Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 MEDITATII

In jos 
+5
ionicaeng
amalia
marrya
kata0587
gabidari
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 10:49 am

cata parerea mea..e ca te concentrezi in loc sa te relaxezi....nu trebuie sa o iei ca pe o concentrare,ci mai degraba sa le imbini pe am2...si d'aia te dor ochii asa de tare..!pe mine nu ma dor..e adevarat ca sunt putin chiauna..k ma desprind de orice gand sau problema.......
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 10:50 am

cu ochii inchisi ma relaxez si eu dar cu ochii deschisi nu pot sa ma relaxez
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 12:19 pm

manca-le-ar mama de "meditatoare" sa le manance! Very Happy
v-a lovit pe toate microbul....
Eu deocamdata nu am facut nik.
Doar citesc ca m-au omorat astia de creieri. De exemplu, de Noua Ordine Mondiala.
Nici nu mai stii pe cine sa crezi. Cica vor sa ne omoare ca suntem prea multi, daca se poate chiar cu vaccinurile.
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 12:38 pm

eu ca sint in stare sa ii cred ...gasesc astia tot felul de solutii...noi sa fi sanatoase si s anu credem decit ca noi traim vesnic!! ras ras
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 1:30 pm

nicoletta a scris:
manca-le-ar mama de "meditatoare" sa le manance! Very Happy
v-a lovit pe toate microbul....
Eu deocamdata nu am facut nik.
Doar citesc ca m-au omorat astia de creieri. De exemplu, de Noua Ordine Mondiala.
Nici nu mai stii pe cine sa crezi. Cica vor sa ne omoare ca suntem prea multi, daca se poate chiar cu vaccinurile.
nico..citeste jan van helsing....tot cu nuovos ordum seculorum...! ti se ridica parul in cap
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 1:37 pm

nicoletta a scris:
manca-le-ar mama de "meditatoare" sa le manance! Very Happy
v-a lovit pe toate microbul....
Eu deocamdata nu am facut nik.
Doar citesc ca m-au omorat astia de creieri. De exemplu, de Noua Ordine Mondiala.
Nici nu mai stii pe cine sa crezi. Cica vor sa ne omoare ca suntem prea multi, daca se poate chiar cu vaccinurile.
eu de ce nu am fost de acord cu vaccinul asta? dar nu v-am zis k cine stie cine ne mai citeste....pe net..nu ma bag in d'astea,dar am incercat sa va explic subtil!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 1:45 pm

fetelor...ce ati auzit de inelul luxor...?
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 1:50 pm

madi_ kiseleff a scris:
fetelor...ce ati auzit de inelul luxor...?
nimic???..ce e ..dezvolta!! ras
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 1:59 pm

madi_ kiseleff a scris:
fetelor...ce ati auzit de inelul luxor...?

luxor stiu ca e un joc dar cred ca nu la asta te referi ras
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 3:40 pm

Fetelor, sa stiti ca eu am incercat sa meditez odata cu voi dar fiind prea stresata din cauza examenului pe care urma sa-l sustin a doua zi dimineata, n-am reusit decat sa ma rog pentru sanatatea voastra si pentru a celor pe care-i cunosc...nimic mai mult. Ceea ce fac eu zilnic e sa-i multumesc lui Dumnezeu la sfarsitul fiecarei zi pentru tot ceea ce mi-a dat.
Sportul ma face sa ma simt mult mai bine. Fac in fiecare zi cate o ora de bicicleta, merg o data pe saptamana la cinema si o data sau de doua ori pe saptamana la o cafenea sa beau ceva tare sau o cafea irlandeza. Ma simt de milioane si asta-i tot ceea ce conteaza. Am renuntat sa ma mai gandesc la defecte si lipsuri si ma concentrez mai mult pe ceea ce pot imbunatati. Multumesc lui Dumnezeu ca sunt sanatoasa, ca am un sot iubitor, ca pot merge la facultate si ca ma duce capul si ca am prieteni.
Cred in puterea mintii, in telepatie si mai cred ca suntem inzestrati cu tot ceea ce ne trebuie pentru a avea o viata frumoasa pe pamant. Tot ceea ce trebuie sa facem, este sa ne ascultam corpul si sa combinam experienta cu intuitia. Fiecare om de pe pamant e special, insa nu toti trebuie sa ne si dezvoltam simturile la extrem. Sunt de acord sa mi se transmita ceva telepatic, dar n-av vrea sa stiu in detaliu ce gandesc oamenii. Ar deveni prea obositor. Sincera sa fiu, eu cred ca te poti desprinde de corpul tau fizic si ca poti calatori oriunde vrei, dar mi-e frica sa incerc pentru ca nu stiu daca intr-adevar e ceea ce vreau. Sper sa pot si eu sa invat sa ma alimentez cu energie pozitiva pe care sa o folosesc spre binele celor din jurul meu.
Sa nu uit! As mai vrea sa stiu cum ma pot feri de "sugativele" de energie. Din pacate, am o prietena la care tin, dar care pur si simplu are o influenta negativa. De ce spun asta? Daca ii povestesc despre ceva bun ce urmeaza sa mi se intample, se alege praful; daca merg cu ea la un interviu, consultatie...se termina prost. Mi-e si frica sa-i mai spun ceva! Cu toate astea, o cunosc de mica si tin la ea. Nu as vrea sa o evit din cauza asta. Ce-as putea face?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 4:13 pm

frumos ce ai scris..diana..si noi ne-am rugat ptr tine...cel putin eu te-am pomenit:D:*
cat despre prietena ta.....poate fi si invidioasa tocmai de aceea iti trimite o influenta negativa...are puterea gandului mult prea mare si poate schimba...turnura lucrurilor!parerea mea e sa.....nu ii mai zici nimic si sa vorbesti banalitati cu ea..gen: ce frumos e afara......ai vazut la tv nush ce....decat sa ii mai zici!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 4:16 pm

gabidari a scris:
madi_ kiseleff a scris:
fetelor...ce ati auzit de inelul luxor...?
nimic???..ce e ..dezvolta!! ras
este un inel..care are niste inscriptii...egiptene pe el....s-a gasit orignialul in mormantul lui tutankamon....si stiti ca era un blestem in legatura cu acest mormant...! toti cei care au descoperit si au vrut sa afle despre mormant au urit in conditii misterioase,iar doar cel care a detinut inelul luxor....cu inscriptiile acelea.....a murit de moarte naturala.
ideea e ca sunt copii facute dupa acea inscriptie care te prootejeaza de orice energie malefica si te ajuta......la indeplinirea dorintelor
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 4:55 pm

Draga Diana,sufletul meu s-a umplut de de bucurie cind am citit rindurile tale.... aplauze bravo ,cu o asa gindire nu ai cum sa dai gres in viata,totul e sa aplici cu adevarat aceste reguli,si am incredere ca tu o faci deja!!
cit despre prietena ta,.spun parerea mea,tu insa o sa trebuiasca sa faci pina la urma ce iti dicteaza sufletul...deci spune-i in fata ce crezi tu,ca e prea pesimista ca are o gindire negativa,dar subliniaza ca e asa din punctul tau de vedere ,cu siguranta si ea are dreptate dar asta pt ea,tu nu gindesti asa,deci ai s afaci ce crezi tu d ecuviinta.Ca sa nu te mai influenteze negativ ,iti spui tot timpul in prezenta ei ,ca asta e alegerea ei la orice spune si ca tu nu alegi asta....o poti spune cu voce tae sau in gind daca nu vrei sa o superi,in acest fel celulele tale sint pregatite si chiar daca aud ce spune ea ,or sa faca ce spui tu....ca doar tu esti seful..in felul acesta nu poti fi influentata de nici o persoana oricit de negativista ar fi!! imbratisare
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 8:11 pm

Gabi, cu ea chiar nu merge. I-am explicat eu ce-i cu pesimismul si bla bla bla. Ba chiar i-am facut cadou de ziua ei "Legea atractiei" si bineinteles ca desi m-am rugat de ea trei luni sa o citeasca, a durut-o in cot. S-a gandit, probabil, ca i-am luat-o asa, ca sa scap de obligatia cadoului. Cred ca am sa ma rezum la discutii banale si atata tot, vorba Madalinei. De intalnit cu ea tot ma voi intalni pentru ca e o fata buna, o prietena adevarata la nevoie. Imi pare rau ca nu-i mai pot spune ce am pe suflet, dar asta e. Pofta buna la hrana spirituala fetelor! Eu ma rezum la a-mi exprima gratitudinea fata de Dumnezeu si dupa examene mai vedem...
V-am pupat kiss !
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyDum Ian 17, 2010 9:11 pm

Eu am aflat de curand ca trebuie sa porti argint la mana dreapta, o bratarica mica e suficienta ca sugatorii de energie sa nu poata sa-ti fure energia.
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyLun Ian 18, 2010 3:55 pm

Bravo, Diana, totdeauna mi-ai placut mult, stii asta, acum te simt insa si mai puternica, ai avut o vreme cand parca cineva iti luase vointa sau puterea. Acum mi se pare ca esti tu, intreaga si puternica. Doamne ajuta!
Cat despre furtul de energie sau piaza rea ori vampirii energetici care ne sunt prin preajma iata ce stiu eu: e bine sa purtam o pentagrama din argint la gat, se gasesc la orice bijuterie . In plus sau in lipsa unei pentagrame , nu este bine sa lasam pe nimeni sa intre in aura noastra, persoane necunoscute, care sub pretextul ca vor sa-ti spuna ceva confidential, se apropie nepermis de mult, la mai putin de 20 cm de noi, intrand in aura noastra, in corpul nostru energetic, spargandu-l practic si creand brese prin care se ,,scurge'' propria noastra energie. Unii o fac intentionat, acestia sunt adevaratii vampiri, care se hranesc cu energia celorlalti, altii fara sa stie sunt sugative . Mai mult intuitiv vin spre noi, vazand ca le este bine in compania noastra dupa o ,,partida'' de conversatie in imediata noastra apropiere.
Eu nu permit nimanui sa stea atat de aproape de mine, chiar cand eram la scoala, orice ar fi vrut sa-mi spuna cineva, copil ori adult , il tineam cu privirea la o distanta de o jumatate de metru, pentru a ma proteja. De venea doi pasi spre mine, ma departam doi pasi si eu. Spuneam si mental o comanda: stai pe loc! Functioneaza, sa stiti!
Daca vezi ca o persoana iti ,,poarta ghinion'' e bine sa nu te mai insotesti cu aceea, indiferent cat de prietena crezi ca iti este. Asta e parerea mea.
Diana draga, tu ai constatat, si nu o data, mi-amintesc ca ne-ai mai vorbit despre aceasta prietena din copilarie, ca o doare in cot cum zici,de ce-i spui tu. Asta nu poate fi o prietena. In conditiile astea elibereaza-te de aceasta povara, e un sfat, daca vrei il urmezi, daca nu, faci cum crezi, dar reflecteaza, pune in balanta si decide singura.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyLun Ian 18, 2010 5:27 pm

mai fetelor ,cum imi dati voi mie subiect de meditatie in fiecare zi??? ras ruga
am stat si gindit logic,am intors problema pe toate partile,si mie imi e foarte simplu acum...dar asta doar mie, ca eu asa vad lucrurile ,si deci cred cu tarie in ceea ce simt!hai sa va intreb eu pe voi,si sa aflu parerea voastra..poate cineva sa iti fure gindurile??nu alea deja exprimate ci alea care sint acolo in capul ,in sufletul tau,care nu au fost exprimate niciodata ,sint stiute doar de tine??
logic ...raspunsul e nu! daca voi credeti altceva sa imi spuneti si mie!! face cu ochiu
pai asa si cu energia,cum poate cineva sa imi ia mie energia daca eu nu permit sa mi-o ia?? nu stiu cind spun nu permit ,e pur si simplu asa...adica nici macar nu gindesc asta,ca prin simplu fapt ca am gindit ca e posibil asa ceva ,am dat voie acelei persoane sa imi fure energia.Gindul e cel mai puternic in Univers,pt mine asta e foarte clar,pt ca orice gindim se materializeaza intr-un fel sau altul,si deci e ceea ce primim pina la urma.Deci daca eu gindesc ca o persoana imi poate fura energia ,cu siguranta asa e,daca cred ca o persoana imi adce ghinion in viata mea ,cu siguranta asa e,si lista poate continua...

Diana cum ai vrea tu sa se schimbe prietena ta ,cind tu singura spui:[quote]Gabi, cu ea chiar nu merge.pai cum sa mearga,cind asta gindesti tu despre ea???aici e problema ,nu la ea!!!!Tu ai transmis prin gindul tau aceasta comanda Universului,si asta primesti!!ce e asa greu de inteles...oare toata lumea are aceasi parere despre ea??eu nu cred,...pt ca asa e logic,fiecare o vede asa cum ,gindeste despre ea.Hai sa zicem despre mine,..poate unele ma vedeti o persoana extraordinara,unele vedeti in mine o fraiera,o prefacuta,o buna prietena,sau.... si va las pe voi sa continuati ras si eu am sa va dau dreptate la toate,pt ca toate aveti dreptate,vedeti in mine ceea ce vreti sa vedeti!!!si eu nu am sa fac nimic sa va schimb parerea ,si gindul voastru in schimb nu o sa ma poata afecta pe mine decit daca eu ma cobor la frecventa acestor ginduri si le dau crezare,si incep sa ma vad prin ochii vostrii,dar cum eu nu o fac ,am sa continui sa fiu ceea ce sint si nimic mai mult!!

s-a inteles ceva??? ras
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyLun Ian 18, 2010 5:33 pm

si sa mai adug ceva ..daca credeti si subliniez,daca credetica va ajuta sa purtati o bijuterie de argint,atunci sa o faceti,...dar e mult mai usor sa gindim pozitiv,sa avem o gindire nelimitata in tot ce facem....nu va puneti limite..ca asta nu va duce spre libertatea gindirii!! imbratisare
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyLun Ian 18, 2010 6:05 pm

Foarte interesant ceea ce ai spus Gabi si bun de aplicat kiss imbratisare
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyMar Ian 19, 2010 2:10 pm

marrya a scris:
Foarte interesant ceea ce ai spus Gabi si bun de aplicat kiss imbratisare
pt mine e foarte bun de aplicat... ras ras ras si chiar o fac ... face cu ochiu
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyMier Ian 20, 2010 9:41 am

Vio, chiar simt ca sunt mai puternica kiss imbratisare
Gabita, despre cat de ghinionista este fata asta, mi-am dat seama abia dupa ce mi s-au intamplat cateva chestii, insa ai si tu dreptate cand vorbesti despre influenta pe care gandurile mele o au asupra a ceea ce urmeaza sa se intample. Am sa incep sa aplic chestia asta.
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyMier Ian 20, 2010 9:43 am

Argint nu pot purta pt ca sufar de boala "nobila". Pot purta doar aur si platina. (ma refer la metale)
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyMier Ian 20, 2010 10:59 am

greieras a scris:
Argint nu pot purta pt ca sufar de boala "nobila". Pot purta doar aur si platina. (ma refer la metale)
O printesa ,ramine printesa pina la capat!!! ras ras ras
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyMier Ian 20, 2010 11:03 am

gabidari a scris:
greieras a scris:
Argint nu pot purta pt ca sufar de boala "nobila". Pot purta doar aur si platina. (ma refer la metale)
O printesa ,ramine printesa pina la capat!!! ras ras ras
ras aplauze
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 EmptyMier Ian 20, 2010 3:15 pm

king rusinica ras ras
Sus In jos
Continut sponsorizat





MEDITATII - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: MEDITATII   MEDITATII - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
MEDITATII
Sus 
Pagina 4 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Religie :: legile universului-
Mergi direct la: