Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce gatim azi??

In jos 
+14
lola09
nicole
anamaria21
veronica_vera88
amalia
marrya
valdoina
ionicaeng
violeta_ionescu
nicoletta
ji_cri_mar
kata0587
greieras
gabidari
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Urmatorul
AutorMesaj
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyJoi Sept 19, 2013 8:28 am

Nimeni nu mai face nimic??

Eu am facut multe zilele astea:ciorbita de salata, de fasole cu tarhon di ciolan , sâmbăta la ziua lui Noel am avut friptura la cuptor cu piure, salata de boef(vegetariana-ptr fetele lui iubi si cu carnita ptr restul), supa cu taietei:)

Azi fac lebervurst cu cartofi taranesti si muraturi ras) asa de la prima ora, daca tot e asa urat si frig!
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyDum Sept 22, 2013 9:12 am

ieri am facut humus si zacusca!! zacusca de fapt am terminat o pe la 6 azi dimineata,ca m am trezit la 4 cu durere de cap si n am mai avut somn si i am mai dat drumul o tura ,asa ca la micul dejun am avut zacusca,la pranz tot zacusca voi manca iar diseara humus ras ras ras
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyDum Sept 22, 2013 9:57 am

hai sa ma laud si eu...am facut o ciorbita de gaina (la care am fiert vreo 3 ore ) cu zdrente de ou...super buna pentru prima data ras
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyLun Sept 23, 2013 5:59 am

ce fete gospodine....
PaULA MI-AI FACUT POFTA de zacusca...aici nu se gasesc ardei capia asa ca nu pot face...
eu gatesc te miri ce....ce imi vine mie prin cap tot felul de combinatii,pt ca Darius a devenit tare mofturos in ultima vreme si nu ii mai place nimc...in schimb aseara am facut o mancare persana care am mai postato pe aici pe undeva cred....sunt acele mingiute de carne cu orez si mazare uscata si tot felul de mirodenii...care se fierb intr-un sos de ceapa si rosii,super delicioase...asa ca mai am si pt azi la pranz!!!
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyLun Sept 23, 2013 9:24 am

Scumpa ai eu am facut cu ardei gras roșu, acasă mama face cu gogosar dar de unde ca nu găsesc Sad
Insa a iesit ft buna!!face cu ochiu

Azi fac si eu o ciorba de pui cu bors, mi a facut Cata pofta ras
Sa ai pofta Gabi!!kiss
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMier Sept 25, 2013 10:43 am

aseara am facut ceva bun....pt ca eram in pana de idei am cautat pe net si am gasit un chec cu sunca si cascaval,dar pe care eu l-am adaptat la ce aveam eu in frigider si a iesit ceva delicios!!!Deci am avuut 2 bucati de piept de pui fiert in supa cu taitei,asa ca l-am taiat marunt .Apoi am batut 3 oua cu 150 gr iaurt,100 gr unt topi si racit apoi 150 gr faina un praf de copt sare,piper, si la final am pus carnea taiata marunt si 200 gr cascaval razalit.Am uns tava de prajitura cu unt am turnat compozitia si am bagato la cuptor cam 30 min pana s-a rumenit pe deasupra.Am pus ketciup si am avut o cina delicioasa...nu m-am gandit sa fac poze poate data viitoare ma ajuta si pe mine capul sa fac!!ras ras ras 
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMier Sept 25, 2013 10:51 am

am facut si eu asa ceva acum ceva timp dar nu mi-a crescut checul si a iesit un fel de omleta cu de toate rasras
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMier Sept 25, 2013 10:56 am

nici al meu nu a fost foarte crescut mai ales ca l-am pus in tava rotunda pt tort,dar avea forma de pitza si un gust pe masura ,asa ca nu a contat grosimea!!!ok face cu ochiu daca lui Darius care mai nou stramba din nas la aproape orice, i-a placut eu am fost super multumita!!!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMier Sept 25, 2013 11:10 am

gustul conteaza de cele mai multe ori , nu aspectul face cu ochiu
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMier Sept 25, 2013 2:45 pm

Super gustos Gabi, facem cand vii face cu ochiu kiss
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptySam Sept 28, 2013 1:14 pm

astazi la pranz am avut spanac cu garnitura de orez basmati si ou ,iar ptr cina supa de pui cu galuste de gris Smile
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyDum Sept 29, 2013 5:35 am

ce ne-am nimerit Paula:aplauze: si eu am avut supa de pui cu galuste ieri!!aplauze super buna a fost ,mananca baietii mei cate o oala de supa odata!!ras nu stiu cum faceti voi galustele dar eu am invatat de la mami al meu sa pun in grisul cu ou si putin bicarbonat ca sa fie mai pufoase si putin ulei ,iar cand am chiar si marar taiat foarte marunt ,iese o bunatate si niste galuste pufoase ca niste norisori!!ras 
azi sunt in pana de idei ,pt pranz ca am sa scot din congelator acele bilute de carne cu orez ,mazare uscata si verdeturi de tot felul,pe care le-am facut acu o saptam .si pt ca erau prea multe le-am bagat la congelator ,asa ca azi le scot fac doar sosul si le bag la fiert.....cu pranzul m-am scos:aplauze: pt cina inca nu stiu ce sa fac??
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMier Oct 02, 2013 10:09 am

am sarmalele la foc ....cheers tongue slivez  abia astept sa pap!!Smile
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptySam Oct 05, 2013 6:36 am

Alaltaieri am facut o supa de pui si am blenduit legumele in ea , si o salata de ciuperci cu maioneza si pui delicioasa!!!
Ieri pauza n am mai gatit!ras)
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptySam Oct 05, 2013 1:01 pm

eu azi am facut asa.;supa de chimen cu crutoane,tocanita de ciuperci si salata de beouf!!cam mult pt o zi dar fiecare a avut cate o preferinta:)) asa ca a trebuit sa satisfac poftele tuturor!!De sarmale parca imi e dor si mie,cine stie poate fac si eu la sfarsit de saptamana,da vb prietenei mele Carmen parca cand e asa cald afara sarmalele iti stau in gat:)) e nevoie sa fie un pic de frig ,de ger de zapada sa aalunece sarmalele!!ras 
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptySam Oct 05, 2013 1:51 pm

gand la gand Gabi Very Happy si eu am facut salata de beouf,niste pulpite de pui la gratar in curte,si am mai facut si spaghete carbonara cu smantana Very Happy vb ta,fiecare cu preferintele lui face cu ochiu
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyDum Oct 06, 2013 6:59 am

Eu ieri am facut mâncare tradiționale tiroleza : piftele cu brânza si cu varza acra langa. Smile
Piftele astea se fac ft ușor , cu pâine uscata se folosește un fel de brânza imputita, dar merge si cu cascaval , lapte caldut, ceapa, usturoi, oua, cartofi fiert, patrunjel, sare, pupe.
Dar merge doar pe timpul rece si cum sunt iar 12/16 grade merge Very Happy
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMar Oct 08, 2013 11:36 am

Ieri am facut o supa crema de dovleac si o salata de cartofi cu dressing de mustar, lămâie, ulei de masline, usturoi, ceapa si patrunjel verde ... A iesit dementiala si ft sanatoasa si putine calorii face cu ochiu

Astăzi fac o supa de ceapa , cred, daca mi se termina asta de dovleac ca mi am facut pofta povestindu va despre ea! ras si am un brocoli pe care trebuie sa l folosesc azi si niște ciuperci, vad eu ce combinatie găsesc!!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptySam Oct 26, 2013 5:44 pm

pt ca am fost in pana de idei pt cina din aceasta seara si imi doream ceva fara carne mi-am adus aminte ca aici se fac niste chiftelute din cartofi,defapt nu sunt mici ca si chiftelele ca se fac de marimea palmei:)) dar se pot face in orci forma de altfel....
deci se fierb cartofii in coaja, apoi se dau prin razatoare eu am pus cred ca cam 1 kg de cartofi, 2 oua o ceapa mare razalita,marar si patrunjel proaspat taiat marunt ,sare si piper si alte codimente ce mai avem prin bucatarie si ne plac....eu pun putin turmenic,praf de usturoi si cimbru am pus de data asta,o lingurita de pesmet sa fiu sigura ca nu se imprastie la prajire si le-am dat forma palmei aproape si le-am prajit pe ambele parti in ulei.Super rapid si delicoase le-am servit cu sfecla rosie murata si catraveciori murati!!slivez 
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyLun Oct 28, 2013 1:49 pm

Suna ft bun Gabi !!aplauze  multumesc ptr reteta , zilele astea vor fi si la noi pe masa.
Eu ptr prânz am facut o ciulama de dovlecei pe care am servito ch orez basmati si quinoua Smile
Diseara cred ca fac supa de ceapa ca am uitat de ea !!ras
Piftelutele tale cred ca mâine ca azi n am cartofi ras)
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMar Oct 29, 2013 8:50 am

merita incercate Paula:* 
eu am facut aseara o tocanita de bilute ras asa ii spun eu ,adica din carne tocata de vita formez niste bilute mici ,mici ,pe care le prajesc putin impreuna cu ceapa ,apoi pun morcovi si cartofi ,pasta de rosii si codimente de tot felul ,apa cat sa le acopera si le las la fiert la foc mic pana se fierb si sosul se ingroasa!!Darius adora mancarea asta si o mananca cu paine si muraturi din nou!!
Iar azi am sa fac o iahnie de fasole ca mi-e mie tare pofta de vreo 2 saptamani asa ca azi m-am hotarat sa o fac cu carnati prajit pt baieti si goala pt mine ca postesc!!
de maine in colo nu mai stiu...mai astept idei si de la voi!!
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMar Oct 29, 2013 12:19 pm

Suna ft bine Gabi!! Ai ma bucur asa de mult ca ai revenit si aici!!Smile kiss tu faci o grămadă de bunatati si putin altfel si mi dai multe idei!Smile cheers imbratisare 

Eu azi voi face salata de ciuperci cu pui si maio din nou, ptr ca vrea ale. Si mi mai rămâne niște carne de pui din care nu știu ce sa fac .... Cred ca o ciorbita cu taietei si bors!
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMar Oct 29, 2013 3:16 pm

Suna bine tocanita asta cu bilute.slivez 
Sus In jos
Amalia T.
ghiocel
ghiocel



feminin Localizare : bucuresti-constanta
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 197
Data de inscriere : 17/07/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMar Oct 29, 2013 3:55 pm

fetelor,eu inca n am pofta de mancare gatita..greu pap si niste spaghete,ieri am facut humus,am pus la fiert jumate de oala de naut,parca mancau 10 persoane ras  cred ca mi ajunge pana la sf sapt ras 
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 EmptyMier Oct 30, 2013 6:45 am

pt ca tot e vremea sfeclei rosii ,mi-am amintit ca faceam eu o salata buna  cu sfecla ,morcovi ,ton si maioneza...asa ca cred ca asta am sa fac pt cina...
e foarte simplu de facut si foarte buna,se fierb sfecla si morcovi se dau apoi prin razatoare se pune o conserva de ton si maioneza,desigur ca se  mai pot aduga tot ce va trece prin cap,ras cred ca eu am sa pun si boabe de porumb ca tot am in congelator ....o sa bagam salata in lipie si avem o cina sanatoasa si rapida!!
La pranz mai am iahnie de fasole ,care vreau sa va spun ca a iesit super buna!!slivez sa ma laud eu ,ca tot mi-au murit laudatorii!!ras ras ras ras ras
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 37 Empty

Sus In jos
 
Ce gatim azi??
Sus 
Pagina 37 din 38Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Casa si gradina :: in bucatarie-
Mergi direct la: