Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 jurnal de dieta!!

In jos 
+12
vyvy
mymy
lola09
andreeaiovici
anamaria21
marrya
kata0587
ji_cri_mar
greieras
violeta_ionescu
nicoletta
gabidari
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyDum Mar 08, 2009 4:46 am

deci am ajuns la 57 kg...mai am putin si imi ating targhetul ,pt ca am spus ca vreau sa merg acasa cu 55 de kg,...daca e si mai putin nu ma supar deloc!! ura
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyDum Mar 08, 2009 4:59 am

gabidari a scris:
deci am ajuns la 57 kg...mai am putin si imi ating targhetul ,pt ca am spus ca vreau sa merg acasa cu 55 de kg,...daca e si mai putin nu ma supar deloc!! ura

Bravo! Sti ca te admir pentru cat esti de hotarata!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyDum Mar 08, 2009 5:09 am

sarut-mina multumesc!!! imbratisare kiss Sint hotarita pt ca am invatat sa ma iubesc pe mine mai intai de toate sa imi placa ce vad in oglinda si mai ales pentru ca mi-am jurat ca nu am sa mai fiu grasa niciodata!!
Sus In jos
nicoletta
viorea
viorea
nicoletta


feminin Localizare : Romania
Varsta : 65
Numarul mesajelor : 985
Data de inscriere : 24/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyJoi Mar 12, 2009 5:40 am

gabidari a scris:
sarut-mina multumesc!!! imbratisare kiss Sint hotarita pt ca am invatat sa ma iubesc pe mine mai intai de toate sa imi placa ce vad in oglinda si mai ales pentru ca mi-am jurat ca nu am sa mai fiu grasa niciodata!!
Ai jurat pe biblie?
Pe Coran?
Ca poate incerc si eu
Si mai ales poate are efect.
Eu nu am mai tinut regim si implicit nu m-am mai urcat pe cantar ca nu aveam de ce.
In schimb ieri, nu-s ce-mi veni: am 2 kg in minus!
De la alergatura, cred!
Ba la servici, ba la doctori, primarii, div institutii, etc.

Uite ca am avut si un beneficiu.

Aaaa si nu mai iau crom. Mai mananc dulciuri dar nu orice kkt (scuzati!)
Daca tot fac o prostie barem sa o fac cu un lucru fin.
Si nu imi place senzatia de dupa: Am facut o crima , am mancat un Mars, si? Cu ce m-am ales? Nici satula. Nici cu pofta luata. Asa ca nu prea ma indeamna gandulsa ma reped neaparat in dulciuri.
Sus In jos
http://nykoletta.wordpress.com/
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyJoi Mar 12, 2009 7:22 am

Nico,nu am jurat nici pe Biblie si cu atit mai putin pe Coran :ras:
mi-am jurat mie ,si e suficient!!
E bine ca nu mai maninciu dulciuri sa sti ca nici eu ,da mie mi-e groaza ca se apropie sarbatorile si o sa fie casa plina de prajituri,de fisticuri si migdale ,ori eu nu stiu sa ma opresc la putin.... :plans: affraid dar mi-am pus in cap s afac ceva ,s aimi imaginez de cite ori vad o farfurie de prajitura ca e plina de viermi si gindaci de orice imi poate face greata,..poate functioneaza :ras: :ras:
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyJoi Mar 12, 2009 4:05 pm

ganditor Mai traim si mai vorbim Gabi Twisted Evil la mine nu mereg faza cu inchipuitul....o sa incerc doar sa ma limitez si sa nu mananc pana mi se face rau :ras:
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyVin Mar 13, 2009 9:22 am

eu ca anul asta am hotarit sa nu pun nimic pe masa decit in momentul cind apar musafirii...si apoi automat sa adun totul...sa vedem daca tine!! :ras:
Sus In jos
ji_cri_mar
viorea
viorea
ji_cri_mar


feminin Localizare : Negru Voda
Varsta : 42
Numarul mesajelor : 630
Data de inscriere : 31/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyVin Mar 13, 2009 2:11 pm

Felicitari pt faptul ca ai slabit,gabi!!! Sper sa am si eu o asa vointa! ruga
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyVin Mar 13, 2009 2:42 pm

Mary ,cu siguranta inca nu ai prea multe kg in plus pt aceasta nu te stresezi prea tare!!Cind o sa fie nevoie desi eu sper ca nu o sa fie niciodata la tine,ai sa iti gasesti si tu vointa!!
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 11:26 am

Dragele mele, aceasta este o dieta data de un nutritionist, am tinut-o am dat jos 26 de kg. Din pacate m-am aruncat pe urma ca proasta in tot ce nu mancasem: paine, dulciuri, grasimi. Sper sa nu mai fac! Iata dieta pe care am tinut-o :

D I E T A
3 luni
Prima saptamana
Alimente permise: legume crude(ardei gras, varza, ridichi,castraveti,gogosari, ardei iute,patrunjel , marar, leustean,conopida, fasole verde, salata verde, ceapa , usturoi) 1 ou fiert /zi ; NU MORCOV, NU ROSII ,NU FRUCTE,NU CITRICE
Lactate permise : iaurt, sana, branza de vaci ( toate slabe) NU CASCAVAL, NU TELEMEA, NU LAPTE DULCE.
Ulei 2 lg/zi obligatoriu care se mentin in toate saptamanile. Sare, piper
Bauturi permise : apa plata fara limita, cafea fara zahar si fara lapte, fara indulcitori.
Legumele se consuma sub forma de salate, cu ulei, cu otet.
A doua saptamana
Alimente permise : la fel ca in prima la care se adauga rosii, carne de pui/peste – 100 -200 gr/zi, 1 ou fiert/zi
Bauturi apa plata,, cafea simpla sau cu indulcitori ( fara zahar), Pepsi /Cola Light
Lactate permise : iaurt nelimitat, branza de vaci nelimitat, sana ( toate slabe).
Un castron de supa clara de legume – orice legume fara cartofi si fara morcovi.
O cana de legume fierte, in supa sau ca garnitura la carne.
Fructe : mere, ( nu foarte dulci 200 gr/zi)
A treia saptamana
Alimente permise : orice fel de carne ( pui, ficatei de pui, porc slab, vita, peste) , in orice cantitate, la orice ora - mai putin la micul dejun - , salata verde, varza, castraveti, ardei gras, iute, marar, patrunjel verde,vinete, dovlecei, ciuperci – coapte sau la teflon, gratinate fara ulei.
Mic dejun : branza 100 gr, ½ rosie - numai dimineata - , ardei, castravete, ridichi, gogosari, salata verde etc ( legumele permise in prima saptamana)
IAURT NELIMITAT
NU ROSII, NU FRUCTE, NU OU, NU ALTE LACTATE SAU BRANZETURI
Bauturi : apa plata, cafea , Pepsi/cola light ,ceai indulcit cu indulcitori , nu cu zahar.
A patra saptamana
Dimineata : 1 felie de paine dietetica + branza, ardei, rosii, NU OU ;
Pranz : carne pui/vita/peste ( 100 gr) NU PORC, + legume crude/fierte/coapte ( legumele din prima saptamana) ;
Cina : ca la micul dejun sau dejun la alegere.
A cincea saptamana
Luni , marti , sambata si duminica – alimentatia din prima saptamana.
Miercuri, joi si vineri – cea din a treia saptamana ( carne fara limita).
A sasea saptamana ca saptamana a doua.
A saptea saptamana
Cartofi fierti sau copti cu legume crude : varza, ardei gras, castravete, ceapa, usturoi,patrunjel, marar salata verde.
NU ROSII , NU OU , NU LACTATE, NU FRUCTE, NU CARNE.
A opta saptamana ca saptamana a doua.
Pana la finalul celor trei luni se alterneaza saptamana a doua cu a treia si a patra.Nu se mai repeta prima saptamana si a saptea.
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 11:29 am

Mai am una, pe asta nu am tinut-o, dar poate va place mai mult. Se pare ca este nevoie de cel putin trei luni ca organismul sa reactioneze asa cum ne dorim si sa ramanem macar o vreme la aceeasi greutate. Iat-o:

Dieta de 90 de zile
Este vorba despre un regim care se reia in mod identic din 4 in 4 zile si dureaza 90 de zile, timp in care se pot pierde intre 15 si 20 de kilograme. Daca se doreste o slabire mai redusa, dieta se poate intrerupe, dar schimbarea metabolismului nu va mai avea loc. Punctul forte al dietei consta in faptul ca veti slabi doar atat cat aveti nevoie, respectiv pana cand corpul dvs. va ajunge la greutatea optima, iar slabirea va fi uniforma.
• Micul dejun (este identic in cele 90 de zile): doar cateva fructe (mere, pere, banane, citrice, struguri etc.).
Prima zi - PROTEINE
Pranz: carne fiarta sau fripta - 3 felii (200 g), 1 felie paine (de preferat integrala), salata verde - nelimitat (fara ulei). Dupa masa se beau 250 ml de supa calda (doar lichid, pastele adaugate sunt interzise: galusti, taietei etc.). In loc de carne, se pot consuma 3 oua fierte sau lapte sau iaurt sau branza. Cina: la fel ca si pranzul, dar fara supa.
Atentie: daca la pranz ati mancat carne, acelasi fel il veti consuma si la cina!
Ziua a doua - FIBRE
Pranz: legume, verdeturi de orice fel (fasole, mazare, linte, fasole verde, morcovi, rosii, cartofi etc.), crude sau fierte, cu adaos pentru gust (sare, piper, Vegeta, bulion etc. - fara ulei), 1 felie paine integrala, salata verde. (Cantitatea de legume sa corespunda cu cea care incape intr-o farfurie adanca!) Cina: la fel ca si pranzul, dar jumatate de cantitate.
Ziua a treia - CARBOHIDRATI
Pranz: Paste fainoase fierte (de preferat integrale) cu sos de rosii (ketchup) sau un blat de pizza cu sos de rosii. Cina: 2 felii mici de tort sau 2-3 colacei dulci sau 3 portii de inghetata si, obligatoriu, o bucatica de ciocolata amara (pentru evitarea eventualelor alergii provocate de dieta).
Ziua a patra - FRUCTE
Pranz: amestec de fructe, in cantitati nelimitate. Cina: la fel.
In timpul curei, o data pe luna, dupa ziua de fructe, se va tine obligatoriu o zi de dieta doar cu apa. In aceasta zi se beau cel putin 2 litri de apa plata sau minerala. In timpul curei, cafeaua si ceaiul fara zahar se admit in cantitati nelimitate. Dupa terminarea curei, se poate manca normal, cu recomandarea ca micul dejun sa fie compus numai din fructe, timp de inca 90 de zile. Daca in aceasta perioada mai slabiti circa 3 kg, inseamna ca schimbarea metabolismului a avut loc. Daca doriti sa mai slabiti, dieta trebuie repetata, dar numai dupa o pauza de cel putin 3 luni.
Nu va speriati de cantitatea de mancare pe care o consumati. Chiar daca pare mare, greutatea corpului dvs. se va diminua! Nu va pierdeti speranta daca in primele 10 zile nu slabiti, pentru ca in continuare veti pierde rapid 3-4 kg.
Important:
• nu se schimba ordinea meniurilor (proteine cu fructe etc.).
• nu se va neglija nimic din meniul zilnic, fiecare aliment avand un rol bine definit pentru organism
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 4:18 pm

Interesante diete si prima daca nu am insel e dieta Atkins,am auzit ca persoanele care au tinut-o au slabit mult cu ea.Eu nu stiu daca mai am rabdare s atin diete,..poate ca daca as fi nevoita atunci da ,as reusi sa tin si eu..da acum la cit mai vreau eu sa slabesc,e suficinet putin sport si sa nu exagerez cu dulciurile cum mi-e obiceiul!! :ras:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 4:40 pm

Da o dieta cu carne, cu oua, cu paste fainoase, nu stiti? Ca eu cu legumele si fructele nu ma impac deloc. Mie sa-mi dai carnita, un osusor, niste macaroane cu branza.......chesti de astea!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 4:41 pm

Madrid a scris:
Da o dieta cu carne, cu oua, cu paste fainoase, nu stiti? Ca eu cu legumele si fructele nu ma impac deloc. Mie sa-mi dai carnita, un osusor, niste macaroane cu branza.......chesti de astea!
A, si am uitat......am descoperit in ultima perioada legumele congelate de la Uncle Statis,cele cu orez si porumb! Fierte sunt foarte gustoase.......ca garnitura la o friptana, merg a intaia!
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 6:20 pm

gabidari a scris:
Interesante diete si prima daca nu am insel e dieta Atkins,am auzit ca persoanele care au tinut-o au slabit mult cu ea.Eu nu stiu daca mai am rabdare s atin diete,..poate ca daca as fi nevoita atunci da ,as reusi sa tin si eu..da acum la cit mai vreau eu sa slabesc,e suficinet putin sport si sa nu exagerez cu dulciurile cum mi-e obiceiul!! :ras:

Nu este dieta Atkins, o am si pe aceea, daca o vreti, aceea se bazeaza pe oua fierte tari, zilnic cel putin 2 , bine, mai este si carne, dar e diferita mult de prima.
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 6:24 pm

Bravo tie, Gabi, felicitarile mele! Eu te admir ca poti face sport, asta e foarte important, dar eu nu am cultul sportului, doar innotul imi place si atat. Ma enerveaza sa ma treaca transpiratiile cand fac efort, ma mananca pielea, ma apuca toate alea de nervi ! nervi nervi nervi
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 6:25 pm

nu mai stiu sigur cum se numeste dar o stiam si eu....si am mai spus stiu persoane care au slabit mult cu ea
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 6:27 pm

Madrid a scris:
Da o dieta cu carne, cu oua, cu paste fainoase, nu stiti? Ca eu cu legumele si fructele nu ma impac deloc. Mie sa-mi dai carnita, un osusor, niste macaroane cu branza.......chesti de astea!

A doua dieta cred ca ti-ar conveni tie Mada, ca are si paste din 4 in 4 zile, asa ca poti s-o incerci. Sunt multe persoane care au slabit peste 2 de kg cu dieta asta. Si chiar si o tableta de ciocolata, ca sa vezi! Smile
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 6:27 pm

te obisnuiesti si cu sportul,am bicicleta acasa si banda de alergat dar nu prea le folosesc,in schimb la aerobic merg cu mare placere!!
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 7:45 pm

gabidari a scris:
te obisnuiesti si cu sportul,am bicicleta acasa si banda de alergat dar nu prea le folosesc,in schimb la aerobic merg cu mare placere!!
Am avut si eu bicicleta, am dat-o ca ocupa locul degeaba. Am si aparat de vibromasaj...e mai bine de un an de cand nu am ami intart in el, asa ca realizezi cat imi place! nervi
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyLun Mar 16, 2009 8:40 pm

aparatele de sport din casa sunt bune doar pe post de cuier sau decor Laughing Aveam si eu stepper in Romania si aici am costum Sauna + centura Vibra Tone.....mai am si crema anticelulitica....dar cine sa le foloseasca???
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyMar Mar 17, 2009 8:57 am

:ras: :ras: da si la mine sint pe post de cuier acum,...da ma gindesc sa incep totusi zilele astea de vacanta ca e prea multa leneveala!!
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyMier Mar 18, 2009 1:08 pm

cum stati cu dietele??ca eu nu ma pot lauda cu nimic inca,maninc peste masura,si miscare nu fac deloc :plans: :plans: ganditor
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyMier Mar 18, 2009 3:53 pm

Eu de dieta ma tin, sa vedem ce zice cantarul ...pana la sfarsit mai e mult, dar se simte pe haine, falfaie pe mine, ceea ce e f bine.
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 EmptyMier Mar 18, 2009 4:51 pm

ce ma bucur ca esti perseverenta...de cit timp ai inceput??
Sus In jos
Continut sponsorizat





jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: jurnal de dieta!!   jurnal de dieta!! - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
jurnal de dieta!!
Sus 
Pagina 5 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dieta cu apa
» Dieta, Diete!!!!!!!!!
» Dieta Dukan
» Jurnal de minune
» Jurnal de burtica Mary

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: diete-
Mergi direct la: