Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce gatim azi??

In jos 
+14
lola09
nicole
anamaria21
veronica_vera88
amalia
marrya
valdoina
ionicaeng
violeta_ionescu
nicoletta
ji_cri_mar
kata0587
greieras
gabidari
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Urmatorul
AutorMesaj
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptySam Iul 20, 2013 4:37 pm

eu am facut ieri salam de biscuiti cheers  imi place de cand eram mica Laughing si o prajiturica cu foi de pandispan care a iesit f buna,judecand dupa cum o infuleca sotul ras 
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptySam Iul 20, 2013 4:47 pm

de ceva timp ma uit prin constanta dupa bulgur pt salata Tabouleh si nu gasesc deloc Sad cu toate ca am inteles ca sunt multi musulmani aici ..poate nu m am informat eu destul cu magazinele cu specific..de ceva timp pap salata si chiar mi se facuse pofta de salatele arabesti care imi plac la nebunie:lol:  sper sa si gasesc ingredientele necesare aici..e greu cand nu cunosti f bine orasul deh.
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyMar Iul 23, 2013 8:12 pm

Ieri am mancat carne de camila a fost buna,am mancat si ficat,dar a fost cam tare,cauciuc ras 
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyMier Iul 24, 2013 6:11 am

hmmm carne de camila? oare ce gust o avea..Mihaela,sa nu ma intelegi gresit ,eu nici acum nu pap carne,dar mie mi ar fi mila sa mananc camila..Sad o fi de la sarcina ca sunt asa sensibila nush..
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyMier Iul 24, 2013 7:45 pm

Amalia nu ma supar,carnea de camila e foarte buna ci si sanatoasa la fel ca si laptele,eu mananc carne,nu sant carnivora dar nici fara nu as putea ras 
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyDum Aug 25, 2013 5:43 pm

Amalia ai gasit bulgur? La DM gasesti bio face cu ochiu
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyLun Aug 26, 2013 9:52 am

nu n am gasit..dar ce este DM? Embarassed   oricum ms de sfat,sper sa gasesc si cus-cus.ca astea din magazin sunt gen paste fainoase dar au bobul f mare..
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyLun Aug 26, 2013 10:09 am

DM este un magazin /drogherie care exista in mai multe tari europene si au apărut si Ro, in Bv sunt deja doua.
Au produse ft faine si ptr sarcina,alaptat si bebelusi si de la marca lor care este ft buna si alte mărci cunoscute, au cosmetice, produse de curatat, ptr animale, etc.
Uite aici au filiala in Constanța :
http://www.cylex-romania.ro/constanta/dm-+filiala+constanta-727767.html

Si Cică si in Real trebuie sa mai fie un DM, dar bulgur gasesti si in supermarketurile mari gen Carrefour, real la produse internaționale. Smile
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyLun Aug 26, 2013 10:25 am

Very Happy thanks!! o sa merg sa vad ce gasesc.ms inca o data kiss 
ps: te ai gandit ce faci de papa azi? Smile
eu o sa mi fac niste branzica de vaci cu putina ceapa taiata fffffoarteeee marunt,si marar Smile si piesa de rezistenta la care poftesc e placinta de dovleac! slivez 
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyLun Aug 26, 2013 4:36 pm

Eu azi am facut ardei umpluti.la masa 
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyMar Aug 27, 2013 4:29 am

Eu am facut o supa clară de vita cu crutoane si tiroler gröstl- un gen de cartofi taranesti cu carnita marunt si sevserveste cu ochi!
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyMar Aug 27, 2013 8:13 am

suna bine fetelor face cu ochiu as papa si eu ardei umpluti ,doar ca fara carne..cu orez si ciuperci ok spor la bucatarit in continuare kiss 
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyMier Aug 28, 2013 11:24 am

Astăzi la pranz voi face o fripturica la tigaie cu cartofi natur, ciupercute si salata Smile
Diseara inca nu știu... Sa vad ce idei îmi dați!Very Happy
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyMier Aug 28, 2013 3:11 pm

Azi supa cu taietei,snitel de pui,piure de cartofi si salata verde cu ceapa,rosii,castraveti si ardei la masa 
Amalia esti vegetariana?
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyMier Aug 28, 2013 4:40 pm

Very Happy mihaela,pana sa raman gravida nu am fost ras  dar eu ma bucur ca am devenit vegetariana,chiar daca am"trisat"un pic cu ajutorul bebitei Very Happy pt ca iubesc f mult animalele si mi e extrem de mila de orice vietate,incercasem de mult sa ma las dar nu puteam ca imi era pofta.acum totul a venit natural,chiar simt o greata cand miros si vad carne.deci pot spune ca acum am devenit vegetariana ok 
fetelor ,ce faceti voi de papa suna bine,eu am doar anumite pofte si pot sa pap selectiv..saracu al meu sot a slabit de cand cu sarcina rusinica  spor la gatit in continuare,si ma rog sa mi faceti si mie vreo pofta ca sa mai schimb meniul ras  va pup
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyVin Aug 30, 2013 10:40 am

Eu ieri am facut o supa cu galusti si carne de vita.
Diseara voi face ceva la cuptor cu salata.... Cred , inca nu știu:))
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptySam Aug 31, 2013 9:48 am

eu am facut mancarica de mazare ca nu am mai mancat de vreun an Laughing si o placinta cu mere.vad ca am pofte mai nou cu placinte ras 
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptySam Aug 31, 2013 10:56 am

ce bucatariti voi pe aici!!!!!eu azi am facut supa de linte si orez cu peste si mujdei...noroc ca cina nu trebuie sa fac eu dau pe iaurturi seara si salate ,ca vreau sa mai slabesc ,sotul ma urmeaza ,iar cu Darius scap eu usor cu ceva facut rapid!!!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyDum Sept 01, 2013 10:52 am

supa de linte e una simplu de facut....pun un morcov taiat patratele mici o ceapa data prin razatoare,linte si un piept de pui ...toate le las la fiert,cu sare si piper,apoi mai adaug eu ce mirodenii imi cad in mana,iar in functie de ce preferinte am ori pun pasta de rosii sau de rodie sau smantana....Tu sti Paula ca la mine mancarurile sunt mai mult inventate ,nu ma iau dupa o reteta anume:)) ,iar dupa cum te stiu pe tine si tu faci cam la fel...asa ca lasa-ti imaginatia sa gateasca o supa de linte cum vrei tu!!...sunt sigura ca tot buna iese!!!imbratisare 
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyDum Sept 01, 2013 11:56 am

Saru mana Gabi!!kiss
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyDum Sept 01, 2013 4:45 pm

Buna supa de linte si eu am o reteta de supa de linte crema,care o fac mereu.
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyDum Sept 01, 2013 5:58 pm

am auzit ca e buna lintea, dar eu nu am mancat niciodata rusinica  nu stiu de ce, dar mama nu vrea sa auda de asa ceva, iar eu trebe sa astept sa ma mut la casa mea si sa-mi fac eu toate poftele lasa 
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyDum Sept 01, 2013 6:15 pm

Da Kata e buna lintea,trebuie sa incerci,nici mama mea nu vrea sa auda de ea,cand ai zic ca am gatit linte,ami zice sa o mananc eu cu neamu meu ras dar cand ajung in romania data viitoare o sa fac si o sa o oblig sa pape ras pai da nu e si ea din neamu meu?ganditor 
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyDum Sept 01, 2013 7:07 pm

buna fetele Smile am mancat si eu supa de linte,insa nu prea imi place..mai mult parca imi place ciorbita sau supa cu galuste Very Happy eu azi am facut 2 tavi de placinte ras una cu dovleac iar cealalta cu mere.sa stiti ca nu pap eu atata placinta ras am facut pt prieteni ,ca le am promis de cateva zile.altceva de papat,am avut pofta de spaghete cu ciuperci si cu smantana.fara usturoi insa,ca nu l tolerez. gata pe seara asta,sunt franta,ma bag direct in pat.v am pupat kiss 
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 EmptyMier Sept 04, 2013 4:13 pm

Eu ieri am facut o varza scăzută ci carne , azi fac paste ch legume si smantana.Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 36 Empty

Sus In jos
 
Ce gatim azi??
Sus 
Pagina 36 din 38Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Casa si gradina :: in bucatarie-
Mergi direct la: