Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 SA FACEM SI SPORT!!!

In jos 
+3
greieras
kata0587
gabidari
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyJoi Iul 09, 2009 5:24 pm

Bravo Doina, fii tu instructor, tine-te de noi, da-ne bice....numai sa facem ceva! aplauze aplauze aplauze
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyJoi Iul 09, 2009 5:28 pm

am facut si curatenie , dar n-am mai avut chef de nimic...doar de mancat rusinica
M-am indopat si n-am cum ma ridica din pat. Maine lasa , maine ma trezesc devreme, asa cum trebuie.
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyJoi Iul 09, 2009 6:15 pm

violeta_ionescu a scris:
Bravo Doina, fii tu instructor, tine-te de noi, da-ne bice....numai sa facem ceva! aplauze aplauze aplauze

Multumesc Violeta ! Inteleg ca ai executat astazi, si masajul si miscarile pe care le-ai ales , asa-i ? Felicitari, e nevoie de disciplina, iar tu stiu ca o ai imbratisare
Ma bucur tare mult cind pot sprijini, cu vorbe e drept, efortul si mobilizarea cuiva ! E atit de sanatos, sa facem iar cu putin program impus, putem reusi ! ok
E indicat sa alternam programele, sa le reducem, sa le micsoram ritmul - nu facem performanta aici - dar sa continuam...cel mai important este sa nu abandonam...
Ar trebui ca impreuna, eu si cu tine (cel putin cit lipseste Gabi) sa reusim s-o mobilizam pe Diana...ea este fata buna, dar ii lipseste vointa, pentru ca determinare ar trebui sa aiba :ras: :ras:
Deci, am stabilit, suntem amindoua instructori, da ?! kiss
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyVin Iul 10, 2009 9:40 am

Am facut belly dancing fat burning (toate 4 exercitiile) si intinderile de la 15. Nu mi-au iesit perfect dar ma simt muuult mai bine cheers
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyVin Iul 10, 2009 9:43 am

Multumesc instructoarelor mele, Violeta si Doinita! kiss kiss
V-am ascultat si am facut si intinderi, am baut si potiunea magica face cu ochiu
Am enuntat azi la plimbare pentru ca tindea sa para o obligatie si nu prea imi placea. ies maine la plimbare. Pentru seara sper sa mai fac ceva miscare. Pentru mine, nimic nu-i prea mult, avand in vedere ca in rest, stau si vegetez Laughing
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyVin Iul 10, 2009 11:06 am

greieras a scris:
Am facut belly dancing fat burning (toate 4 exercitiile) si intinderile de la 15. Nu mi-au iesit perfect dar ma simt muuult mai bine cheers

Foarte bine, draga Diana! Daca ti se mai face lene, pune-te pe alte exercitii! ura ura
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyVin Iul 10, 2009 1:07 pm

Felicitari, Diana ! kiss kiss Asa te vreau ! imbratisare
Ma bucur mult ca ne multumesti, asta inseamna ca ai inceput sa simti beneficiile... Vei vedea, intinderile alea in scurta vreme nu-ti vor mai ridica probleme, doar trebuie insistat putin, la inceput !
O voi lasa mai moale cu belly dance, sa nu-mi mai agat ceva pe la coloana...voi face, dar nu voi insista !
Tot mai bine-mi merg alea de intinderi si tae bo pentru tonifiere musculatura...sa mai stea agatata de oase !!!! :ras: :ras: :ras:
Astazi recunosc, cu rusine, ca pina la aceasta ora am alergat dupa tot felul de treburi si n-am executat decit jumatatea de ora de dimineata !
Ziua n-a trecut, asa ca voi trece la fapte putin mai incolo ! Smile
Diana, pe mine ma dor toate cele, gitul, umerii (de la miscarea aia de belly dance in care deplasezi umerii in fata-spate), ma dor si muschii spatelui....pina la dans mai e muuuult ! :ras:
Cred ca pentru tine a fost o relaxare si o placere sa dansezi ! Pentru mine , e un chin, dar nu ma dau inapoi !
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyVin Iul 10, 2009 4:18 pm

ora 19.12
Terminat tae bo 1, 4, flexibilitate 15, gantere 16 ura

Ma pot uita in ochii mei, si astazi ! :ras: :ras:
La un moment al zilei, am crezut ca nu voi reusi, dar m-am straduit pentru ca stiu foarte bine ce mare-i tentatia sa ''sari'' peste acest efort; si mai stiu ca daca apar tot felul de motivatii, exista riscul ca ele sa nu se mai termine, de-aia zic eu mereu, sa tragem de noi, fetelor ! Haideti, putem ! imbratisare
Violeta, ce se aude cu masajul si exercitiile de astazi ? Asteptam si raportul tau ! Trebuie sa dam exemplu, altfel ce sa mai inteleaga Diana ?! aplauze
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptySam Iul 11, 2009 4:58 pm

Program over...si pe ziua de azi !

Executat tae bo 4, flexibilitate 15, gantere 14 ...goood ! ok
Ma simt minunat ! Astazi l-am chestionat pe doctor, daca gresesc facind mai multa miscare...; mi-a raspuns ca nu gresesc cu nimic, doar sa am grija, daca ma simt obosita, sa ma odihnesc...in rest, nu-mi dauneaza cu nimic ! Stiam asta dar, l-am facut sa se simta important... :face cu ochiul

Violetaaaa !!! Pe unde esti si, mai ales , ce faci ?
Avem de instruit aici pe cineva....sigur n-ai uitat !
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptySam Iul 11, 2009 5:07 pm

Ma bucur ca te simti bine Doina. kiss Azi am sarit peste, dar promit ca de maine nu mai fac. M-au durut genunchii si mijlocul...cred ca de la arabeasca aia mi se trage...Am gresit sarind precum capra si fara sa tin cont de kilogramele mele.
Sus In jos
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 36
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptySam Iul 11, 2009 5:12 pm

bravo fetelor .... foarte constiincioase sunteti....eu o sa ma apuc dupa ce termic cu examenele ca si asa nu am timp nici de examene, apai sa mai fac si sport...ar trebui sa mai lungesc ziua :ras:
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptySam Iul 11, 2009 5:30 pm

Kata, ai dreptate, ia-le pe rind, altfel nu iese nimic ca lumea....! Smile
Diana, citeva miscari ar fi fost foarte bine daca reuseai sa faci si astazi...
febra musculara si alte jene, daca sunt lasate de capul lor, se instaleaza si te pot impiedica sa reiei...
Mie sariturile nu-mi merg de loc bine, le cam evit... ! rusinica
Chiar daca maine este duminica, iti tin pumnii sa reusesti sa te mobilizezi !
O seara buna fetelor ! kiss imbratisare
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptySam Iul 11, 2009 5:41 pm

Multumesc Doina flower Pupici kiss kiss kiss
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyDum Iul 12, 2009 6:48 pm

Cu ultimele resurse dau raportul...
taebo 5,6,7 cardio...adica sa-ti iasa inima pe gura ! :ras:
...poate mai apar dupa dus...daca sunt in stare ! :ras:
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyDum Iul 12, 2009 7:15 pm

Recunosc, azi nu am facut , am profitat de vremea racoroasa si am facut un mars fortat de aproape o ora, am venit transpirata...am inteles ca doar asa se cheama ,,miscare''. Le mai combin si eu. Cand e cald raman la aparat, cand e racoare, imi place mersul vioi, ca mai ies si la aer. Mie exercitiile pe uscat nu mi-au palcut niciodata, mi se par chin adevarat, nu am nicio satisfactie. Doar dansul imi place, mersul, oricat de grabit si mai presus de orice, inotul si orice miscare in apa, daca se poate ziua intreaga. Eu cand intru in apa, mai ies dupa 5 ore cel putin.Pacat ca nu am unde aici! Eu in ape dulci nu intru de teama ...leptospiroza, ciuperci de tot felul, fel si fel de afectiuni oftalmologice etc Doar in ape sarate esti sigur.
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyDum Iul 12, 2009 7:17 pm

valdoina a scris:
Cu ultimele resurse dau raportul...
taebo 5,6,7 cardio...adica sa-ti iasa inima pe gura ! :ras:
...poate mai apar dupa dus...daca sunt in stare ! :ras:

Mie nu-mi place sa-mi iasa inima pe gura!!!! nervi nervi nervi
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyDum Iul 12, 2009 7:36 pm

Felicitari Violeta ! Fiecare alege ce-i merge mai bine, dupa ce incearca insa ...! A propos, Diana, pe unde umbli ?!
Nu imi este clar de ce sunt indicate exercitiile alea cu picioarele pe sus, cu ''lovituri'' puternice de la sold, pentru inima...mi se par extrem de obositoare...le-am incercat si eu, nu insist ! :ras:
Cred ca pentru toata lumea, exercitiile astea ''impuse'' de program si propria vointa, sunt mult mai putin atractive decit alt soi de miscare, asa ca-ti dau dreptate, draga mea ! Important este sa ne lucram putin musculatura ! kiss imbratisare
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyLun Iul 13, 2009 3:51 pm

OLARIUUUUU ....rasuna sala, a gol !
Deci, taebo cardio nr 8, taebo abdomene nr. 9 si 10 !

Violeta si Diana...va ''bintui'' pina va aduc aici, la lucru :ras: :ras: :ras: :face cu ochiul
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyMar Iul 14, 2009 4:07 pm

hELLOOOOO !!! What a Face What a Face

astazi, tae bo 11 si 12 abdomen, brate, gantere 14 ok

O seara buna !
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyMar Iul 14, 2009 4:59 pm

valdoina a scris:
hELLOOOOO !!! What a Face What a Face

astazi, tae bo 11 si 12 abdomen, brate, gantere 14 ok

O seara buna !

hello! Azi dat cu aspiratorul, spalat pe jos, sters praful peste tot..........de cate calorii scapi facand atata treaba? :ras: :ras: :ras: :ras: :ras: :ras:
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyMar Iul 14, 2009 6:39 pm

...azi, spalat, gatit, aspirat, lucrat...n-am calculat in procente si-n calorii, dar n-am simtit mare lucru; in schimb, dupa exercitiile alea am simtit ca mi s-a indreptat cocoasa, ca mainile sunt mai sigure, ca stau pe picioare si....ca am capatat pofta de mincareeeee! :ras:
Mada, iti vind un pont, aici in sala, sa ramina intre noi: am citit in ''Secretul'' ca, daca faci treaba, aia pe care-o faci de obicei, maninci fara TEAMA ca te ingrasi, iti propui si chiar te convingi mental ca, dupa toate astea, vei atinge GREUTATEA OPTIMA, ea se poate obtine !!! Nu-i grozav ?!!! kiss
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyMar Iul 14, 2009 7:14 pm

valdoina a scris:
...azi, spalat, gatit, aspirat, lucrat...n-am calculat in procente si-n calorii, dar n-am simtit mare lucru; in schimb, dupa exercitiile alea am simtit ca mi s-a indreptat cocoasa, ca mainile sunt mai sigure, ca stau pe picioare si....ca am capatat pofta de mincareeeee! :ras:
Mada, iti vind un pont, aici in sala, sa ramina intre noi: am citit in ''Secretul'' ca, daca faci treaba, aia pe care-o faci de obicei, maninci fara TEAMA ca te ingrasi, iti propui si chiar te convingi mental ca, dupa toate astea, vei atinge GREUTATEA OPTIMA, ea se poate obtine !!! Nu-i grozav ?!!! kiss

ba e artistic Doina! DA la mine cred ca nu functioneaza chestia asta.......ca greutatea optima am lasat-o de mult in urma!
Sus In jos
violeta_ionescu
panseluta
panseluta
violeta_ionescu


feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 72
Numarul mesajelor : 1419
Data de inscriere : 27/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyMar Iul 14, 2009 7:49 pm

Nu stiu daca functioneaza, dar cred ca trebuie concentrare puternica, sa crezi si tu , sa fii convinsa, nu asa doar sa-ti zici si gata!
Pana una, alta, mai intru pe aparate.... Sad
Sus In jos
greieras
panseluta
panseluta
greieras


feminin Localizare : Iran Shiraz
Varsta : 47
Numarul mesajelor : 1644
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyMier Iul 15, 2009 1:32 pm

O iau si eu pe urma Madei: gatit intens, spalat vase, plimbare la piata+carat la plase=4 ore :ras: :ras: :ras:
Sus In jos
valdoina
panseluta
panseluta
valdoina


feminin Localizare : romania
Varsta : 71
Numarul mesajelor : 1441
Data de inscriere : 24/01/2009

SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 EmptyMier Iul 15, 2009 4:06 pm

greieras a scris:
O iau si eu pe urma Madei: gatit intens, spalat vase, plimbare la piata+carat la plase=4 ore :ras: :ras: :ras:


Asa...si ?...
La sala cind vii ?!!!

...Nu mai stiu cum sa va atrag, fac versuri, refrene...doar-doar ! :ras:

Azi, piata, gatit, plimbat animal (la caine ma refer, celalalt se plimba ....de voie) :ras: , lucrat...la care se adauga, retineti ca plusez cu:
tae bo 10 abdomene si 15 flexibilitate... ok si citeva topaieli nereusite din belly dance, dar alea nu se pun ! :ras:
Sus In jos
Continut sponsorizat





SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: SA FACEM SI SPORT!!!   SA FACEM SI SPORT!!! - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
SA FACEM SI SPORT!!!
Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Vine vara...ce ne facem cu ochelarii?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Sanatate :: diete-
Mergi direct la: