Femei Puternice
Femei Puternice
Femei Puternice
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Femei Puternice


 
AcasaAcasa  portalportal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!

In jos 
+16
zizi15
newlailashelter
nicole
anamaria21
Roly
COSTACHE MIHAIL
marrya
vrabieionutz
nicoletta
ionicaeng
greieras
ji_cri_mar
violeta_ionescu
valdoina
gabidari
kata0587
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL
ghiocel
ghiocel
COSTACHE MIHAIL


masculin Localizare : BUCURESTI
Varsta : 52
Numarul mesajelor : 467
Data de inscriere : 25/06/2010

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyLun Aug 02, 2010 6:05 pm

O pisica in curtea Manastirii Caraiman


Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 P1010114
Sus In jos
Roly




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 45
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/08/2010

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyMier Aug 11, 2010 11:15 am

Smile.Eu sunt fericita posesoare a 4 pisici si un catel.As vrea sa va intreb voi cum va descurcati cu parul?Eu nu mai fac fata ,desi am transformat toata casa pentru a imi usura munca.....Idei?Metode?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyMier Aug 18, 2010 11:37 am

Roly a scris:
Smile.Eu sunt fericita posesoare a 4 pisici si un catel.As vrea sa va intreb voi cum va descurcati cu parul?Eu nu mai fac fata ,desi am transformat toata casa pentru a imi usura munca.....Idei?Metode?
pai stai la bloc???? auuu..cred ca mai indicat ar fi sa le tii la curte..oricat ai munci,si idei ai pune in practica,tot vor lasa par,epntru ca,acum mai ales e perioada lor de naparlire.....plus,ca fii atenta,pisicile au un virus...toxoplasmoza...sau toxoplasma....si mm daca esti tinerica,nu ti-as recomanda...veriosoara mea,a luat acest virus,nu stie de unde,dar doctorii i-au zis ca cel mai probabil,de la pisici si acu nu poate sa tina nici o sarcina.plus ca iti ataca si vederea....stiu ca tii la ele,sunt sufletelele noastre,copiii nostri,dar.......ai grija:) nu stiu ce idei sa iti dau,ca nu poti sa pui ciolofane peste tot:)) si obosesti sa stai cu peria tot timpul in mana...! Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyMier Aug 18, 2010 11:46 am

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Dsc07626a
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyMier Aug 18, 2010 11:55 am

vai ce mare a crescut catelusul tau Mady!!!!
ia sa imi pun si eu poza cu noul membru al familiei...e drept ca e pt scurt timp ...da e asa dragalas!!
Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 2852518250103930503S500x500Q85
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyMier Aug 18, 2010 11:57 am

e copoi de vanatoare ardelenesc...si l-am adus de la sinaia:D:)) va dati seama k am facut scurta la mana...k in masina plangea si ca sa il potolesc il mangaiam..ras l-am luat la o luna,deci era o gargarita mica..si in prima zi cand l-am adus...de fapt,seara....io-a chertait,mi-a facut in casa....si la 8 dimineata a2a zi cine era prima in supermarket cu ochii mijiti de somn:)) sa ia..m..lapte:))un zuzu ptr baiatul meu:)) urmatoarele nopti am stat intr-o continua chertaiala..si pe la 4 diineata,chiauna de somn...il tineam in brate,in curte...ca sa se potoleasca:)) bineinteles k mama si tata nu s-au sinchisit sa se trezeasca pentru ca au zis" tu l-ai adus,tu te speli pe cap"ras iar intr-o luna a crescut cat altii in 5:)),persoana de la care l-am luat,l-a vazut si a ramas surprinsa placut,sa vada cat de voinic e..ras
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyMier Aug 18, 2010 11:59 am

ce frumos e nasaa:* mai aveam un prieten care avea un iepuras ,tot din cluj,care l-a botezat OSCAR..voi ce nume i-ati pus?
Sus In jos
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyMier Aug 18, 2010 12:04 pm

aa. am uitat !!!il cheam MUSY!! ras ras ras ras spre distractia lui Darius care MOARE DE RIS CIND IL STRIG ASA..CICA I SE PARE LUI COMIC
aseara l-am adus in caas si sa vedeti distractie cind l-am pus pe parchet si el saracu aluneca rau si toate 4 labutele ii mergeau in toate directiile!! ras ras ras vai ce ne-am distrat!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyMier Aug 18, 2010 12:09 pm

gabidari a scris:
aa. am uitat !!!il cheam MUSY!! ras ras ras ras spre distractia lui Darius care MOARE DE RIS CIND IL STRIG ASA..CICA I SE PARE LUI COMIC
aseara l-am adus in caas si sa vedeti distractie cind l-am pus pe parchet si el saracu aluneca rau si toate 4 labutele ii mergeau in toate directiile!! ras ras ras vai ce ne-am distrat!!
hhahhhaa ce dragut:))) i se potriveste numele:)) ca doar nu puteai sa ii pui rex..ras chiar e dragut musy.....Smile)bine,si amuzant:)) are dreptate dari
Sus In jos
Roly




feminin Localizare : Bucuresti
Varsta : 45
Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 07/08/2010

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyJoi Aug 19, 2010 10:41 pm

Da madi,stau la bloc,desi visul meu este o curte.mai trebuie sa astept putin.Cat priveste toxoplasma sunt informata ,dar desi sunt incriminate pisicile posibilitatea de a lua din carnea pe care o cumperi de la macelarie sau din legume nespalate corespunzator e mult mai mare.O pisica care sta in casa si mananca numai bobite ,e deparazitata la timp ,nu are probleme.Mi-am facut analizele anul trecut si erau ok ,desi cu un an inainte culesesem de pe strada doua dintre pisicle pe care le am acum si aveau toxocara,un alt parazit periculos,care de altfel se gaseste si la caine.Apropos si cainii fac toxoplasmoza.Ma asteptam sa-mi iasa ceva la analiza avaind in vedere ca le-am dus zilnic la veterinar o luna,le luam in brate,le tineam .Si totusi analiza a iesit ok.Cred ca o igiena corezpunzatoare ne scuteste de multe neplaceri.Eu de exemplu nu-mi pup niciodata animalele,catelul nu-l las sa ma linga pe fata si ma spal pe maini dupa ce ne iubim.Cred ca se exagereaza putin treaba cu pisicile si cu toxoplasma.Medicii ar trebu sa explice mai mult de atat.De exemplu medicul meu ginecolog care are animale in casa are o alta abordare.....Pe cand cel la care mergeam inainte si caruia i-a spus ca intentionez sa am un copil mi-a spus sa scap de pisici....Da ,sigur.O sa le arunc in strada.. Shocked
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyJoi Sept 09, 2010 1:55 pm

Am avut si eu trei catelusi draguti, doi ursuleti si o chiua mica, asa le ziceam... am avut pentru ca nu mai sunt:( a mai ramas decat unul care sper sa se faca bine. Erau asa draguti si ii iubeam tare mult...
Unul din ursuleti, care a muritUn catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 2621336530103933231S425x425Q85
Chiua mica, care a murit si ea:((Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 2135199070103933231S425x425Q85
Si celalalt ursulet, care sper sa se faca bine:rog
Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 2903335450103933231S425x425Q85
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyJoi Sept 09, 2010 2:16 pm

cat de scumpi sunt sau erau Sad si eu sper ca cel ramas sa se faca bine ca e tare dragalas noroc ruga ruga
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
anamaria21
viorea
viorea
anamaria21


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 565
Data de inscriere : 28/09/2010

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: ...   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyJoi Sept 30, 2010 7:03 pm

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 61BQAx490481-02


am si eu o catelusa:) MAYA se numeste...si acum are puiuti in burtica:)
Sus In jos
https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000003019514
gabidari
trandafir
trandafir
gabidari


feminin Localizare : Teheran si Cluj-Napoca
Varsta : 51
Numarul mesajelor : 6512
Data de inscriere : 23/01/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyVin Oct 01, 2010 8:39 am

vai cit e de frumoasa MAYA...sa va traiasca si ea si puiutii!!
Sus In jos
anamaria21
viorea
viorea
anamaria21


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 565
Data de inscriere : 28/09/2010

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: :)   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyVin Oct 01, 2010 9:37 am

multumim:)
Sus In jos
https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000003019514
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyVin Oct 01, 2010 6:17 pm

Ce frumoasa e:) Cu ocazia asta anunt ca, catelusul rama sa facut bine:)
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
anamaria21
viorea
viorea
anamaria21


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 565
Data de inscriere : 28/09/2010

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyVin Oct 01, 2010 6:25 pm

MA BUCUR CA S-A FACUT BINE CATELUL:)
Sus In jos
https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000003019514
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptySam Oct 02, 2010 4:54 am

ce catea frumoasa ai anamaria. sa-ti traiasca si ea si puiutul care va veni noroc sa vezi ce se va juca printesa ta mica cu acel puiut aplauze
mary ma bucur ca s-a facut bine catelusul tau.....cum sa nu se faca la cata dragoste i-ai dat aplauze kiss
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
anamaria21
viorea
viorea
anamaria21


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 34
Numarul mesajelor : 565
Data de inscriere : 28/09/2010

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptySam Oct 02, 2010 9:22 am

nici nu vreau sa ma gandesc cand vor veni puiutii ce se va juca cu ei:))) am avut si pisicute mici:) si affraid uite asa le ieseau ochisorii:))
Sus In jos
https://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=1000003019514
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptySam Oct 02, 2010 10:58 am

Sa facut bine datorita mamei mele...ea e cea care la ingrijit, ca eu aici nu am nici-un animalut desii tare mult mi-ar place.
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
kata0587
crin
crin
kata0587


feminin Localizare : Brasov
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 5638
Data de inscriere : 22/01/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptySam Oct 02, 2010 11:34 am

eu intelesesem ca e la tine ......oricum si mama ta i-a oferit multa dragoste ok ....tu de ce nu iti iei un animalut?
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptySam Oct 02, 2010 5:32 pm

Nu avem voie cu animalute in casa unde stam... da poate pe viitor o sa ne mutam si atunci imi iau:)
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
nicole
viorea
viorea
nicole


feminin Localizare : aproape de voi
Varsta : 41
Numarul mesajelor : 514
Data de inscriere : 05/08/2010

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyJoi Noi 04, 2010 9:44 am

foarte frumoasa animale, de mica iubesc animalele... , mai ales catelusii, si pisicile... ohh, ma topesc dupa ei!
Sus In jos
newlailashelter

newlailashelter


feminin Localizare : bucuresti
Varsta : 52
Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 01/01/2011

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptySam Ian 01, 2011 10:33 pm

Bine v-am gasit,dragi prieteni ai necuvantatoarelor! :zapada
Sus In jos
marrya
lalea
lalea
marrya


feminin Localizare : Caraula-Craiova
Varsta : 37
Numarul mesajelor : 2039
Data de inscriere : 04/02/2009

Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 EmptyDum Ian 02, 2011 1:01 pm

Bine ai venit!
Sus In jos
http://marrya-marrya.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!   Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga! - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Un catelus, o pisicuta.......o familie intreaga!
Sus 
Pagina 8 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Femei Puternice :: Cafenea :: prietenii nostri...necuvantatoarele-
Mergi direct la: