Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce gatim azi??

In jos 
+14
lola09
nicole
anamaria21
veronica_vera88
amalia
marrya
valdoina
ionicaeng
violeta_ionescu
nicoletta
ji_cri_mar
kata0587
greieras
gabidari
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38
AutorMesaj
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 38 EmptyVin Noi 01, 2013 3:42 am

Cred ca piftele de cartofi si lipia cu salata de sfecla le voi face in Ro face cu ochiu . Mama e mereu fericita cand ii fac alte bunatati, ma pune sa i aduc tot felul de condimente de aici care in Ro nu se găsesc si si face ea mâncare indiana , chinezeasca ras.
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 38 EmptyLun Noi 11, 2013 4:43 pm

Pifteluteke de cartofi inca nu am apucat sa le fac, dar le fac sapt asta ca mi sta capul la ele ras) mai ales ca miercuri primesc 50 kg de cartofi face cu ochiu i am cumpărat de la un taran Very Happy

Azi am facut paste cu somon , zucchini si sis alb , supa de gaina cu legume si cu litere (paste dinalea mici in loc de taietei), am vrut sa fac taietei dar nu am mai avut nici un chef.... Very Happy

Am pus carnita de pui la marinat cu ghimbir, usturoi, lămâie, sare, turmeric , frunze de curry, cardamon , iaurt ptr mâine . Vreau sa fac un curry indian cu pui . Smile
Îmi este pofta de indian, mai știu niște piftelute de cartofi indiene ft ft bune !ras
Sus In jos
mikhaela76
ghiocel
ghiocel
mikhaela76


feminin Localizare : KSA
Varsta : 48
Numarul mesajelor : 378
Data de inscriere : 25/04/2013

Ce gatim azi?? - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 38 EmptySam Dec 14, 2013 8:30 am

Ce bunatati pregatiti de sarbatori dragelor.? gatit 
Sus In jos
PaulaNoel
viorea
viorea
PaulaNoel


feminin Localizare : Innsbruck,Austria
Varsta : 40
Numarul mesajelor : 711
Data de inscriere : 31/10/2012

Ce gatim azi?? - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 38 EmptyMar Dec 17, 2013 9:59 pm

Nu ft multe scumpa. Cred ca o sa fac o piftie de curcan,salata de beof, vinete, o ciorbita sau supa , câteva sarmalute si carnati am deja facuti!

Si in noaptea dintre ani fac oua umplute, cires, friptura cu galusti (de cartofi tradiționale austriece se mănâncă langa friptura si sos) si atat .

Nu mai ma complic .... Nu am energie ca inainte .
Sus In jos
Jessy26




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 35
Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 19/03/2017

Ce gatim azi?? - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 38 EmptyDum Mar 19, 2017 5:46 pm

pacat ca nu mai posteaza nimeni pe aici... din 2013... e interesanta comunitatea, dar pacat ca s-a renuntat la ea
Sus In jos
https://ideideviata.ro/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Ce gatim azi?? - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 38 EmptyMier Mar 22, 2017 11:50 am

de cand a aparut facebook-ul a murit forumul Sad dar il putem reinvia Smile
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Ce gatim azi?? - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Ce gatim azi??   Ce gatim azi?? - Pagina 38 Empty

Sus In jos
 
Ce gatim azi??
Sus 
Pagina 38 din 38Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Casa si gradina :: in bucatarie-
Mergi direct la: