Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 MEDITATII

In jos 
+5
ionicaeng
amalia
marrya
kata0587
gabidari
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
amalia
ghiocel
ghiocel
amalia


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 288
Data de inscriere : 16/12/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptySam Feb 13, 2010 9:40 pm

mi a placut tare mult ce ai scris gabi,chiar am sa trimit si eu Puterea de a alege ..si pe mine ma reprezinta..va pup
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptySam Feb 20, 2010 5:39 pm

Citat :
Detoxificarea corpului

Îngerii ne îndeamnă să ne detoxificăm corpurile şi s-ar putea să fi primit deja unele senzaţii
intuitive care să vă determine să faceţi schimbările necesare în dieta şi în modul vostru de viaţă.
Acestea sunt mesaje foarte reale, pe care le primiţi de la îngerii voştri păzitori. Nu vi le închipuiţi.
Îngerii vă cer să încetaţi ingerarea de toxine din ceea ce mâncaţi, beţi sau folosiţi pentru
îngrijirea corpurilor voastre. Toxinele ne reduc nivelele energetice şi ne fac să ne simţim apatici. De
asemenea, ele ne blochează capacitatea de a primi mesajele cereşti. Toxinele ne împiedică şi elevarea
spirituală.
Principalele toxine pe care îngerii ne cer să le evităm sunt:
- Carnea de porc, de vită, de pui şi peşte, contaminate cu hormoni şi cu pesticide. Pentru
că virtual aproape toate felurile de carne şi produse animale (lapte, brânză, ouă, etc.) au, în mod
obişnuit, urme de hormoni şi de pesticide, puteţi să luaţi în consideraţie adoptarea unui stil de viaţă
vegetarian sau aproape vegetarian (în care să eliminaţi produsele animale o dată sau de două ori pe
săptămână). Dacă simţiţi că trebuie să consumaţi produse animale, cumpăraţi produse lactate
"organice" (cum ar fi laptele produs de firma Horizon), pui crescuţi în aer liber, carne rară hormoni şi
ouă de la găini crescute în libertate. Aceste produse sunt disponibile în magazinele cu hrană naturală,
aşa cum puteţi găsi şi minunaţii înlocuitori de carne, cum ar fi seitan, glutan, tempah şi tofu.
Alimentaţia vegetariană a fost practicată timp îndelungat în vieţile trecute. Dacă nu aţi încercat
alimente vegetariene în ultima vreme, încercaţi-le - există acum produse delicioase şi greu de deosebit
de produsele din carne.
Pesticidele de pe fructe şi legume. Încercaţi să mâncaţi numai alimente produse cu îngrăşăminte
organice. Cereţi vânzătorilor să aducă produse organice sau găsiţi un magazin alimentar sau un punct
de vânzare a fructelor în care se vând fructe şi legume organice.
- Toxinele din băuturi. Îngerii ne cer să eliminăm ori să reducem mult cantitatea de alcool, de
cafea, de produse carbonatate din dieta noastră. Să bem apă de izvor, plată, şi nu "apă de băut", pentru
că îngerii ne îndeamnă să bem apa într-o formă cât mai naturală posibil. Să bem sucuri proaspete de
fructe, pentru că forţa vie din fructe se pierde după 20 de minute din momentul în care au fost stoarse.
Sucul de fructe concentrat sau păstrat în frigider are vitamine sănătoase, dar nu mai are "forţa vieţii"
precum sucul proaspăt obţinut.
- Nitraţii. Evitaţi preparatele conservate sau afumate
din carne, cum ar fi mezelurile, cârnaţii, şunca şi jambonul. Există înlocuitori minunaţi obţinuţi
din soia, care au acelaşi aspect, gust şi miros ca şi cele obţinute din carne. Multe supermarket-uri şi
majoritatea magazinelor cu produse naturale oferă spre vânzare aceşti înlocuitori delicioşi.
- Toxinele din produsele cosmetice şi igienice. Evitaţi produsele cu sulfat de sodiu "Laurel", un
catalizator pe bază de nitraţi, şi cu propylen glycol, un "antigel" industrial. Citiţi etichetele de pe
loţiuni, paste de dinţi, produse de machiaj şi şamponuri. Firma Weleda produce una din puţinele paste
de dinţi care nu conţin sulfat de sodiu ca ingredient (pastele lor de dinţi cu gel de plante şi cu gălbenele
- Calendula oficinalis - sunt minunate), iar firma Aubrey produce loţiuni foarte bune. Magazinele de
produse naturale oferă o mare diversitate de produse fără toxine, dar asiguraţi-vă citind .eticheta cu
ingredientele, fiindcă multe produse aşa-zis naturale conţin sulfat de sodiu şi alte toxine.
21
- Toxine în produsele pentru întreţinerea casei. Evitaţi Cocamida DEA, DEA, sulfatul de sodiu
Laurel, sulfatul de sodiu Laureth, grăsimile şi aromele sintetice. Magazinele de produse naturale oferă
produse de curăţat şi detergenţi de mare eficienţă. Evitaţi produsele de albire şi pe cele din hârtie albită,
cum ar fi şerveţelele şi prosoapele din hârtie.
Puteţi accelera procesele de detoxificare dacă beţi lichide din belşug, dormiţi bine, faceţi
exerciţii fizice şi respiraţi aer curat. Dacă beţi suc de pir (Triticum repens), pe care îl găsiţi în
majoritatea barurilor şi magazinelor cu produse naturale, puteţi grăbi eliminarea metalelor şi altor
substanţe poluante din corp.
Mulţi dintre lucrătorii de lumină se simt călăuziţi să adopte o dietă vegetariană. Apoi sunt îndrumaţi
treptat să devină complet vegani (persoane care nu mănâncă produse animale). După asta, ei sunt călăuziţi să nu
mănânce decât fructe crude şi neprelucrate: legume, nuci, alune şi cereale. În ultimă instanţă, ne îndreptăm cu
toţii, la nivel colectiv, către un stil de viaţă bazat pe respiraţie ("breatharianism"), în cadrul căruia vom primi
întreaga hrană din prana care se găseşte în aer.
Dacă simţiţi că vă este greu să eliminaţi anumite alimente sau băuturi din dieta voastră, . cereţi în gând
îngerului păzitor să vă vindece de vechile pofte, astfel încât să nu simţiţi că acele produse vă lipsesc. Veţi fi
uimiţi cât de uşor veţi renunţa la alimentele şi băuturile toxice, dacă cereţi îngerilor să vă ajute. În fiecare
săptămână, întâlnesc oameni care îmi spun că îngerii i-au ajutat să elimine ori să reducă în mod considerabil
pofta lor de alcool, de zahăr, de pâine albă, de ciocolată, de
cola şi de alte toxine. Am avut şi eu aceeaşi experienţă, atunci când am reuşit să elimin complet pofta
mea de alimente conservate, sărate şi afumate, şi de cafea.

Iată o rugăciune minunată pe care o puteţi spune:
Dragi Îngeri,
Vă rog să mă înconjuraţi cu harul vostru vindecător şi să mă ajutaţi să-mi vindec poftele pentru
alimentele şi băuturile nesănătoase. Vă rog să mă ajutaţi să scap de pofta pentru substanţe toxice şi să mă
ajutaţi să fiu motivat să trăiesc şi să mă hrănesc sănătos. Vă rog să mă călăuziţi atunci când cumpăr, prepar şi
mănânc alimentele şi să mă îndrumaţi cum să trăiesc fără să poluez propria fiinţă şi lumea noastră. Cu multă
dragoste şi recunoştinţă, vă mulţumesc.
sursa: cartea "Vindecare cu ingeri" de Dorren Virtue


exemplele de firme nu cred ac se gasesc la noi in tara dar eu am postat ca si idee in sine
ceea ce am ingrosat ti se intampla tie gaby si vad ca incep sa urmez si eu aceasta cale.....de o saptamana nu am mai mancat carne (pt ca tin post) dar nici nu simt nevoia desii la posturile trecute simteam nevoia de manca macar o bucatica de carne
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyLun Feb 22, 2010 4:42 am

da...se poate trai cu prana...dar e nevoie sa ajungi la un nivel foarte evoluta sa sti cum sa iti iei aceasta hrana din UNIVERS...dar e posibil...e ceva care iti da o forta de neimaginat atunci cind te hotarasti sa faci asta,eu incerc in zilele cind tin post negru,cum e si azi...si cer doar ajutor si calauzire..si totul merge usor!!
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyMar Feb 23, 2010 3:32 am

Daca m-ar ajuta sa renunt la dulciuri pe viata , ar fi de ajuns pentru mine! MEDITATII - Pagina 7 Icon_biggrin
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyMar Feb 23, 2010 7:04 am

nicoletta a scris:
Daca m-ar ajuta sa renunt la dulciuri pe viata , ar fi de ajuns pentru mine! MEDITATII - Pagina 7 Icon_biggrin
Laughing
Eu adaug pe lista si tigarile Embarassed
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyMar Feb 23, 2010 9:34 am

eu va intreb in schimb de la cine asteptati voi ajutorul???ajutorul e in voi...voi trebuie sa faceti ceva ca sa scapati de aceste vicii,Dumnezeu nu o sa faca nimic ,nici nu poate ,atunci nu ar fi logic liberul arbitru,daca vreti sa mincati dulciuri,sau sa fumati sau orice ,sinteti libere sa o faceti,dar in ziua cind hotariti ca gata de azi nu mai maninc si cereti ajutorul ,atunci il puteti primi!!
pina nu sinteti voi hotarite nu se intimpla nimic!!
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyMar Feb 23, 2010 6:42 pm

EEEEEE
Pai atunci imi iau jucariile si plec
cu arbitrul ala cu tot! MEDITATII - Pagina 7 822433
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyMier Feb 24, 2010 5:01 am

si daca te gindesti ca arbitru ala e tinar si atit de generos,si te lasa sa faci tot ce vrei tu.....sa sti ca merita sa pleci cu el MEDITATII - Pagina 7 822433 MEDITATII - Pagina 7 822433 MEDITATII - Pagina 7 822433 MEDITATII - Pagina 7 822433
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyDum Mar 07, 2010 10:18 am

Ce este meditatia transcendentala?
Tehnica Meditatiei Transcendentale este un procedeu simplu si perfect natural prin care se permite mintii sa ia cunostinta de starea ei cea mai simpla, cea mai linistita, dincolo de orice gand. Aceasta stare este un rezervor infinit de energie, inteligenta si creativitate aflat inlauntrul fiecaruia dintre noi. Tehnica se practica de doua ori pe zi, cate 15 - 20 de minute, sezand confortabil cu ochii inchisi. Se deosebeste de celelalte tehnici de meditatie prin lipsa de efort . Este profund eficace si in timpul practicarii ei creerul functioneaza mai coerent, mintea ramane constienta iar corpul se odihneste profund.
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyMier Mai 12, 2010 6:32 am

gaby lamureste-ma si pe mine cu ceva.............in sens larg, yoga si meditatia noastra e cam acelasi lucru? stiu ca la yoga se "sta in cap"(cum spun eu) dar prin aceasta meditatie yogina se intra in aceeasi stare ca si meditatia care o practici tu? scratch
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Mai 13, 2010 3:57 am

pai exista foarte multe tehnici de meditatie,dar in final toate au acelasi scop,de a intra in comuniune cu Universul,de a-ti elibera mintea de ginduri,de relaxare,si depinde de fiecare om in parte cum se simte mai in largul lui.Yoga se mai ocupa si cu deschiderea ceakrelor,zic eu te invata mai complex cum sa lucrez cu intreg organismul!!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Mai 13, 2010 10:35 am

deci e aceeasi chestie........ un coleg de al meu am inteles ca practica yoga si de aia te-am intrebat......deci sunt pe aceeasi lungime de unda cu el face cu ochiu mersi de informatie kiss
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyMar Aug 31, 2010 5:22 pm

CUM SA NE CURATAM CASA DE ENERGIILE NEGATIVE!!!
Energia dintr-un lacas sfant este permanent curatata cu arome mirositoare, lumanari, muzica, rugaciune, clopote. Totul se petrece intr-un spatiu sacru, sigur, plin de pace, departe de tumultul vietii cotidiene. De ce sa nu facem fiecare in casele noastre un ritual de curatare energetica, pentru a transfera acest spatiu sacru in casele noastre? Este un mod grozav de a indeparta energia negativa care a ramas intr-o casa in urma unor boli, certuri sau suparari mai vechi.

Astfel putem curata vechiul si face loc pentru nou. Nu e nevoie sa ai experienta in a face asta, e importanta intentia, cateva ingrediente si instrumente si alocarea a 30 de minute din timpul tau.

Inainte de a incepe, recomandam sa alocati ceva timp pentru curatarea fizica a spatiului, aruncarea tuturor obiectelor care nu mai sunt utile, sunt rupte, sparte, expirate, sau pe care nu le-am mai folosit in ultimii 2 ani. Tot ce avem depozitat prin dulapuri, cutii, colturi ale casei.

Apoi, e bine sa-ti alegi cel putin unul din urmatoarele elemente:

1. Instrument care face zgomot: clopotei, zornaitoare, toba. Poti sa bati din palme sau sa-ti folosesti propria voce.
2. Elemente legate de pamant, cu efect de curatare: sare, ace de pin etc.
3. Apa sfintita, sau apa care a stat la soare cateva ora, a stat sub influenta unei muzici de relaxare, sau in care am adaugat cateva esente florale, sau un cristal.
4. Foc – lumanari
5. Elemente naturale: flori, cristale, pietre, orez.

continuarea o gasiti aici...http://www.aimee.ro/Spiritualitate/Vindecare-/-autovindecare/cum-sa-ne-curatam-casa-de-energii-negative.html
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Sept 09, 2010 4:43 pm

gaby, se poate medita asupra sanatatii unei persoane fara ca ea sa stie?
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Sept 09, 2010 4:51 pm

da CATA SE POATE CHIAR FOARTE BINE...DACA CUNOSTI PERSOANA O VIZUALIZEZI din memorie daca nu ai nevoie de o poza ca sa sti pt cine faci lucrarea!!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Sept 09, 2010 4:58 pm

ce ma bucur ca se poate ura ............ sora unui prieten are probleme de sanatate si ma gandeam daca o pot ajuta fara ca ea sa stie ...... are 16 ani si i s-a oprit menstruatia iar medicii i-au spus ca va mai putea avea copii niciodata Sad ma gandeam ca daca incerc sa meditez poate o pot ajuta cumva lasa
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyVin Sept 10, 2010 8:56 am

sigur ca e posibil sa vindecam pe cineva,dar e foarte importanta si atitudinea bolnavului daca el are dorinta de vindecare si o stare pozitiva ,daca el e sigur ca nu are vindecare nu prea putem face mare lucru,pt ca nu avem puterea de a trece peste dorinta cuiva!!asa ca e mult mai bine sa avem o discutie cu pacientul inainte de atrece la treaba si de a-i schimba modul de gindire sa ii dam speranta ca se poate vindeca,si atunci exista sanse mult mai mari de reusita,daca exista acesata colaborare!!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Feb 16, 2012 5:58 am

citeam acum meditatia de curatare a karmei,e insa o meditatie mult mai ampla decat cea pe care am facuto si eu candva, asa ca am sa va rog sa aruncati si voi un ochi si daca va simtiti pregatite s ao incercati ,vedi avea rezultate minunate dupa ea!!!http://reiki-angels.com/2010/05/28/meditatia-curatarii-karmei/
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Feb 16, 2012 1:02 pm

am meditat ceea ce ne-ai dat ...la inceput mi-a crescut pulsul, inima batea de parca iesea din piept, apoi dupa ce m-am relaxat am simtit cum e cineva langa mine si se invarte in jurul meu, apoi a taiat toate legaturile karmice. am simtit cum cineva sufla asupra mea ca imi venea un aer rece pe fata. apoi am vazut tot felul de chipuri care se indepartau de mine, unele incercau sa se prinda de mine dar nu erau lasate. mi-au venit in minte tot felul de amintiri care la un momentadat se amestecau si nu mai intelegeam nimic si dintr-o data au disparut si o lumina albastra m-a inconjurat. cand am terminat aveam un zambet larg pe care nu l-am avut cand am inceput sa meditez.imediat a trebuit sa merg la toaleta ca faceam p emine, desii mai facusem odata inainte Smile cam asta a fost experienta mea
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Feb 16, 2012 1:10 pm

da o experienta interesanta....eu nu am facuto pt ca vreau sa o inregistrez pe toata sa sa o fac apoi ghidata pas cu pas...dar am citito si vizualizam efectiv cam tot ce se descria acolo,si am avut anumite presiuni in zona creierului cand am ajuns in acea zona si am curatat celulele!!Oricum eu chiar vreau sa o fac mi se pare ca am nevoie sa fac acesta curatire karmica!!
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Feb 16, 2012 1:12 pm

si eu ma gandeam ca ar fi fost ami bine daca puneau audio ca asa cu cititul e foarte diferit, nu poti face exact ca acolo iar puterea de concentrare nu e aceeasi Sad
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Feb 16, 2012 5:14 pm

pai tocmai asta poti tu face sa te inregistrezi pe tine cu vocea ta,sa folosesti ce intonatii vrei ce voce vrei faci pauze unde crezi tu de cuviinta.... eu am mai toate meditatile importante inregistrate cu vocea mea...
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyJoi Feb 16, 2012 7:31 pm

Fetelor eu am adormit citind... si mie mi se pare ca e mai bine sa te inregistrezi inainte si sa iti asculti inregistrarea, asta ca sa poti face aceasta meditatie cum trebuie.
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyLun Feb 27, 2012 7:00 am

ei hai Mary ca eu am adormit ascultand inregistrarea... ras ras ras aveam o voce atat de linistitoare si de calda incat dupa 10 min am adormit cu castile in urechi!! ras ras ras ras azi trebuie sa dorm la amiaz ca sa fiu pe deplin odihnita....sau sa o fac dimineata!!! incerc din nou nu ma las ...toata meditatia dureaza fix o ora...eu asa am inregistrato deci trebuie sa fiu odihnita!! ras
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 EmptyLun Feb 27, 2012 7:32 pm

Da Gabi cel mai bine e dimineata, ca daca esti un pic obosita nu cred ca apuci finalul:D sper sa reusesti data viitoare:*













Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
Continut sponsorizat





MEDITATII - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
MEDITATII
Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Religie :: legile universului-
Mergi direct la: