Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Jurnal de burtica Mary

In jos 
+3
PaulaNoel
gabidari
nicole
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Ce este bebe?
Baietel
Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 I_vote_lcap20%Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 I_vote_rcap
 20% [ 1 ]
Fetita
Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 I_vote_lcap80%Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 I_vote_rcap
 80% [ 4 ]
Total voturi : 5
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyLun Noi 05, 2012 2:58 pm

super sentimentul pe care il traiesti...imi aduc aminte ce mandra eram si eu cu burtica mea! lol! purtam numai tricouri si bluze stramte sa se vada ras
sarcina usoara in continuare,abia astept sa mai citesc noutati! sa vezi ce repede trece timpul....savureaza de timpul pe care il ai acum!! cafea

multumesc mult Gabita ptr complimente,da nu e chiar asa..... oricum nu conteaza noi trebuie sa fim multumite cu noi insine si sanatoase!Smile imbratisare kiss
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyLun Noi 05, 2012 6:37 pm

Multumesc Paula kiss kiss kiss
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMar Noi 06, 2012 4:29 pm

Fetelor azi am avut o secretie alba usor cremoasa, e normal? Am citit pe undeva ca e ok..dar vroiam si parerea voastra.
In continuare am dureri de spate si de ovare, ma simt usor obosita... in rest nu am greturi, ceea ce e bine Very Happy ...si ma simt usor balonata.
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMar Noi 06, 2012 7:11 pm

Ma chinui sa scriu da nu ma pot abtine bataie Fata mea draga esti perfect sanatoasa nu te impacienta din orice si mai ales nu citi atatea prostii fiecare sarcina e unica si decurge in felul ei,eu am sangerat o luna da am fost calma si sigura ca totul merge bine chiar daca doctorii erau pesimisti,deci totul depinde de tine asa ca bucurate de perioada asta minunata si profita cat poti imbratisare
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMar Noi 06, 2012 7:14 pm

gabidari a scris:
Ma chinui sa scriu da nu ma pot abtine bataie Fata mea draga esti perfect sanatoasa nu te impacienta din orice si mai ales nu citi atatea prostii fiecare sarcina e unica si decurge in felul ei,eu am sangerat o luna da am fost calma si sigura ca totul merge bine chiar daca doctorii erau pesimisti,deci totul depinde de tine asa ca bucurate de perioada asta minunata si profita cat poti imbratisare

perfect de acord cu Gabi!!! Very Happy imbratisare
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMar Noi 06, 2012 8:41 pm

Nu ma bateti Very Happy stiti ca dati si in bebe,nu???
Ce am citit era ca e normala pe timpul sarcinii, chiar mai abundenta decat in mod normal Very Happy bine ca ma apucasem sa citesc si pe un forum si am vazut niste tampenii pe acolo si am renuntat sa mai citesc Very Happy
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMier Noi 07, 2012 9:44 am

nu te batem doar te certam ras ras da acu pe bune nu merita sa cauti probleme acolo unde nu sunt,daca vei continua sa tot citesti vei incepe sa ai tot felul de boli sau probleme in timpul sarcinii pt ca sti ca atragi pana la urma tot ce gandesti bun sau rau.....asa ca te rog eu canalizeaza-ti gandurile spre lucruri pozitive..uite pune muzica linistitoare, si viseaza frumos cu ochii deschisi ceea ce vrei sa se intample bun ,nu rau!! imbratisare kiss
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMier Noi 07, 2012 11:18 am

Marrya primesti toate semnele ca corpul tau functioneaza absolut normal si ca sarcina evolueaza asa cum trebuie!Smile
ai auzit tu pe cineva sa zica "ce usoara m am simtit in sarcina?" ras sunt absolut normale!
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMar Noi 13, 2012 2:14 pm

6 saptamani, bebe creste repede, organele se dezvolta..acum e de marimea unui bob de mazare Smile Mami se simte bine, uneori o mai doare spatele si mai are usoare arsuri, dar in general e fresh Smile aaa sanii au crescut, sunt greoi si sensibili, asa ca purtam mereu bustiera Smile
Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 6wJurnal de burtica Mary - Pagina 2 Week6Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Burtica%25206w mancasem destul de mult inainte sa fac pozicile Very Happy
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMar Noi 13, 2012 3:37 pm

o mamica fericita si frumoasa!!!! kiss kiss

papa,papa ca ai nevoie de energie ,cat de multe se schimba in organismul tau!! gandeste te ca bebe trebuie sa creasca sa se compuna din ceva!!face cu ochiu kiss imbratisare
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMar Noi 13, 2012 3:38 pm

creste burtica aplauze
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMar Noi 13, 2012 3:41 pm

o mamica minunata!!!1
nu ne-ai spus cum au primit vestea parintii si cei apropiati??
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMar Noi 13, 2012 4:22 pm

Multumesc fetele... Gabi ai mei parinti sau bucurat enorm mami mereu ma intreaba ce face bebe, cum ma simt...tati e tare incantat, la fel si sora mea... nasii sau bucurat si ei,nasa ma intrebat daca sa pastreze hainele lui bebe Luca Smile prietenii si ei sau bucurat... nu am anuntat inca pe toata lumea, astept primul scan si apoi am zis ca o sa fac anuntul pe facebook sa afle toti Very Happy
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyLun Noi 19, 2012 6:06 pm

Deci am fost la medicul de familie... Am anuntat ca sunt graviduta, doctorita a fost super de treaba sa bucurat mult si ma felicitat de vreo trei ori Smile
Mi-a pus cateva intrebari, daca e prima sarcina, daca am incercat si de cand, cand am avut ultima menstruatie, daca am inceput sa iau vitamine, daca am dureri de ovare sau sangerari, daca m-am gandit la un spital unde sa nasc..totul perfect Smile I-am zis si de durerea mea din piept, ma intrebat de mai multe simtome, mi-a luat tensiunea si a fost cam mare, nu stiu cat, dar mi-a luat-o si a doua oara si mi-a zis sa ma relaxez si sa ma gandesc la ceva frumos, m-am gandit la bebe cand o sa-l tin in brate Smile insa tot mare a iesit,i-am zis si de paracetamol si a zis ca e ok, apoi ma cantarit cica am 64 kg, cantarul meu de acasa indica mai putin Very Happy apoi ma intrebat daca am avut probleme cu inima inainte si mi-a dat formularul pe care trebuie sa il trimit prin e-mail sau fax cat mai repede ca e bine sa fiu supravegheata, datorita problemei...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyMar Noi 20, 2012 10:45 am

Marry ma bucur ca este totul bine!! kiss kiss
dar tu nu trebuie sa mergi la ginecolog la control?
eu zic sa mergi si la ginecolog,ptr ca doctorul tau ginecolog trebuie sa ti urmeze atent sarcina. alege unul de care auzi mai mult de bine si poate si nasti cu el.
eu am avut mare noroc cu doctorul meu ginecolog,care il cheama la fel ca pe schatzi I love you ,vreau sa va zic ca el ma tinea intr-o parte de mana la nastere si in cealalta parte era schatzi meu. nu am fost deloc incordata si asta m a ajutat sa nasc repede,in 2 ore jumate. Smile
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyDum Noi 25, 2012 2:41 pm

Azi am implini 8 saptamani sau 2 luni..ce trece timpul, curand o sa va arat balonasu Very Happy
Saptamana asta bebe e de marimea unei zmeure si o greutate de 1g.. deja o sa inceapa sa se miste si sa faca tumbe, doar ca mami nu o sa-l simta curand...
Va invit aici sa vedeti un clip 3D cu dezvoltarea lui bebe saptamanile 1-9http://www.babycentre.co.uk/video/pregnancy/weeks-1-to-9-pregnancy/
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyDum Noi 25, 2012 2:43 pm

Pun aici clipuletul...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyDum Noi 25, 2012 2:47 pm

si inca unu... saptamana asta i se dezvolta si organele sexuale, dar care vor fi identice ca forma Very Happy
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyDum Noi 25, 2012 3:13 pm

sa sti ca eu am inceput sa simt miscarile pe la 12 saptamani,e o senzatie minunata.....sa fi sanatoasa si tu si bebe....care sa creasca mare si sa fie cuminte acolo in burtica!! kiss
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyDum Noi 25, 2012 3:21 pm

Multumesc Gabita kiss sunt curioasa cum va fi...la mine cred ca o sa fie cam greu, pt ca eu cateodata am senzatia ca imi misca ceva in burtica si sigur nu e bebe, deci cred ca o sa-mi fie greu sa fac diferenta Very Happy
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyDum Noi 25, 2012 3:31 pm

acu cat e mic e greu sa iti dai seama daca a miscat sau a fost o contractie,dar cand mai creste o sa iti dai seama cu siguranta ras ba mai joaca fotbal ,ba un dans,deci ai sa simti aplauze
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyDum Noi 25, 2012 3:36 pm

Deabia astept momentul ala... asa m-am emotionat uitandu-ma la clipuletele astea cu bebe in burtica, cum misca el si da din manute si picioruse...
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyDum Noi 25, 2012 5:08 pm

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 7weeksJurnal de burtica Mary - Pagina 2 8w
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyLun Noi 26, 2012 4:44 am

hai ca deja se contureaza burtica!!! aplauze imbratisare ok ura
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 EmptyLun Noi 26, 2012 5:04 am

cat de repede trece timpul....imediat trec 7 luni aplauze
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de burtica Mary   Jurnal de burtica Mary - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Jurnal de burtica Mary
Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» jurnalul meu de burtica :)
» jurnal de dieta!!
» Jurnal de minune

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Familie :: Proaspete mamici-
Mergi direct la: