Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 pentru ten

In jos 
+16
ayssha_2185
nane_liana
SunnyDay
mymy
lola09
icmarga
Katy9229
taneacovalenco
andreeaiovici
larra77
alice1234
greieras
ji_cri_mar
valdoina
gabidari
kata0587
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyMier Feb 04, 2009 6:55 pm

gowka a scris:
Pentru un ten sanatos este foarte buna apa naturala de trandafir, extrasa din petala de trandafir.
ne poti spune mai exact cum se face sa aobtinem aceasta apa???
Sus In jos
ji_cri_mar
viorea
viorea
ji_cri_mar


feminin Localizare : Negru Voda
Varsta : 42
Numarul mesajelor : 630
Data de inscriere : 31/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyMier Feb 11, 2009 4:08 pm

Tenul este foarte sensibil,mai alesla unele din noi si de aceea si eu cred ca trebuie sa ii dam imortanta pe masura.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyLun Feb 16, 2009 12:42 am

vreau si eu sfaturi pt ten uscat ,ce creme folositi ??
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyDum Mai 03, 2009 6:27 pm

sa imi fie rusine,nu am mai pus o masca pe fata mea de o luna de zile,si acum ca e sezonul fructelor de tot felul ar trebui sa o facem....
ia sa spuneti ce masti care fac minuni mai folositi voi??ca vreau sa stralucesc cind ajung acasa queen :ras: :ras:
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyDum Mai 03, 2009 6:30 pm

da tu vrei sa stralucesti asa tare incat sa te vad eu de aici? :ras:
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyDum Mai 03, 2009 6:36 pm

cam asa ceva..sti ca reclama aia la Taft parca era,cind coboara aia din avion,parul ii straluceste,e superba .ei bine asa vreau eu sa arat,sa am un ten stralucitor!!! :ras: :ras: :ras:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyDum Iun 21, 2009 10:12 am

Crema pentru ochi - esentiala in ritualul tau de ingrijire


Fiind purtatoare de ochelari si lucrând foarte mult la computer trebuie sa am foarte mare grija de ochii mei, nu doar de ei în sine ci si de pielea din jurul lor, cea care este cea mai predispusa la aparitia ridurilor, cea care tradeaza orice noapte pierduta sau orice stare precara de sanatate.

E adevarat ca ochelarii de soare pot ascunde pe moment aceste urme, dar, pe termen lung, neavând grija, efectele de tipul ridurilor, cearcanelor, pungilor, pielii deshidratate, se pot permanentiza si atunci va trebui sa recurgem la solutii extreme (injectii, interventii chirurgicale) pentru a scapa de ele.

Pentru a evita situatiile dramatice este bine sa includem în ritualul nostru zilnic de îngrijire crema de ochi. Folosesc generic sintagma „crema de ochi” pentru ca ea poate fi înlocuita cu succes de geluri sau seruri special create în acest sens.

Cremele de ochi nu sunt un moft, nu sunt o strategie de marketing ci chiar functioneaza pentru a pastra sanatatea si frumusetea pielii din jurul oglinzilor sufletului. Se aplica dimineata si seara, luând câte putin pe buricele degetelor si executând miscari circulare dinspre coltul ochiului spre nas.

La fel ca si celelalte creme pe care le folosesti pentru fata, crema de ochi trebuie sa se adapteze tipului de ten din jurul ochilor.

• Pentru o piele normala se recomanda gelul de ochi care te ajuta sa-ti pastrezi un nivel normal de hidratare, principalul responsabil de netezimea pielii. În caz de deshidratare trebuie sa alegi creme intens hidratate si masti speciale.

• Deshidratarea este cea care favorizeaza instalarea ridurilor si trebuie combatuta imediat. Pentru a preveni aparitia deshidratarii fa pauze de la televizor si computer si de la orice alta activitate care îti oboseste ochii.

• În cazul ridurilor de expresie se recomanda utilizarea cremelor pe baza de caviar sau retinol însotite de asemenea de masti cu efect regenerant.

• Pungile de sub ochi pot fi în primul rând semn de boala asa ca va trebui sa-ti faci mai întâi un control general sa vezi daca nu cumva ai nevoie de un drenaj limfatic sau o detoxifiere. Pungile sunt reduse prin alimentatie rationala, sport, eliminarea stresului si folosirea de masti anti-inflamatoare.

În concluzie, crema pentru ochi nu trebuie sa lipseasca din arsenalul tau de îngrijire. Pentru a o achizitiona pe cea mai buna pentru problemele tale cere sfatul farmacistului sau al cosmeticienei.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyVin Iul 31, 2009 7:56 am

Tot timpul mi-am dorit sa am un ten impecabil.Insa mama natura nu m-a inzestrat cu asa ceva.N-am cosuri,insa tenul meu nu e uniform.Cu toate ca ma ingrijesc,in fiecare dimineata ma dau cu crema de zi.Mai nou cu crema lift-instant(cica).Ma demachez in fiecare seara,insa cand vad la unele un ten ca o coala de hartie nu pot sa nu fiu invidioasa(sunt om si eu).Merg si la cosmetica,imi aplica si masti,deh tot degeaba.Noroc cu anotimpurile astea ca folosesc si fond de ten.Insa acum vara nu poti sa folosesti asa ceva.Va rog am nevoie de niste sfaturi.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyVin Iul 31, 2009 8:22 am

mihaelapxd a scris:
Tot timpul mi-am dorit sa am un ten impecabil.Insa mama natura nu m-a inzestrat cu asa ceva.N-am cosuri,insa tenul meu nu e uniform.Cu toate ca ma ingrijesc,in fiecare dimineata ma dau cu crema de zi.Mai nou cu crema lift-instant(cica).Ma demachez in fiecare seara,insa cand vad la unele un ten ca o coala de hartie nu pot sa nu fiu invidioasa(sunt om si eu).Merg si la cosmetica,imi aplica si masti,deh tot degeaba.Noroc cu anotimpurile astea ca folosesc si fond de ten.Insa acum vara nu poti sa folosesti asa ceva.Va rog am nevoie de niste sfaturi.
incearca mihaela sa iti iei crema d'aia de melci......sau cu xtract de melci,nu e scunmpa si e f buna cik....regenereaza tesuturile..
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyJoi Aug 20, 2009 1:18 pm

apropo de crema ai pe baza de melci,a aparut si la noi da a cumparat o verisoara si nu a fost buna de nimic,poate asta de aici e mai buna,ai incercat tu Mady ,sau macar sti din sursa sigura ??
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyMier Feb 17, 2010 8:54 am

gabidari a scris:
apropo de crema ai pe baza de melci,a aparut si la noi da a cumparat o verisoara si nu a fost buna de nimic,poate asta de aici e mai buna,ai incercat tu Mady ,sau macar sti din sursa sigura ??
hai k acum am vazut mesajul....am vazuts i eu la tembelizor,ca or fi mintit aia poporul cu televizorul,asta e partea a2a.....da cik regenereaza,face,drege,minune...
pai si ce avea verisoara ta...si nu i-a trecut folosind crema aia?
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyMier Feb 17, 2010 9:26 am

Uite ca acu' vazui si eu subiectul asta...cam tarziu. Si eu am pistrui mari pe fata de cand am fost in Iran si asta desi am folosit crema cu SPF 25 si chiar 40. E groaznic soarele de acolo. Am sa incerc si eu comprese cu cartof si albastrele(daca gasesc la Plafar).
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyMier Feb 17, 2010 9:27 am

greieras a scris:
Uite ca acu' vazui si eu subiectul asta...cam tarziu. Si eu am pistrui mari pe fata de cand am fost in Iran si asta desi am folosit crema cu SPF 25 si chiar 40. E groaznic soarele de acolo. Am sa incerc si eu comprese cu cartof si albastrele(daca gasesc la Plafar).
eu am auzit ca daca dizolvi putin suc de l amaie sau sare de lamaie si te tamponezi....iti mai trece din pistrui...
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyMier Feb 17, 2010 9:31 am

Incerc toate metodele...vedem care merge Laughing
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyMier Feb 17, 2010 9:36 am

greieras a scris:
Incerc toate metodele...vedem care merge Laughing
pai ia incearca.....nu stii de unse sare iepurele....si daca vrei sa nu se vada,ia un fond de ten de la vichy...cu apa termala,e calmant si ti le si acopera...face cu ochiu e mai scumpel,dar merita...
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyMier Feb 17, 2010 10:30 am

Vichy m-a dezamagit. Am avut toata gama de la ei....Ca dai cu apa, ca dai cu Vichy...tot aia e!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyMier Feb 17, 2010 10:37 am

a'pai mie imi place vichy..ma inteleg...bine si avene....e tare!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyMier Feb 17, 2010 10:43 am

pe langa ca sunt produduse de infrumusetare....sunt si farmaceutice....fata de loreal..si oriflame...
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyJoi Aug 12, 2010 7:17 am

hai sa va zic si pe asta...probata de mine...nu m-am dat cu crema pe fata de o saptamina ca s-a terminat si nu am avut chef sa merg sa imi cumpar alta si s-a intimplat o minune..tenul meu arata mult mai bine ,mai intins si mai stralucitor..... ras ras in concluzie nu mai folosesc crema anti-rid....sa vad ce se intimpla??desi daca stau si ma gindesc bine nici bunica nu a folosit crema niciodaat inviat ei si a avut un ten perfect pina in ultima zi a vietii ei!!cred ac astea sint mofturi ale lumi moderne sa ne dam toata ziua cu creme pe fata!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyJoi Aug 12, 2010 7:31 am

eu ma dau cu crema zilnic...e o crema normala , de la avon ca altele imi usuca pielea foarte tare, dar daca stau 3 zile fara sa ma dau incepe sa se crape plans cred ca e din cauza ca nu prea beau apa.....maxim 1,5l/zi
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyJoi Aug 12, 2010 7:33 am

se poate sa fie si de la apa dar e posibil sa fie si din cauza ca tenul s-a obijnuit cu crema!!!eu am oricum un ten mixt...pe unele locuri mai gras ...asa ca fara crema am vazut ca a e ok!!sa vedem pina cind!!
Sus In jos
alice1234




feminin Localizare : Iasi
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 31/03/2011

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyJoi Mar 31, 2011 1:25 pm

Buna!Daca imi pot spune si eu parerea consider ca atunci cand e vorba de fetele noastre cel mai bine e sa cautam cat mai mult si sa nu aruncam banii pe tot ceea ce intalnim.. spun asta pt ca am o piele foarte sensibila si a trebuit sa caut foarte mult ceva care sa nu-mi irite fata.De ceva timp folosesc creme de la vichy si chiar sunt multumita de ele....Uitati si un site [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cu diferite produse(sunt cam scumpe insa ).. Very Happy ok
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Masti pentru un ten stralucitor   pentru ten - Pagina 2 EmptyVin Apr 29, 2011 9:07 pm

Am si eu cateva masti pentru ten pe care le-am si incercat si sunt foarte eficiente [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sper sa va placa
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptySam Apr 30, 2011 5:04 am

pai asteptam mai multe detalii despre aceste masti minunate!! pa
Sus In jos
larra77

larra77


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 27/05/2011

pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 EmptyVin Mai 27, 2011 9:56 am

Mie intotdeauna mi s-au parut foarte bune mastile -ma refer la cele din comert, pe baza de argila sau namol - mai ales cele cu namol ( namol de mare, de la Marea Moarta, etc etc.) O astfel de masca se gaseste si la Avon, mud mask, din gama Planet Spa - e unul dintre putinele produse cu adevarat bune ale lor, si nici nu e scumpa. face cu ochiu

Si scriu aici si o Masca revigoranta pentru toate tipurile de ten - eu o folosesc destul de des, e foarte buna:

Avem nevoie de : o lamaie, si un ou – galbenusul.
Lamaia se taie in jumatate, si se scoate coaja de pe una dintre jumatati – coaja care apoi se taie foarte marunt. Intr-un vas se pune galbenusul de ou care se bate bine si se adauga cateva picaturi din sucul de lamaie, se amesteca, si in final se adauga si coaja maruntita de lamaie. Compozitia aceasta se lasa sa stea cateva ore la rece (frigider), apoi se aplica pe fata, gat si decolteu timp de aprox. 20 de minute. Se indeparteaza cu apa usor calduta.

___________________________________________________________________________________________________

…vin si cu o mare rugaminte - particip la un concurs foto pentru copii, si va rog mult un vot Smile flori pentru fetita mea cea haioasa :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Multumesc muuult ! Smile flori
Sus In jos
Continut sponsorizat





pentru ten - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: pentru ten   pentru ten - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
pentru ten
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Nuantator pentru par
» Pentru a scapa de riduri
» Scapati de celulita si vergeturi!
» Sfaturi pentru un par sanatos!
» UN HOROSCOP PENTRU FIECARE!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: frumusete-
Mergi direct la: