am inceput iar sa am probleme cu caderea parului,nu cunosc factorii care determina caderea lui ,e posibil sa fie si de la aerul foarte poluat, cert e ca deja se vede bine pielea capului la cat de mult s-a rarit ,asa ca am decis sa iau masuri drastice ok iar dupa o cautare intensa pe net am hotarat ca de azi sa folosesc o masca facuta din ulei de ricin ,usturoi pisat si galbenus de ou,banuiesc ca o sa miros ca dracu la par ,dar chiar nu imi pasa ,prefer un par bogat si cu miros de friptura ras ras ras ras decat o chelie luciosa si bine mirositoare!!
Am sa pun aceasta masca 3 zile pe saptamana ,doar ca mereu am sa schimb uleiul ,odata pun de ricin ,apoi de migdale si de masline!!Sa vedem ce iese... ura cu D-zeu inainte!! ok
Sus In jos
Loly




feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 32
Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 16/01/2013

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 17, 2013 9:10 am

Buna!
As vrea sa fac si o comanda la o crema de la shoporganic.ro si nu stiu daca sunt bune produsele lor. Stie sau a incercat cineva acele produse?[
Multumesc!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyJoi Ian 17, 2013 9:15 am

eu una nu am incercat,dar m-am ars de multe ori cu tot felul de produse de pe net sau chiar si din saloanele de coafura,am dat mult si rezultatul a fost 0,asa ca am mult mai multa incredere in mastile care le fac eu acasa si stiu ce pun in ele!!Daca tu crezi ca te ajuta insa poti cumpara si apoi sa ne spui si noua ce efect a avut!!
Sus In jos
felicia09




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 28/02/2013

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyMier Aug 07, 2013 12:16 pm

Am vazut de curand pentru barbati cred ca e produsul, cica opreste caderea parului. Sincer nu stiu ce sa zic foarte multi barbati au problema asta si tot fac haz de necaz de chelia lor, dar nu cred ca le convine situatia! Produsul e Follixin , daca intereseaza vreun barbat sau daca aveti un sot cu chelie. Ei zic ca e bun!
Sus In jos
nane_liana




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/06/2013

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyJoi Aug 15, 2013 11:56 am

Din cate stiu, si uleiul de ricin este foarte bun pentru parul din cap, gene si sprancene!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://www.goskin.ro
Marlene_Beauty




feminin Localizare : Aiud
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 20/05/2014

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyMar Mai 20, 2014 1:13 pm

Buna fetelor!

Eu sunt noua pe forumul acesta si ma intereseaza multe aspecte legate de capitolul beauty. Eu am cumparat de cam o luna un sampon hidratant de la Sebastian, care mi se pare cel mai bun dintre toate cate am avut pana acum. Si eu imi vopsesc parul si aveam firele de par aspre si cu un aspect de numai a par natural si sanatos nu arata. Eu zic ca a functionat! Vi-l recomand!
Sus In jos
marcelap




feminin Localizare : Resita
Varsta : 41
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 24/04/2014

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyMier Ian 20, 2016 10:02 am

Pentru stoparea caderii parului e bun si folixin

Sus In jos
marcelap




feminin Localizare : Resita
Varsta : 41
Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 24/04/2014

Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 EmptyMier Iun 14, 2017 8:21 am

Caderea parului e provocata si de lipsa de vitamine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sfaturi pentru un par sanatos!   Sfaturi pentru un par sanatos! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Sfaturi pentru un par sanatos!
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» pentru ten
» sfaturi simple
» Nuantator pentru par
» Galuste pentru supa
» Pentru a scapa de riduri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: frumusete-
Mergi direct la: